Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamik. Mi jön...

Cukorbeteg kismamik. Mi jön most? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy magas a cukrom - 8,8 - . 3 hete voltam terheléses cukor vizsgálaton. Már akkor 8,9 volt. Elkezdtem diétázni és lement 5,7-re. Ma a dokim kért egy félprofilt (7-kor ettem zsemlét, kockasajttal, 2dl tejjel. 8-kor vettek vért, majd 11-kor megint) Ez a mai lett 8,8.

Egy eszméletlen bunkó doki volt a klinikán, semmire nem válaszolt. Annyit mondott, hogy majd menjek hétfőn reggel 7:30-ra és mindent elmond, még annyit hozzátett nagy kegyesen, hogy egy dietetikus is lesz akkor már ott akivel beszélnem kell. A papíromon ez van: osztályos felvétel, 24h vércukor profil, biometria, doppler. Ez azt jelenti, hogy befektetnek 24 órára? És mi az a biometria. A dopplert azt tudom természetesen, hogy mi. Mi fog történni, hogy zajlik ez az egész? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 16. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biometria: megnézik a magzat méreteit.
2011. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha magas a cukrod, akkor természetesen diétázni kell, amivel szépen be is állítottad. Persze, ha terhelnek, akkor felszökik a cukor. Nem értem a dokit, min kell ezen meglepődni... Ez a gestatios diabetes jellege. A diétától nem meggyógyul, hanem szinten tartja. Ha tejjel megnyom reggelre, akkor persze, hogy felszökik.

Nekem is ez a bajom, viszont pont ezért mérem minden nap többször és pontosan tudom mit nem szabad enni. Így mindig 7 alatt vagyok. Ha belémnyomna tejet plusz zsömit,akkor nekem is felugrana 8 felé.

Ne aggódj, megnézik a cukrodat, mire hogyan reagál és segítenek a diétában. Otthon pedig majd méregesd, ki kell tapasztalni hogy működsz. Doki hülyeségét pedig felejtsd. Ha diétáztál eddig is, akkor kutya baja a babunak. No para!

2011. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja a 24 órás profil úgy néz ki, hogy 6 részre elosztják a napi szénhidrátbevitelt (tehát kajaadagod) és kaja előtt és utána 1-1,5 órával leveszik a vért. Ebből kiderül, hogyan alakul a nap folyamán. Emellett vizeletet néznek.

Igazából segít megismerni, hogy mire hogyan reagál a cukrod, a hasznodra lesz a vizsgálat, bár tudom, hogy nem kellemes.

2011. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én nem rég voltam bent 24 óráson. be kellett mennem fél 8ra, levették az éhgyomrit, majd zsömle tej és 10kor vették a következőt. addigra már meg is kaptam az ágyat. majd 4 óránként újra vették a vért és még éjszaka is fel kellett kelni, éjfélkor és 4kor (ekkor újból nézték)majd szintén reggel 8kor az éhgyomri, meg kellett várni egy dietetikus nővért meg a vizitet utána mehettem haza, közben volt uh-m, amin biometriát néztek (vagyis magzati méreteket) és áramlást is néztek

nem kell félni, ha tartod a diétát minden rendben lesz, azt az 1 napot meg ki lehet bírni, vigyél könyvet vagy újságot, én 1 könyvet és 4 újságot ettem meg, úgy hogy közben még a többi kismamával is beszélgettünk, borzalmas lassan telt nekem

jó babavárást

32 hetes km

2011. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kifejezetten hasznos válaszokat!!!!!!!!!!!!!! Komolyabb problémám nem is lenne ezzel a 24 órás bentfekvéssel - a szülés után ugye többet is bent leszünk - csak van egy 22 hónapos kisfiam akit még egy-két óránál többre nem hagytam otthon soha és most ez olyan hirtelen jött. NA de ,kibírjuk valahogy!!! :(

A kicsilányom is ugyanolyan fontos, hogy ő is jól legyen!!!!

2011. szept. 17. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!