Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama és baba-mama jóga...

Kismama és baba-mama jóga oktatáshoz szükséges végzettség, vagy elég csak a gyakorlat?

Figyelt kérdés
kismamajóga

2013. aug. 12. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

El kell végezni egy tanfolyamot, szerencsére.

Pl.:

[link]

2013. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kell. Nálam elvi kérdés, hogy nem szeretek olyan oktatóhoz járni, aki nem képzett, nincs tisztában a test/izomzat felépítésével, működésével.

Főleg egy kismama jóga, ahol tényleg tudni kell, hogy mit lehet, és mit nem. Mi hogyan hat lelkileg/testileg a kismamára.

2013. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket láttam szerencsére:-) Jó drágák a tanfolyamok, arra lettem volna kíváncsi, hogy hivatalosan is szükségesek ezek a tanfolyamok,vagy csak így "szokták" :-)
2013. aug. 12. 13:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez természetes, hogy nem jársz egy olyan oktatóhoz,aki nem ért a dolgához.De azt első alkalommal kitudod szűrni...
2013. aug. 12. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem kér érte pénzt az oktató, akkor bármit lehet. De ahhoz, hogy ezzel keressen minimum végzettség kell, és még sok-sok feltétel.
2013. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

El kell végezni az OKJ-s sportoktatói tanfolyamot, ha még nincs meg (ha van hozzá TF vagy egyéb felsőbb fokú, akkor nyilván nem kell). Oktatói, edzői tevékenységet törvény szerint ezzel a minimummal lehet végezni. Erre mehet rá bármilyen jóga tanfolyam. Bár attól függ, hogy hol végzed. Valahol kell egyéb előképzettség is.

Én is oktató vagyok és így tudom, hogy mennyivel tudok többet annál, mint aki csak egy könyvből, netán mástól ellesve tanulja/tanítja a jógát. Elég nagy különbség van. Igenis tisztában kell lenni anatómiából jópár dologgal és a gyakorlatok miértjével, hogyanjával is. Enélkül nem biztonságos az oktatás, a gyakorlás és nem utolsó sorban az oktató mi alapján vállal felelősséget a tanítványa alapján, ha "csak úgy" tanítgatja?

2013. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!