Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen meg lehet röntgenezni...

Terhesen meg lehet röntgenezni a fogamat, nem veszélyes? 15 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Az egyik bölcsességfogam fáj, ha ráharapok, volt rajta egy kis lyuk, be lett tömve, de azóta is fáj. Nem akarom kihúzatni (már az előtte lévőt ki kellett húzni sajnos)!
2009. okt. 28. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem csináltak röntgent,mivel azt mondták ilyenkor nem lehet.
2009. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Én 28 hetesen kerültem fogorvoshoz. Kihúzták, de úgyvélték maradhatott benne egy darab, viszont röntgenezni nem lehetett ezért műtét lett a vége.
2009. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy ilyenkor nem röntgeneznek, tilos mert káros a babára!
2009. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogászati röntgen célirányos és nagyon kicsi dózisú.Egyébként ólommellény is van rajtad.Nyugodtan megröntgeneztetheted a fogad!
2009. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még nem tudom, hogy mit fogok csinálni, de előtte még biztos megkérdezem a nőgyógyászt is.

2009. okt. 28. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 19 hetesen röntgenezték meg a fogam mert ugymond muszály volt.nem akartam kétszer feleslegesen szenvedni.így jobban megtudta állapítani a doki mi a helyzet.volt rajtam mellény a védőnő azt mondta nem baj.sztem nyugodtan lehet mert ahogy elöbb is írták az célirányos:)
2009. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
csak akkor röntgeneznek ha muszáj... a sugárzás kifejezetten káros.
2009. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha megmondod hogy terhes vagy nem csinálják meg. Nem is kéne erőltetni, célirány ide célirány oda a gyermeked egézségéről van szó. Nekem inkább egyel kevesebb fogam lett:)
2009. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!