Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lesz beteg a babám?

Ugye nem lesz beteg a babám?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az Afp eredményét és alacsony lett azt mondta a dokim:( 0,46!!!
2013. aug. 14. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Erre neked itt senki se fog tudni válaszolni.
2013. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

nem bántásból, de ugye nem gondolod, hogy mi meg tudjuk mondani, mi a helyzet a babával? alacsony/magas AFP esetén jöhet egy genetikai UH, ott azért már sok mindent látni, remélhetőleg rendben lesz, és megnyugszol

az AFP sokszor fals eredményt ad, de azért utána kell nézni

2013. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Integrált tesztet nem csináltattad meg? Az AFP egy elavult vizsgálat, hamarosan be fogják szüntetni más országokban már régen nem is csinálják. De ettől még valóban igaz, hogy mi itt erre nem tudnunk válaszolni. Majd elküldenek genetikai tanácsadásra és uh-ra ahol majd okosabbak lesztek. Nem kell már most azonnal a legrosszabbra gondolni.
2013. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. válaszolónak igaza van. Nekem is alacsony lett, be voltam tojva, a dokim chorionbiopsziát csinált, bár mondta, hogy az afp eredménye nem igazán értelmezhető önmagában. Nálunk nem lett baj. Ha az uh-on eddig minden rendben volt, akkor nagy az esély az egészséges babára. Mindenképp genetikai tanácsadás a következő lépés, ott mindent el fognak mondani.
2013. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az afp 0,59 volt. A korrigált sem több sokkal.

Én előtte csináltattam kombinált tesztet, ami negatív lett.

Az orvosom azt mondta, hogy inkább legyen alcsony mint magas.

Az afp igen elavult, de még is azért valamire jó.

Az idegcső elzáródási rendellenességek kimutatására, feltételezett kimutatására.


Engem biztonság kedvéért elküldtek a Bajcsyba genetikai tanácsadásra, ahol megnyugtattak, hogy semmi baj nincsen.

Konkrétan ott a tanácsadó hölgy mondta, hogy elavult egy módszer.

Utána ott azonnal ultrahnagot csináltak, és semmi baj nincsen a kislányommal.


Mellesleg, az afp-t ha nem a 16. hétben veszik le pontosan már is fals eredményt adhat.


Egy afp-re kérlek ne alapozz. Ne ijedj meg. Ne is gondolj arra, hogy beteg a baba. Nem is értem miért kell ezen filózni! Ne aggódj. 18. heti genetikain jól átvizsgálnak majd.


34hkm

2013. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el! Es meg fogsz nyugodni :-)


[link]

2013. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem lesz baj! Az enyém 0,5 volt és ráadásul már genetikai vizsgálatokat se tudtak csinálni,mert túlestem a 20-ik héten.. Végig aggódtam,de egészséges fiam született.
2013. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a sok választ:) Nagyon bízom benne hogy tényleg nem lesz semmi gond, ma kérek időpontot genetikai uh-ra:)

Az első genetikai uh-ra nagyon jó lett. Az NT is 1,8 lett:)

2013. aug. 15. 06:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj!! Nekem szülésznő mondta hogy sokszor azért van alacsony érték mert hamarabb vették le a vért mint 16 hét.Itt pár nap is sokat számít,nem véletlen van kikötve hogy a 16.héten kell csinálni.Így ha az első vizsgálat során idősebbnek gondolta csak pár nappal is a babás mint amekkora már lehet is alacsony az AFP érték.Ugyan ez van a magas értéknél is.Persze nem minden esetben lehet ráfogni,de nem túl nagy a te eltérésed,nyugodj meg :)

18hkm :)

2013. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
16+5 naposan vették le. mert most voltunk tegnap uh-on ahol mindent rendben találtak, de a biztonság kedvéért elküldtek az 1-es sote-ra női klinikára genetikai uh-ra!
2013. aug. 16. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!