Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes várandósan...

Mennyire veszélyes várandósan emelni?

Figyelt kérdés
A hat hónapot betöltöttem, de mindig olyan helyzetbe kerülök, hogy emelek, nevezetesen a másfél éves kisfiamat, aki 13 kiló. Jó az erőnlétem, bírom is, és csak akkor emelem, ha muszáj, amúgy az apukája rengeteget segít. Mégis, mindenki tudja, és mondja is, hogy nem szabad emelni. Tényleg ennyire kockázatos?
2009. okt. 29. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen! Nagyon kockázatos! Ha nem muszáj, akkor ne emelj 4-5 kilónál többet, a babát is úgy emelgesd, hogy ne hajolj le hozzá, hanem guggolj, de akkor is sok az a 13 kiló. tudom, hogy nehéz kivitelezni, de gondolj bele, egy rossz emelés és baj lehet belőle.
2009. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlják,de ha nem vagy veszélyeztetett terhes,és nem érzed rosszul magad akkor,nem feltétlen baj.A Gyest a 70 évek körül vezették be,addig csak 5 hónap volt a szülési szabadság.Aki nem volt veszélyeztetett terhes,az a szülésig dolgozott(munka után pedig otthon folytatta)

Aki fizikai munkát végzett:kapát,boltban,gyárban dolgozott,ettől nagyobb súlyokat is emelgetett,és nem baja sem neki,sem a babájának.

Azért,ha nem feltétlen kell,ne emelgesd a kicsit.Próbáld inkább rávenni,hogy egyedül totyogjon melletted.Jobb félni,mint megijedni.

2009. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon veszélyes!
2009. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi történhet?
2009. okt. 29. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Levállhat a méhlepény és megindul a szülés illetve ha korábban történik elmegy a baba...
2009. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha problemamentes a terhesseged es hozza vagy szokva a gyermeked emelgetesehez, tudod hogy kell emelni, erobol, karbol emelsz, nem hasbol, valamint a fiadat is megtanitod arra, hogy segithet neked, akkor nem hiszem, hogy gond lesz.

Az en babam meg csak 11 honapos, en pedig a 24. hetben vagyok. Viszont nagy fiu, 85 cm es mar o is tobb, mint 12 kg. A ferjem dolgozik, nem tud egesznap itthon allni mellettunk, a babamat el kell latni, 11 honaposan nem tudom nem emelni. Igy a kerdes nalunk el is dolt. Igazabol nekem mar fel sem tunik, hogy o nehez, mert hozzaszoktam a sulyahoz, hiszen honapok ota emelem, viszem es aprankent nott ekkorara, nem hirtelen.

Mellesleg nekem ket doki is azt mondta, hogy ebbol nem lesz bajunk, ugyanis mindenem rendben van, illetve ok is mondtak, hogy hozza vagyok szokva, nem hirtelen emelek, hanem rutinbol, ez igy mehet tovabb.

2009. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy nem jó az emelés.Az én kisfiam most 18hónapos utolsó hétben vagyok egyre nehezebben emelem akkor csak ha muszáj.Szerencsére nállunk nem lett baj
2009. okt. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 18hónapos és 13kg, és elég sűrűn van hogy emelgetem, mivel a férjem szakba dolgozik, és van még egy 4éves kisfiam is aki 23kg, és amikor a férjem délutános rám hárul teljes egészében a fürdetés már pedig az sosem maradhat el!!!!!!!!!Szóval ez van megkérdeztem a dokimat és azt mondta próbáljam kikerülni ezeket a helyzeteket de kérdem én hogyan nem szólhatok a szomszédnak hogy segítsen kicsit vicces lenne, igaza volt az előttem szólónak 30-40évvel ezelőtt az asszonyok napi 12-16órákat dolgoztak és egészséges gyerekük születtek!Szerintem nem lesz semmi bajod, nekem van hogy nem is kéne felvennem a kisfiamat vagy a kislányomat de felveszem és magamhoz ölelem...ennyi.

20hetes km

2009. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ha egy rosszul kivitelezett, vagy nagyobb súly emelése miatt elvetélnék, engem nem vigasztalna az, hogy 20-30 évvel ezelőtt milyen nehéz fizikai munka mellett MÁS NŐK egészséges gyereket szültek. Magamat hibáztatnám.

Én nem végeztem soha fizikai munkát, irodában dolgozom, nem vagyok hozzászokva, úgyhogy még jobban vigyázok, ha mégis emelnem kell.

Csak óvatosan emelgess, tény, hogy nem tudod elkerülni, de a kivitelezésre figyelj oda. Ne hajolt a babáért és valahogy próbáld meg megtanítani vele, hogy hogyan tud neked segíteni, hogy minél jobban tehermentesítve legyél.

Vigyázz Magatokra! (-:

2009. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi! előző vagyok, azt elfelejtettem odaírni, hogy 28 hetes vagyok. Ezért már igazán koraszülésről lehet csak szó, de természetesen csak pozitívan szabad hozzáállni, nem lesz baj, csak óvatosan.
2009. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!