Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hétben vagyok és csúnyán...

10. hétben vagyok és csúnyán megfáztam. Van valaki, aki első trimeszterben gyógyszert szedett?

Figyelt kérdés

Hívtam a dokimat, de kizárólag c vitamin és teát javasolt, illetve, ha elérné a lázam a 38-at, akkor algopyrint. A lázam folyamatosan nő, már 37,5. A homeós szerek nem vállnak be.

Ugye nem lesz baja a babámnak? Félek!


2010. okt. 1. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden doki más, én pont tegnap beszéltem erről az orvosommal, aki azt mondta, hogy ha fáj valamim, nyugodtan egyek meg egy algopyrint, vagy ha fáj a torkom szopogassak el egy coldrexet. Azt mondta, hogy Mo-on kb. 30 fél e olyan gyógyszer van, ami hosszútávon magzatkárosítóak. (véralvadásgátló stb).

Azt mondta, hogy 1-2 szem gyógyszertől semmi baja nem lesz. És szerintem igaza van. De amúgy a 37,5-től a babádnak sem lesz baja.

Inhalálj, nekem az mindig beválik nagyon.

2010. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A láz lehet ártalmas a babának, így inkább egy szem algopyrin, minthogy nagyobb baj legyen. Amúgy én is csak teáztam, meg gőzöltem a fejem kamillával. Próbáltam a gyógyszereket kerülni, de a láz soha sem jó!!
2010. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első válaszoló: De ezt a dokid 3 hónapos kor alatt is tartja?

Sajnos már többször vetéltem, így nagyon félek, nehogy most meg egy hülye megfázás miatt baj legyen.

Inkább ki sem mozdulok itthonról a hátralévő hónapokban:(

2010. okt. 1. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy-egy szem gyógyszerrel nem ártasz a babának. Az én dokim azt mondta, hogy sokkal több kárt tudok okozni azzal, ha bizonyos esetekben nem veszek be gyógyszert. Egyébként Algopyrint sokszor kellett bevennem az első trimeszterben, a folyamatos migrénjeim miatt. Nem lett belőle semmi baj!
2010. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam nagyon beteg az első 3 hónapban, csak tea, és aspírin, mert a lázam állandóan felment, és a hűtőfürdő sem segített. És sós vizes gargalizálás... Nem lett semmi bajunk.
2010. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem most van mandulagyulladásom. lázra panadolt, rubophent szedtem, a mandulámra Bioparoxot javasolt az orvos, de Tantum verdét is lehet, ha fáj a torkod.

náthás tünetekre: Sinupret csepp, Coryzalia

köhögésre: Stodal szirup

2010. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző terhességem 12. hetében lettem influenzás. most a 27 hétben vagyok és elkaptam ezt a vacak náthás jellegű vírust.

Panadolt lázra

Tantum verdét torokra és

Sinupret cseppet vagy drazsét úgy az egész náthás tünetre.

Jelenleg az egész család ezt szedi. Mi a drazsét, a kislány a cseppet kapja. Nekünk mindig bejön. Gyógynövényes .

Ha fáj a torkod akkor inkább a drazsét ajánlom mert a csepp alkoholt tartalmaz és olyan mintha leégne a torkod mikor beveszed.

+ C vitamin

2010. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Mára úgy tűnik enyhül a dolog, sajnos összesen 1,5 szem algopyrint be kellett vennem, mert már 38,2 volt a lázam és természetes úton nem sikerült levinni sehogy!

Ha még valaki olvasna, szerintetek attól sem lehet baja ilyen pici korban, hogy maga a bacilus, vagy vírus bennem volt kb. 4 napig?

2010. okt. 3. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!