Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadtam orvost de lehet hogy...

Fogadtam orvost de lehet hogy meg fogom bánni?

Figyelt kérdés
azt mondják fölösleges mert a margitban mindenki nagyon jó doktor..elég drága is, 80 ezer szóval ez szerintetek is pénzkidobás lenne vagy nem?

2013. aug. 18. 19:18
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem fogod megbánni!

Egy fogadott orvos sokkal jobban foglalkozik a páciensével.

2013. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 80 ezret valószínűleg azért is fizeted, hogy a kiírt időpont előtt akkor keresd, amikor csak akarod, ergo minden nyűgödre ugrásra kész. Számomra ez ad egyfajta biztonságérzetet és persze a hozzáállás is teljesen más. Nekem van fogadott dokim, akinek hasonló a "tarifája" és maximálisan megbízom benne.
2013. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát... érdekes téma, lehet róla vitázni. Én 3× szültem, mindegyiknél fogadtam orvost, mindegyiknél megbántam, hogy soha többet. A terhesgondozásomat mindegyik lelkiismeretesen követte, az nem volt pénzkidobás, de a szülésnél egyik sem volt ott.

1. gyerek, elment szabira, előre szólt, másik orvosnál szültem, "féláron".

2. gyerek, koraszülött lett, másik kórházba kellett mennem szülni, ingyen végül.

3. gyerek, elment szabira, de még csak nem is szólt, a szülésznőmtől tudtam meg, de kijelölt nekem egy másik orvost, akinek végül odaadtuk a pénzt, mert nagyon rendes volt, bejött hozzám, pedig akkor ért haza.

Viszont most rengeteg rossz tapasztalatot hallottam a kórházban (2 hete szültem), hogy mennyire bunkók az ügyeletes orvosok, hát azt is ki kell fogni. Én, akit kifogtam azonnal vágott, pedig nem lett volna muszáj, úgy varrt, hogy fájdalomcsillapítót sem adott, azt hittem, betojok, pedig elég jól viselem a fájdalmat, és utána hívogatott a mobilomon, hogy majd menjek be hozzá a zárómért (jó pénzért), na ez már sok volt. Úgyhogy én azt mondom, nem biztos, hogy pénzkidobás, persze, ha nem úgy jársz, mint én, hogy elmegy szabira.

2013. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fontos a bizalom! Az én dokim a vetélésem napján kijelentette, hogy ő ünnepnapon is hajlandó fogadni és elvégezni a műtétet, ha szükség van a beavatkozásra. Onnantól kezdve nem volt több kérdésem, tudtam, hogy nagyon jó kezekben vagyok.

Tehát nyilván orvostól függ, hogy hogy áll hozzád.

Barátnőm is az én orvosomnál szült. A kiírt időpont előtti héten minden másnap hívta a doki, hogy hogy érzi magát. Ez óriási dolog. Ki kell fogni, nem tagadom, de ha lelkiismeretes az orvos, akkor egy percig sem fogod megbánni.

2013. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát elég nehéz összeszednem a pénzt.nem vagyunk gazdagok és a védőnőm azt mondta hogy a szülésnél illetve előtte nem lesz velem a doki egy percet sem szóval inkább a szülésznőnek adjak valamennyit
2013. aug. 18. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezzel így nagyjából egyet is értek. Sajnos a szülészorvos ritkán veszi a fáradtságot arra, hogy benézzen a szülésre, max a végén megjelenik.. ( pár ritka kivételtől eltekintve) A szülésznő viszont végig veled van!
2013. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

3as válaszolónak!

Sajnálom amiért ilyen rossz orvost fogtál ki. Az biztos, nem mindegyik egyforma!

Én is 3szor szültem, de velem nagyon rendes volt a fogadott orvosom.

A picinél lett volna még 3 hetem a szülésig, de azt mondta nem mer elmenni külföldre, mert onnan nem tud "hazaugrani" ha megindul a szülés vagy bmi probléma adódik. Nem is ment!

A másodiknál szabin volt éppen, de a csak egy telefonhívásomba került és már jött is.

Én nem bántam meg hogy megfogadtam. Különleges bánásmódban is voltam részesítve. A vizsgálatokon sem kellett 10 percnél tovább várakoznom, mert elintézett mindent.

Mindez 50 ezerbe került.

2013. aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, kedves 7-es! Ez valóban nagyon ritka, hogy ilyen rendes orvost fogsz ki, ennyiért! Nekem mindhárom szülésnél másik orvosom volt, így alakult. A legnormálisabb az első orvosom volt, ezelőtt 13 évvel. Úgy vettem észre, hogy akkor még az orvosok is mások voltak, valahogy mostanra annyira elromlott mindez. A szülésznőm, aki családi barát, hihetetlen sztorikat mesél, hogy mi megy, mennyire lazák, van akit pl csak 4 ujjnyinál lehet behívni (főorvos), így rendszerint az ügyeletesnél szülnek az anyukák, mert mire vidékről beér (nekem 4 ujjnyi után még kb 5-8 perc kellett, mire megszületett a fiam). Elképesztő, mindez elképesztő összegekért... Az én dokim, aki elment külföldre, és elfelejtette ezt megosztani velünk, hatszámjegyű összegeket kért tőlünk azért, mert bejön. Nem jött, de a szülésem összesen 45 perc volt, amiből kb 10-et töltött mellettem a doki, és mivel gátvédelemmel szültem, nem vágott és nem varrt :) Persze, fizetni azért kell, hogy éjjel is bejön, vagy pl munka után visszajön, ahogy azt végül a számunkra kijelölt orvos is tette, de azért csalódás, hogy 9 hónapig járok valakihez, aki egyébként nagyon jó orvos, majd másnál szülök. Velem ez 3× történt meg:) Úgyhogy ritka az olyan orvos, mint a tiéd, de néha én is hallom, hogy ki lehet fogni nagyon szuper orvost is. A szülésznőm szerint az a ritka, hogy valaki jó orvos és jó ember is legyen egyszerre, ez a titok :)
2013. aug. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
+-as vagyok megint, egyébként hogy a kérdezőnek válaszoljak, a másodikat én is a Margitban szültem volna, ha nem jön előbb pár héttel, és irányítanak át a Jánosba, de tényleg jó dokik vannak a Margitban is, megismertem jó néhányat. Persze ott sem egyformák, van, akinél sosem akarnék szülni.
2013. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocsi, 3-as, elírtam
2013. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!