Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti isztok kólát...

Kismamik! Ti isztok kólát várandósan?

Figyelt kérdés

Terhességem eleje óta nagyon kólás lettem,azért nem minden nap iszok,hanem hetente kb.2-3-szor veszek egy 2 literest.

Árthatok ezzel a babának?

15+3 hkm


2011. nov. 3. 14:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan nem szeretem a kólát, és kismama sem vagyok már, de mikor terhes voltam, az első 20 hetet végighánytam. Csak a hideg kóla segített, meg a banán, pirítós, és túrós csusza, amiket nem hánytam ki.


Naponta ittam 1-2 dl kólát, nem egyszerre, hanem elosztva pár kortyonként a hányinger csillapítására. Nem okozott gondot. Szerintem nem lesz tőle semmi ,csak mértékkel kell ezt is, mint mindent :)

2011. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Én is kólázgatok, kb hasonlóan mint te. Főleg az elején volt jó, amikor sokat hánytam, ez az egy maradt bennem. A sima víztől mindig savam lett, a tej kijött, ahogy a tea is. Ha mellette viszel be elég kálciumot, nem hiszem, hogy bajt okozna egy két pohár kóla!


Boldog babavárást!

2011. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Most látom, hogy hetente veszel 2-3 két literest? Az kb. 4-6 liter. Hú.. hát nem tudom. Nem tudnád azt csinálni, hogy egyszerre csak egy dl-eket igyál belőle? :) CSak úgy, hogy meglegyen az egészséges feeling, érted. :)
2011. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Napi 2 dl-nél többet azért ne igyál, de a babádnak nem ártasz vele.
2011. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,az a helyzet,hogy amikor megtudtam,hogy babát várok,leszoktam a cigiről,de a kóláról nem tudok,és most várandósan egyre jobban innám.Azért próbálom mérsékelni,így 2 naponta iszok kb. 1 litert,a másik felét a párom issza meg.
2011. nov. 3. 14:45
 6/21 anonim ***** válasza:

én kólás voltam a terhességem előtt is, most is megiszom naponta, túlzásba nem kell esni persze, de ha kívánod miért ne, a lényeg hogy nem cigizel, azzal többet ártanál, egyébként meg más ugyanúgy kávézik terhessége alatt mint előtte, az mennyiben jobb, szóval nyugi nyugodtam, ha kívánod

39+4 km

2011. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

a fiammal a terhességem végig kóláztam....egyszerűen megőrültem érte, nem bírtam ki, hogy ne igyam, szerencsére semmi gond nem lett.

Most csak hébe-hóba iszom, viszont a csípőssel vagyok úgy, mint anno a kólával. remélem most sem lesz gond belőle.:)

2011. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy fél liter cola naponta egészséges lenne mert sok benne a cukor meg a koffein,én is csak 2 dl ittam egy nap de csak néha amikor sok volt a savam.
2011. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Napi fél liter szerintem rengeteg. Sok benne a cukor és a koffein. Én soha nem ittam kólát, sem terhesen, sem baba nélkül, utálom az ízét.
2011. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Érdekes, terhességem előtt szerettem a kólát, most csak kb. kéthetente egy-két kortyot iszok belőle, egyszerűen nekem "már nem jön be" szerintem is egy kicsit sokat iszol.
2011. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!