Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen látta az orvos a...

14 hetesen látta az orvos a baba nemét! Lehetséges, hogy NEM kisfiú?

Figyelt kérdés

A sógornőmnek mondta a doki, hogy meg tudja mondani a nemét, ha tudni akarják, de nem akarják tudni. Én biztos lettem benne, hogy kisfiú, hiszen hogy lehetne biztosra látni kislányt 14 hetesen? (Nem valami spéci uh gép, szimpla "alap darab".) A férjem viszont azt mondja, hogy a doki akár láthatta a baba méhét is, mert nekünk is azt mondta 16 hetesen, hogy talán látja a méhét, de nem biztos benne.

Na szóval szerintetek is tuti kisfiú, vagy tényleg talán lány? Én úgy 80% biztosra veszem, hogy fiú. :)

Ismertek olyat, akinek látták, hogy kislány 14 hetesen?


2013. aug. 21. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármi lehet nekem 12 hetesen mondták meg mindkét lányomat,bár igaz,hogy az 4d uh volt
2013. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 petera6 ***** válasza:
53%

Kicsit tú lpörgöd a kérdést szerintem. Nekem 12 hetesen megmondták, hogy lány. Most 35 hetesen is az. Ha a sógornődék nem szeretnék előre tudni a nemét, akkor te minek foglalkozol ezzel?

Abban meg nem értek egyet, hogy csak a fiúkat lehetne látni ilyen idős korban. Ez a baba fejlettségétől, fekvésétől, a doki tapasztalatától és az uh gép minőségétől függ.

2013. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem mindkét terhességemnél már a 12.héten megmondták,hogy lányok lesznek,sima alap UH géppel,nem valami modern kütyüvel :-)És most van egy 6 és egy 1 éves lányom.Szóval igen,a lányokat is biztosra meg tudja mondani a doki már akár a 12.héten,ha nagyon tapasztalt,hozzáértő,és ha a baba is úgy fordul :-)
2013. aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első és harmadik, köszi a válaszokat! :-)

Második, bakker, most magyarázkodnom kéne, hogy lehet az, hogy érdekel a baba neme? "Miért foglalkozol vele?" Anyám...

2013. aug. 22. 08:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 14 héten látta először, azt mondta lehet fiú és lány is mert ebben a korban nagyon hasonló maga a szerv sima uh-n. Furcsálltam mert nekem fiúnak tűnt de, hamarosan úgyis megtudjuk.
2013. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 12 hetesen mondta a doki, hogy kisfiúnak látja, 18 hetesen meg közölte, hogy tuti kislány. Szóval bármi is van, még tuti nem 100%.
2013. aug. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 petera6 ***** válasza:
65%

Lehet, hogy én olvastam félre anyám! De te azt írtad, hogy a sógornődnek azt mondta a doki, hogy megmondhatná a babája nemét, de mivel ő nem akarja, ezért nem mondja. Te ettől lettél biztos abban, hogy fiú. Most akkor kinek a babájáról van szó akkor? Ha a tiéd, akkor értem, hogy érdekel, engem is nagyon érdekelt már a 12. héten.


Nekem a bátyámék nem szerették volna tudni a gyerekük nemét a szülésig, de nem éreztem késztetést, hogy majd én kitapogatózzam akkor is, hogy milyen lesz. De persze lehet én vagyok a fura, hogy úgy gondolom csak a saját gyerekemhez és terhességemhez van ilyen szinten közöm. Nekik végül kislányuk lett, és szuper volt megtudni a születésnél is.

2013. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor lenne valami értelem és logika az eszmefuttatásodban, ha én az orvostól kérdezném meg, hogy mi lesz. Hogy aztán elmondjam nekik. Vagy mondjuk rajtuk kívül másoknak. De így nincs. Semmi.

Mellesleg a sógornőm úgy mesélte mindezt, hogy a végén azt mondta, hogy szóval ő most már majdnem biztos benne, hogy kisfiú. Harmadik babájuk, egyébként, szóval nem kezdő. Mondtam, hogy szerintem is fiú. A férjem meg azt mondta, hogy szerinte ez még mindig 50-50%. Attól még, hogy nem akarják megtudni előre, őket is érdekli és foglalkoztatja, és kíváncsiak rá, és találgatnak. Nyilván.

2013. aug. 22. 20:22
 9/9 petera6 ***** válasza:

Rendben, akkor továbbra is csak annyit tudok mondani, hogy ugyanúgy lehet látni 14 hetesen a fiút is, mint a lányt.


És pont ugyanannyiszor rontják el (amennyiben elrontják) a két nemet ilyen idős korban. Ha valamit látnak fityegni az lehet fütyi és köldökzsinór is esetleg. Ha nem látnak semmit a lába közt, attól még lehet, hogy épp felcsapta csak a lábai közé a cuccost.


Szóval, ha a sógornőd nem látott semmi jelet az uh-n, akkor csak attól mert a doki igen, még nem fiú a baba.


De már csak úgy fél év, és kiderül. :)


Szerintem a stílusodból visszavehetsz felém, nem hiszem, hogy én így írtam neked. Nem írtad, hogy ti együtt tippelgettek. Csak, hogy ő nem szeretné tudni, te meg közben biztos vagy valamiben ezzel kapcsolatban. Így kicsit kotnyelesnek tűntél.

A te szerinted logikus és értelmes eszmefuttattatást pedig azért nem alkalmaztam, mivel az ő dokijától te teljesen feleslegesen kérdeznél bármit is. Meg ugye ide tetted fel a kérdést, tök könnyű volt kitalálni, hogy a mi véleményünkre vagy kíváncsi. Vagyis most már ebben sem vagyok biztos :)


A lényeg, hogy ettől még lehetséges, hogy nem kisfiú. 50-50% az infók alapján.


Jó babavárást a sógornődnek!

2013. aug. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!