Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik az első genetika...

Hogyan zajlik az első genetikai ultrahang?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart, mit mérnek pontosan? Illetve inkább az érdekelne, mik a tapasztalatok, mennyire látszott már a pici, ilyenkor már mozgolódnak, ugye?

esélytelen hogy megtudjam a nemét?

csak csütörtökön megyek, de nagyon izgatott vagyok. :)


2013. aug. 26. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:

ja és bocsánat, még azt szeretném kérdezni, hogy ha most kérnék időpontot a kombinált teszt elvégzéséhez, azt még időben megcsinálják? mert azt mondta nekem az ismerősöm hogy annak csak a 12-13 héten van értelme, hogy megcsináltassam.

ez igaz?

ki hol csináltatta, mennyiért?

mármint nagyjából a neten tudnék tájékozódni, hogy mennyiért, de a tapasztalatok érdekelnének, vélemények, hogy hova érdemes mennem, mennyi idő az eredmény, stb.

2013. aug. 26. 16:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 30 ezret fizettem a kombinált tesztért és az ultrahangért. Magán orvoshoz járok, de nem ő csinálta, hanem egy másik ultrahangos nőgyógyász. A kettőt egy időben kell csináltatni. Kb. 20 percig tartott. A legfontosabb, hogy legyen orrcsontja a babának és a tarkóredő 3 mm alatt legyen. Persze, hogy látszik a pici. 2d igazi szép kis babaformája, körvonala látszódik. Mozogni nekem már a 10. héten is mozgott. :)))) Ha jó az ultrahangosod és a gépe is profi, akkor nagy eséllyel meg mondják a nemét. Nekem ott megmondták, hogy kislány lesz, amit a következő genetikai uh-on szintén megerősítettek, majd a 4D én magam láttam, hogy kicsi lányom van.:)) Én is nagyon izgatott voltam és nagyon-nagyon boldog, amikor kijöttem a rendelőből. Nem lehetett letörölni rólam a mosolygást.
2013. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vizsgálat alig tartott 4-5 percig, futószalag volt.

Crl-t; orrcsontot és nyakiredőt néztek, mértek. Meg néhány másodpercig a szívhangot hallgatta. És kész...

A baba nemét kérdeztem hogy sejt e valamit; amire majdnem leharapta a fejemet, hogy se idő, nem is látni, meg ràérek majd még ezt megtudni. .... Olvastam sokan itt már megtudják, első babánk a leendő apuka is bent volt ezért.is kérdeztem rá.

Igen azt lehet látni, hogy mocorog, màr ha nem alszik :-) , kezei lábai feje és a kis teste jól kivehető.


Nekem ott adtak egy csekket a vérvizsgálatra. Egyből utána befizettem és mentem vissza a kórházba. Ott kikell tölteni egy lapot ezzel kapcsolatban.

Èrdemes tel. szàmot megadni ugyanis én pénteki nap voltam és rá köv. héten kedden sms ben kaptam egy kódot amivel online megnézhettem az eredmény. A papírért 2 hétre rà kellett menni.

Ja, hogy mikor érdemes menni: a dokim szerinti szàmolásnàl 12+4 naposan mentem, az ottani uh szerint 11+3 voltam, de jó eredményem lett mindenből.


Remélem segítettem :-)


16hkm

2013. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy a vérvizsgálat 9000 volt és a bajcsy kórhàzban voltam
2013. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én pont múlthéten voltam kombinált teszten.az ára 30ezer volt.vérvétel és ultrahang volt.képet dvdt adtak..)a nemét nem mondták,utólag bánom h nem kérdeztem rá.kedvesek voltak,senki sem volt türelmetlen,és másfél óra múlva már hívtak is az eredménnyel.annyira édes baba formája van már.nekem pont aludt,de megrezegtette a hasam az orvos felébredt éa a kezét a feje alá tette...:))))kis laza:))))
2013. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem kb. fél órás volt az UH, ebből 15 perc kb. maga a genetikai vizsgálat része, utána pedig rendes volt a doki, hagyott kicsit "mozizni". Nagyon aktív volt, ilyenkor már kész kis baba formájuk van. Nekem akkor azt mondta, nagy valószínűséggel kisfiú, 15. héten megint volt UH, akkor is kisfiút mondtak, 18. héten megint UH, kisfiút mondtak, 20. heti genetikain panorámás kilátásban volt részünk, hogy kislány. :)
2013. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!