Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdésem csak annyi lenne,...

Kérdésem csak annyi lenne, hogy terhes lettem 12 hetes vagyok és kelett volna szedenem az l-tyroxin-t és nem szedtem, most ha megint elkezdem szedni, azzal nem ártok a babának?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 13:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedem ugyanúgy a terheség óta mint eddig 50mg ot.11 hetes vagyok,a jövő héten kérek beutalót a pajzsmirigy vizsgálatra mert eddig nem nézték.és aggódom.Én elkezdeném szedni már a gyógyszert újra,és elmennék megnézetni .Véreredményed jó volt eddig?Miért nem szedted a gyógyszert ha szabad megkérdeznem?
2009. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de milyen okból nem szedted a hormont? Ha a dokid felírta akkor önfejűségből? Én is azt szedem, és ez nem gyógyszer hanem hormon. Nem árt a babának hanem kell az első két trimeszterben. Különben kreténizmus lehetősége áll fent. Én hetente jártam vérvételre mikor kiderült az alulműködésem, hogy beállítsák a hormon adagomat. Tsh, Ft4 és Ft3 szűrést kell kérjél az orovsodtól. Megáll az agyam, én emiatt a hormon miatt nem tudtam terhes lenni, te pedig itt szórakozol az egészségeddel és a babáéval! Miféle terhesgondozásra jársz te? Keríts valami normális orvost magadnak, aki eligazít téged mert a 3. trimeszterben már feleslegesen szeded, akkor már ugyse használ a babának a hormon. És a 12. héttől a placenta átveszi a hormonműködést. Én vért izzadtam mert a hülye dokim csak a 9. héten közölte a pajzsmirigy alulműködésemet és hetekig bőgtem, hogy kretén lesz a gyerekem! Te meg itt szórakozol? hogy úgy döntesz te magad, hogy nem szeded a hormont, mert nem vagy jól informálva? Ha van időd itt netezni akkor nézz már utána egy pár weboldalnak ami ezzel a témával foglalkozik!
2009. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pusztán elvetéltem mert nem tudtuk,hogy a tsh-m emelkedet!

Abban maradtunk a dokival,hogyha újból babás leszek gyógyszer lesz!!!!!!!

De jövőhéten lesz meg az eredmény és ha most is magasabb mint 2 akkor már gyógyszer!

Neked kellene a legjobban tudni,hogy ez nem játék!

Amúgy gratulálok a babához!

2009. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem foglalkoztam a betegséggel, mivel a műtét után nem volt semmilyen tünet, babát meg nem akartam még,ezért nem szedtem a gyógyszert!

Most 12 hetes vagyok ha most elkezdem szedni a gyogyszert akkor ki lehet kerülni ezt a betegséget?

vérvételre meg az orvoshoz a jövöhéten hétfőn kell mennem!

2009. okt. 28. 16:06
 15/19 anonim ***** válasza:
15.27 es vagyok.Kezd el szedni a gyógyszert,és majd a vérvétel eldönti kell e emelni az adagot.Végül is sokan a terhesség alatt tudják meg hogy gond van a pajzsmiriggyel,és később állitják be a gyógyszert.Én is abban bizom hogy elég nekem az 50mg,holnap megyek vérvételre.Bár én 5 hetesen csináltattam önként egy vérképet,azon a legjobb volt a TSHm.De én ezt a gyógyszert 1993 óta szedem:-(
2009. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Anyám is szedi gyorsan vettem is be belőle!

Nekem 75 mg-ot kéne szedni.

Nagyon remélem hogy nem lesz gond,nem tudtam hogy ilyen baja lehet a babának és remélem nem lesz késő!

2009. okt. 28. 16:24
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de elég felelőtlennek tartalak. Hiszen műtéted is volt és felteszem nem hülyeségből írta fel neked az orvos. S ha már a netig eljutottál akkor 1 miért nem nézed meg ,hogy mit tartalmaz a betegtájékoztatója a hormonnak?

2 miért nem nézel utána,hogy szeded mi van nem szeded mi van. itt repeszted a .. és ilyenre képtelen vagy.

Nem szedem mert nincs tünetem ez aztán a felelős gondolkodás. Milyen anya leszel?

2009. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy az első két trimeszterben be legyen állítva az adagod! Járj addig vérvételre amíg meg nem kapod a jó hormon értékeket. Én már a 3. trimeszterben csökkentett adagot szedtem mert majdnem átfordultunk túlműködésbe. Rendszeresen ellenőríztetsd magad és akkor ne lesz baj. Mint már írtam ide,nekem is későn szólt a dokim, még szerencse, hogy jódos volt a terhesvitaminom és az tartotta bennem a babát! A tsh a 6.héten 17 volt! Most a 36.-ben meg vagy 0.5! Nagyon lassan ment lejjebb az érték, kellett hozzá vagy 4 hét, szóval minnél hamarabb vizsgáljanak meg! Sok sikert!
2009. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én elöbb vérvételre mennék és amit a doki felír azután azt szedném. Nem biztos hogy ua. és annyi kell mint terhesség előtt. De az a gyógyszer alulműködésre van, azt írtad túl működött. Nekem is azt kell szednem, nem tudtam hogy nagyon nem jó a tsh-m(20) de teherbe estem (ezek szerint már ez is csoda) és nem vetéltem el és elég nagy a babám, pedig azt mondták hogy úgy nem fejlödik. Előre ne idegeskedj. Menj vérvételre és szólj hogy terhes vagy, úgy hamarabb kapsz időpontot is. Doki nélkül viszont ne kezdd szedni, csak amit most mond az érvényes. 12 hetes kortól termel magának hormonokat de mielöbb menj dokihoz.
2009. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!