Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neves kérdés! Hogy tetszik...

Neves kérdés! Hogy tetszik nektek a Hunor név? Hogyan becéznétek? Valami régebbi magyar nevet szeretnénk a babónknak. Van esetleg tippetek ( becenévvel együtt)?

Figyelt kérdés
István, Béla, Lajos meg ilyenek kilőve.
2013. aug. 21. 12:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
25%

Becenév: Huncipunci....már emiatt sem adnám a fiamnak ezt a nevet...

Viszont az öcsémet Árpádnak hívják, meg apukámat is. A férjemet Lajosnak. Elég magyar nevek ezek is. Nemtudom mennyire gondolkodsz ilyesmiben. A Lajos látom kilőve. Viszont az Árpád tök jó. Én szeretem,hogy így hívják a családbéli fiúkat. Árpi, Árpóca nálunk a megszokott becenevek. Ja angol órán az öcsémet a tanár meg Archynak hívta. Szerintem ez is tök jó.


Régi magyar nevek közül más nem jut eszembe. Ferenc, Vilmos jók még de nem magyarok, ha jól tudom.

2013. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem borzalmas név, Hunika, meg Huni, Hunci, szörnyű... Nekem volt egy Hunor nevű iskolatáram és Huncinak "becézték".


Szerintem régi magyar nevek közül szép a Nimród (Nimi) és esetleg a Botond (Boti).

2013. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem azért mondom, de az Árpóca mivel jobb, mint a Huncipunci??


Nekem kisfiamat Hunornak hívják, mindig is nagyon tetszett ez a név, ráadásul férjemnek is, így mikor kideült, hogy babát várunk és hogy fiu lesz, nem kellett a neveken gondolkodnunk. MOstanában kicsit felkapottabb, de még mindig nem tucatnév. NÁlunk az oviban a 3kiscsoportban egyedüli Hunor az én fiam.

Azért is tetszik a Hunor név, mert egyszerű és szép, és nem erőltett mint mondjuk a Bercel és Kartal meg Kende meg ilyenek.

Fiunkat mi szoktuk Huninak hívni- nekem ezzel sincs semmi bajom. Sokan hívják így - kedvességből- és ezen nem akdok ki. Amig egészen kicsi volt egy két rokonom Hunorkának is hívta- de ez mára már elmaradt. Nem mondom, hogy tetszett, de nem is frusztált annyira, hogy emiatt világi veszekedést szítsak a családdal.

De Huncinak, Huncsinak és Huncipuncinak még véletlenül sem hívta senki sem Hunorunkat- eszembe sem jutott ilyen.


Nagyon szép és egyszerű név a Hunor, a lényeg, hogy nektek tetszen, itt mindenki azt ír, amit csak akar. Lehet itt név nélkül pontozgatni, meg lefi..ázni mindent- szóval ebből tényleg ne indulj ki.


Majd írd meg, mit döntöttetek!!!

2013. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
22%
Mert te nem fikázol? Ha választanom kell, hogy a Kende/Bercel eröltetebb vagy a Hunor, hát akkor sokkal inkább a Hunor. Huncipuncit nem én írtam, de.nyilván nem arra gondolt a válaszoló hogy ti becézitek így. Majd az iskolatársak fogjàk kiskamaszként...
2013. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó- én a kérdezőnek válaszoltam. Nem fikáztam és ócsároltam egyetlen nevet sem- de számomra erőltetett a Bercel és Kartal név- ettől nem mondtam egyetlen szóval sem hogy nem tetszenek, vagy hogy csúnyának tartanám őket.

Nekem tetszik a Hunor név, de egyátalán nem zavar, ha neked vagy másnak nem. Ízlés dolgában nem lehet vitatkozni......

A Huncipunci és hasonló beceneveket is csak itt lehet olvasni- soha nem is hallottam még ezt a becenevet a Hunor névre. De teljsen mindegy- mert minden nevet lehet csúfolni.

2013. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Részemről mentek a zöld kezek! Ahogy látom a Hunor név elég megosztó (szerintem azért, mert nem egy felkapott "divatnév", mondjuk jobb is) ettől függetlenül még mindig nagyon tetszik!!! Van még időnk, alszunk rá még, de nincs kizárva, hogy pár hónap múlva ismért egy Hunor nevű emberpalántával gyarapodik fogyófélben lévő kis népünk!!
2013. aug. 22. 09:10
 27/29 anonim válasza:
Szerintem is gyönyörű név a Hunor, szerintem a becézésekkel sincs baj.
2013. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
megszületett már a Hunorotok? :)
2013. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, hogy kérdezed, de még nem.
2013. okt. 25. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!