Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17. hétben vagyok és eléggé...

17. hétben vagyok és eléggé megfáztam. Fáj a torkom és a fejem. Mit lehet ilyenkor csinálni? Milyen gyógyszert lehet bevenni? Igaz a babának nem lesz baja?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk el lehet menni orvoshoz!

Magadtól ne szedj gyógyszert

2013. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Németországban vagyok, 2 napja érkeztem. Itt nem tudok orvoshoz menni.
2013. aug. 16. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:

ott is van orvos:) gyógyszertárba ott is el kell menned, kérj homeopátiás cuccokat, amik talán érnek valamit

sok tea, folyadék, semmi hideg ital, sok-sok pihenés

a babának semmi baja nem lesz, de lázat mérj, ha van, orvos. akárhol is vagy.

2013. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban adnak olyan szopogatós tablettát, amit lehet terhesség alatt szedni. Na meg sok tea + citrom, pihenés, kamillatea, hárstea stb. En is átestem egy influenzán 12 hetesen és még láz is volt. Pár napra rá rendbe jottem. Ja és sok folyadék.

Jobbulást

30 hkm

2013. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapításra szedhetsz Panadolt, nem tudom Németországban kapható-e? Illetve Algopirynt, Rubophent, lényeg, hogy paracetamol tartalmú legyen és a leggyengébb, tehát a Panadol extra már nem jó, csak a sima Panadol. Nekem ezt mondta a doki, n kedden voltam orvosnál, szintén torokfájás miatt, nagyon fájt. De, nem adott semmit, mert vírusos volt, szerencsére nem fertőzödött felül. Szopogatós cukorkák közül a Tantum Verdét szedheted, én is azt szedtem.
2013. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Torokfájásra sós vízzel gargalizálás, a lázat csillapítani kell, amúgy ágyban fekvés, sok folyadék és ima. Én semmi mást nem kockáztatnék.
2013. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 fcsenike ***** válasza:
sok C-vitamin és tea. Fájdalom csillapításra én Ben-u-ron-t vettem be egyszer. Paracetamol van benne szóval beveheted, ahogy előttem is írták. Kitartás, csak lázat ne legyél!
2013. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 fcsenike ***** válasza:
*lázas
2013. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kb 13 hetesen voltam nagyon megfázva. menj dokihoz és ő megmondja mit szedhetsz. én veégül antibiotikumot kellett kapjak,de nekem lázam is lett és alig éltem. GYógyulást'
2013. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!