Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdésem csak annyi lenne,...

Kérdésem csak annyi lenne, hogy terhes lettem 12 hetes vagyok és kelett volna szedenem az l-tyroxin-t és nem szedtem, most ha megint elkezdem szedni, azzal nem ártok a babának?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Mire kaptad ezt a szert, mert nem találok róla semmit a neten??!!
2009. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
az L-thiroxint pedig pajzsmirigy alulmüködésre adják.
2009. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Ezt olvastam a gyógyszer haszn.utasításában:

Terhesség


Terhesség alatt a pajzsmirigyhormonok normál szinten való tartása alapvető az anya és magzat egészségének biztosítása érdekében. A levotiroxin kezelést terhesség alatt folytatni kell. A TSH és a pajzsmirigyhormonok szintjét időszakonként ellenőrizni kell és terápiát ennek megfelelően szükséges módosítani. Terhesség alatt ellenjavallt a levotiroxin, abban az esetben, ha azt kiegészítő terápiaként alkalmazzák a pajzsmirigyműködést gátló szerek mellé a pajzsmirigy fokozott működésének kezelésére.

SZERINTEM MINDENKÉPPEN BESZÉLD MEG AZ ORVOSODDAL, EZ ELÉG KOMOLY DOLOG LEHET!!!

2009. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

pajzsmirigy túlműködés miatt műtöttek, már több mint egy éve akkor methothyrint kellett szednem ami tudom hogy árt a babának (de az már kitisztult).

A thyroxin az az ellen hormon amit kell szedni terhesség alatt is, de mivel nem szedtem és ha most kezdem el szedni azt nem tudom hogy akkor mi van?

2009. okt. 28. 14:17
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
MINDENKÉPPEN BESZÉLJ AZ ORVOSODDAL, MERT EZ NEM EGY OLYAN HÉTKÖZNAPI PROBLÉMA AMIT MAJD ITT MI MEGBESZÉLÜNK ÉS ELDÖNTJÜK, HOGY IGEN VAGY NEM!!! A BABÁD ÉRDEKÉBEN!
2009. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Mint már alább írták BESZÉLJ AZ ORVOSSAL ÉN NE ITT VÁRJ CSODÁT
2009. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szedjed,mert különben baj lehet a babával.Ez a gyógyszer segít őt megtartani,hiszen ez biztosítja a hormonszintet,amit a pajzsmirigy nem tud megfelelően!

Ne játszál ilyesmivel,én is szedem egész terhességem alatt!

2009. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az L-thyroxin dózisát még meg is szokták emelni terheseknek,hogy biztosan ne legyen baj a babával.

Egyébként ne ijesztgessétek őt,mert a pajzsmirigyprobléma nem halálos betegség és nagyon jól kezelhető!

Egy szinrés pajzsmirigyes terhes

2009. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy eddig nem szedtem, ha most kezdem el szedni megint, akkor abból nem lesz baj?
2009. okt. 28. 14:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
NEM IJESZTGETÉSNEK SZÁNTAM, CSAK HA EGYSZER A HORMONJAIT BEFOLYÁSOLJA AKKOR EZZEL GONDOLOM NEM SZABAD JÁTSZANI, FŐLEG POCAKLAKÓVAL. SZEDEM, NEM SZEDEM!!
2009. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!