Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig es hogyan tudnam...

Meddig es hogyan tudnam biztosan eltakarni a pocakomat, hogy ne deruljon ki a terhessegem? Milyen eszkozok vannak a bo felsokon kivul?

Figyelt kérdés

Ne iteljetek el azert amit most leirok, bar biztos lesz aki felszolalkozik.

12 hetes kismama vagyok, elozoleg volt 14 honap munkaviszonyom, most sikerult talalnom egy munkat, ahol nagyon magas bruttora vagyok bejelentve, de csak egy hete vagyok itt es 3 honap a probaidom.

Egyedul maradtam a babaval, es szeretnem valahogy elerni hogy a 3 honap probaido leteljen anelkul hogy kirugnanak.

Muszaj hogy osszejojjon, mert szetmentunk az apukaval es nekem szuletestol mindenkepp alberletbe kell majd mennem, addig a szuleimnel lakok es gyujtogetek.

Mit tanacsoltok, szerintetek mikor fog mar letagadhatatlanul terhes pocakom lenni? Addigra mar a 23. Hetben leszek es nagyon felek hogy eszreveszik, hiaba jon a hideg es a pulcsi szezon.


Kerem csak azok irjanak akik tenyleg megertik a helyzetemet es nem kezdik el vedeni a munkaltatot, es mondani hogy mekkora szemet vagyok.

A tervem az hogy vegig dolgozok, hogy meglegyen a 180 napom, tehat kiszurni sem fogok veluk, hogy a probaido utan elmegyek tappenzre.


2013. aug. 25. 08:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20: "gyébként azt írod, hogy van 14 hónap munkaviszonyod korábbról. nem kapnál gyed-et is? "


Nem, a biztosítotti jogviszony megszűnésétől számított 42 napon belül kell szülnie, akkor kap GYED-et (nekem határozott idejű szerződésem volt, a gyerek a 42. napon született)

Korai a terhessége, ha kirúgják, terhesen nem veszik fel sehová, így ugrik a GYED-e.

2013. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
75%
Én kedden leszek 18 hetes és még nem látszik semmi.
2013. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Szerintem 20. hétig bő ruhákkal simán lehet titkolni. Amúgy van, aki nem is tudja, hogy terhes, az utcánkban van egy nő, elment orvoshoz, mert állandóan pecsételő vérzése volt, s kiderült, hogy 19 hetes terhes. Szóval mondhatod azt is, hogy későn derült ki a terhességed.
2013. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

És mi van akkor ha kiderül a munkáltatódról hogy teljesen emberséges,megértő? Elmesélnéd neki a történeted és rájönne hogy szükséged van erre a 180 napra? Lehet hogy álom világban élek,de vannak még jó indulatú főnökök :) és hát azt sem szabad elfelejteni,hogy sokszor segít az őszinteség :)

Nagyon sok sikert,erőt és egészséget kívánok neked valamint nagyon kellemes babavásárt :)

2013. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mennyire vagy sportos, nem attól hogy mennyire vagy vékony...
2013. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok,

csak gondoltam megírom, hogy elmondtam a főnökségnek, hogy babát várok és maradhatok dolgozni, akár mehetek is onnan szülni.

szeretnék mindenkit bíztatni arra, hogy tényleg fontos, hogy őszinték legyünk, mert bár ritka, de vannak még emberek, akik ezt értékelik és támogatásul annyit megtesznek, hogy nem tesznek ki csak azért, mert babát várok.

igaz, hogy én sem voltam őszinte, mert amikor odakerültem tudtam róla, de 15 hetes vagyok most és még az ég világon semmi nem látszik a hasamból, talán ki tudtam volna húzni addig, nem tudom, de örülök, hogy mostmár nyugodtan élvezhetem a terhességemet és a hasamat sem kell behúznom, ha arról van szó. :-)


és mivel egyedül nevelem majd, ezért hatalmas segítség lesz ez a pénz, nyugodt vagyok, mert a gyerektartással együtt a kis pici albérleten kívül mindene meg is lesz. :)

köszönöm a válaszokat és a segítséget.


szép napot


a kérdező voltam

2013. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Szia, hogy vagy(tok) azóta?:)
2022. jan. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!