Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell minden meghírdetett...

Miért kell minden meghírdetett állásra felsőfokú végzettség és nyelvtudás és nagy gyakorlat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

szerinted??a tapasztalat előny,nem kell a munkáltatónak időt,pénzt,energiát szánni arra,h.begyakorold a dolgokat..

a nyelvtudás pedig a mai világban alap...külföldiekkel is tudni kell kommunikálni...

2009. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg a gyakorlott munkavállaló gyorsabban be tud illeszkedni a csapatba és önállóan tud dolgozni. Bár én már tapasztaltam az ellenkezőjét is. Embere válogatja.

A felsőfokú végzettség mint elvárás egy trendi dolog. Néhány multi kitalálta, aztán mindenki majmolja. Nekem más tapasztalatom van. Inkább alkalmazok egy talpraesett érettségizett munkatársat az adminisztrációs munkára, mint egy tesze-tosza diplomást, aki folyamatosan panaszkodik, hogy milyen megalázó neki ez a munka.

Lássuk be, hogy a legtöbb irodai munka nem a kreativitásról híres. Régen amikor nem volt ennyi diplomás, akkor ez érettségizettek csinálták az adminisztrációt. Ráadásul számítógép sem volt, sokkal több dologra kellett figyelni, olyan hibákra, amiket ma már kiszűr a számítógépes program.

A nyelvtudás megint pozíció függő. Nem mindenki tárgyal külföldi partnerekkel. Ha nem használja a nyelvet, akkor megkopik a tudás. Akkor meg minek követeljem meg.

2009. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Munkaadó vagy? Milyen pozícióra keresel embert? Érettségim, elektronikai műszerész, számítástechnikai szoftverüzemeltetőim van és egy erősáramú szakképesítésem.
2009. dec. 11. 16:18
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Én csak nyelvtudással lettem elösször manager asszisztens, manager, aztán csoport igazgató. Most már levelezőn csinálom a hozzá 'illő' közgáz papírt, de az igazság az, hogy egy értelmes ember bármilyen multis feladatot el tud látni felső vezető szintig, ha van benne elhivatottság.
2009. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert az állások 98%-a kamu. Már rég megvan rá az ember...és rá van szabva az álláshirdetés.
2009. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akiknek sikerült az is lehet hogy protekciós.
2009. dec. 11. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Én soha sem hirdettem csak a látszat kedvéért. Egy kft azt alkalmaz akit akar. Ha ajánlottak egy megfelelő jelöltet, akkor szóltam a főnöknek, hogy őt szeretném felvenni és pont. Minek feladni hirdetést és hülyíteni egy csomó embert, ha már megvan a befutó. Azt a HR-est aki ilyet csinál seggbe kell rúgni. Foglalkozzon értelmes munkával, ne a simlit adminisztrálja.
2009. dec. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Túl kevés a munkahely, ezek a követelmények megtizedelik a lehetséges jelentkezők számát!! A nyelvtudás meg főleg felesleges egy magyar cégnél, nem mindegyik partner külföldi

Ha igen arra biztos meg van már a kapcsolattartó nyelvtudással.Egy melós meg nemfog szóhoz jutni , nincs abban a közelségben.

2009. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért mert ma már boldog-boldogtalan képes diplomát szerezni. Az érettségi elértéktelenedett. Kb 10-15 évvel ezelőtt egy érettségizett ember is nagyon okosnak számított, ha meg valakinek diplomája volt, akkor nagyon hamar fényes karriert tudott befutni. Ma meg? Én tanítottam gimnáziumban, hát röhejesen nevetségesek a követelmények, egyesek szó szerint írni-olvasni alig tudtak, mégis át kellett engedni őket, mert kevés a diák, mindenkit nem lehet megbuktatni. Ezek után én is azt mondom, hogy őket nem venném fel irodai adminisztratív munkára. Persze tisztelet a kivételnek.

És ezzel párhuzamosan sajnos a diplomának sincs túl nagy értéke, a diplomás munkanélküliség is hatalmas. Én 2 diplomával csináltam olyan munkát, hogy szerintem 8 általános simán elég lett volna hozzá. De megkövetelték, megtehették. Ha nincs szakirányú tapasztalatod, akkor protekció nélkül a diplomával sem mész semmire.

A férjemnek sincs diplomája egyébként, és sajnos ugyanazt tapasztalja, mint te. Magasépítő technikus, minden szakirányú álláshoz diploma kell. Nem is tudom miért nem zárják be ezt a szakközépiskolát. Kőműves mellé segédmunkásnak minimálbérért felvennék.

2010. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
amiért a gesztenyeárust csak érettségivel veszik fel...met a többi embert bunkónak,tanulatlannak vélik,ha pl nincs diplomája,érettségije..
2010. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!