Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig es hogyan tudnam...

Meddig es hogyan tudnam biztosan eltakarni a pocakomat, hogy ne deruljon ki a terhessegem? Milyen eszkozok vannak a bo felsokon kivul?

Figyelt kérdés

Ne iteljetek el azert amit most leirok, bar biztos lesz aki felszolalkozik.

12 hetes kismama vagyok, elozoleg volt 14 honap munkaviszonyom, most sikerult talalnom egy munkat, ahol nagyon magas bruttora vagyok bejelentve, de csak egy hete vagyok itt es 3 honap a probaidom.

Egyedul maradtam a babaval, es szeretnem valahogy elerni hogy a 3 honap probaido leteljen anelkul hogy kirugnanak.

Muszaj hogy osszejojjon, mert szetmentunk az apukaval es nekem szuletestol mindenkepp alberletbe kell majd mennem, addig a szuleimnel lakok es gyujtogetek.

Mit tanacsoltok, szerintetek mikor fog mar letagadhatatlanul terhes pocakom lenni? Addigra mar a 23. Hetben leszek es nagyon felek hogy eszreveszik, hiaba jon a hideg es a pulcsi szezon.


Kerem csak azok irjanak akik tenyleg megertik a helyzetemet es nem kezdik el vedeni a munkaltatot, es mondani hogy mekkora szemet vagyok.

A tervem az hogy vegig dolgozok, hogy meglegyen a 180 napom, tehat kiszurni sem fogok veluk, hogy a probaido utan elmegyek tappenzre.


2013. aug. 25. 08:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos nem lehet megmondani előre, hogy mikor mekkora lesz a pocakod.:-(

Nekem 18-19 hetesen letagadhatatlan volt.

A bő ruhákon kívül nem igen tudod mással takarni.

Sajnálom ami veled történt, rengeteg erőt s kitartást nektek'

35+2hkm

2013. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Elég kicsi az esélye, hogy addig el tudod titkolni. Főleg ha vékony vagy. Én elég nagydarab vagyok, amúgy is volt hasam, de maximum az 5. hónapig tudtam volna bő ruhákkal takargatni. Persze attól is függ mennyit nő a hasad. Láttam már 20 hetes kismamát teljesen lapos hassal, neki gondolom 23 hetesen sem volt nagy hasa.
2013. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Én megértelek. Én ugyan csak a 13. hétig titkoltam, de komplett stratégiát dolgoztam ki a titkolásra. Elkezdtem bő felsőket venni, de úgy, hogy az elején még váltogattam a szűk felsőkkel. Mivel csak most mentél oda, még simán kialakíthatsz olyan imázst, hogy te ilyen stílusban öltözködsz. Amibe a legkevésbé látszik a poci az a bő, húzott, de alul gumis, nem mell alatt szabott felső. A mell alatt szabott nagyon kihangsúlyozza. A pulcsiszezon is jól fog jönni neked, most ahogy néztem lesz az őszi divatban bő pulcsi bőven, azokkal operálhatsz. És próbálj meg nem túl sokat pluszba hízni. Sok zöldség-gyümölcs, kevés süti. Ha fenékre és combra nem hízol, akkor olyan ruhát vegyél, amiben látszik, hogy ott vékony vagy. Rajtam egyébként hamar észrevették, azt mondták az arcom lett kerekebb, de ha eddig nem ismertek, ez nem fog feltűnni. 23. héten azért már nagyon kell majd trükközni valószínűleg, kezdd el beszerezni a leplező cuccokat. Hajrá!
2013. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Már most járj molettebbeknek való ruhákban, akkor kevésbé lesz feltűnő, hogy gyarapodsz.

Optikailag a vékony dzsekik és hasonló kabátkák viselése és rejtik a pocakot, vagy ha bejön az ősziesebb idő, hordhatsz hosszú, bővebb tunikákat divatos, magad elé kötött sállal.

2013. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen megértelek. Én sem tudok jobb megoldást, mint a bő rucik használata, télen pedig a kardigánok, pulóverek, poncsók használata. Attól függ, milyen alkat vagy, hogy mikor kezd látszani. Nekem pl. már 12 hetesen kismamaruhát kellett használnom, mert a régiekbe nem fértem bele. Ugyanakkor a 24. heti terheléses vizsgálaton találkoztam olyan kismamával, akinek épp, hogy látszott a pocakja. Ismerek valakit, aki mindig nagy darab volt és a 22. hetes terhes volt, amikor ámuldoztam , hogy terhes, mert semmi nem látszott rajta.Egy másik aki 16 hetes volt, olyan lapos volt, hogy nem terhesen sem voltam soha olyan lapos hasú.:) Szóval ez alkat kérdése.
2013. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem akarlak megbántani, de ha később derül ki a terhességed akkor sem leszel védett, kirúghatnak arra hivatkozva hogy szándékosan megtévesztetted őket :-(
2013. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Sajnos a 6.-nak igaza van.


Az alkatodtól is függ, hogy észreveszik-e, én le sem tagadhattam volna, de ha molettebb vagy, akkor nem annyira feltűnő.

2013. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Beszeltem egy ugyved ismerosommel es o azt mondta hogy ha bejelentem papiron es emailben is, akkor semmikepp nem rughatnak ki semmilyen indokkal.

Talan lehet hogy el kene mondanom fogalmam simcs de egy het utan biztos vagyok benne hogy azonnal felmondanak nekem.

Tanacstalan vagyok.

2013. aug. 25. 09:25
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Rajtam van egy kis plusz de a lenge felsők ellenére sejthető..pedig méh csak 15+6 vagyok. Ez szerintem abszolút alkat kérdése így az elején.


A màsik: úgy tudon hogy talán 91-2 napos élő terhességet köteles vagy hivatalosan bejelenteni a munkàltatónak. Ellenkező esetben félrevezetésnek számít és határozatlan munka esetén is kivághatnak.

így tudom, de járj utána.

Èn úgy jártam hogy augusztusban jàr le a szerződésem, megvoltam győződve, hogy nem hosszabbítják meg. Szerencsésen jàrtam januárig maradok!

Drukkolok neked is kérdező!

2013. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
Próbáld meg titkolni, amíg tudod, addig is dolgozol és pénzt kapsz. Egyébként ez szemétség, hogy emiatt rögtön kirúgják az embert, persze, hogy trükközni próbál mindenki. Azért mert valaki kismama ki van zárva a munka világából? Tegyél meg mindent, hogy megmaradjon az állásod! Remélem sikerül.
2013. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!