Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyosan babavállalás....

Túlsúlyosan babavállalás. Hogy vegyem rá az unokatesóm?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. Az unokatesóm 22éves a párjával 3 éve vannak együtt. Babát szeretnének, de a kilók miatt az unokatesóm fél teherbe esni. 170cm magas és 118kg. Ez nagyon sok, de nem néz ki 118kg-nak. A párja viszont vékony, sportos...nem tudom ez mennyire számít. Unokatesóm álltalánsiskolás kora óta túlsúlyos , mindig is ilyen volt 5-10kg-nál többet sosem tudott fogyni. A kérdésem az lenne, hogy nyugtassam meg, hogy vegyem rá, hogy ne féljen babát vállalni? Sokat hízhat terhesség alatt 118 kilósan is? Lehetséges a terhesség alatt fogyni vagy legalább nem hízni?
2013. aug. 28. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar még igazán gyereket nem kell semmire rávenni. Teljesen normális,hogy 22 évesen még nem hozta meg teljesen ezt a döntést, bízd rá.
2013. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

En az elso babaval 113 kosan lettem kismama (176cm vagyok) es 113 kiloval mentem szulni.

Aztan nem kezeltek rendesen a hormon problemam es hipp-hopp 130 kilo lettem.

130 kiloval lettem terhes 2. Babaval es 125 kiloval mentem szulni.

Anyatejes baba igy meg nem kaphatom a hormon kezelest, de a celom, hogy 90 kiloval kezdjem a kovetkezo terhessegem.

2013. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ez a kettejük dolga. Miért akarnád te bármire is rávenni?
2013. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy dologra vedd csak rá: vizsgáltassa ki magát. Ekkora túlsúly simán lehet cukorháztartási zavar, inzulinrezisztencia, és ez bizony nagyon magas vetélési aránnyal is járhat. Ha nem is akar babát még, ráadásul a túlsúlya is zavarja, tegyen ellene!!!
2013. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az utolsóval értek egyet. Ne a terhességre beszéld rá elsőnek, hanem a kivizsgálasra, mert ha a túlsúlyát valami betegség okozza, akkor problémás lehet a terhesség. Beszéljen a háziorvosával és ő elküldi egy teljeskörű belgyógyászati vizsgálatra. Minden jót neki!
2013. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az egyik válaszolónak nem lett baja, meg a babának sem, az mázli, és nem garancia arra, hogy az unokatesódnak se lesz. Teljesen igaza van. Viszont abban meg másoknak van igaza, hogy ha akarna gyereket, akkor valószínűleg tenne a kövérsége ellen.

A párja soványsága nem javít a helyzetén, és az se mentség, hogy gyerekkora óta kövér. Elég nagy baj. Már rég ki kellett volna derítenie, hogy mitől ilyen, ha beteg, akkor kezelni, ha nem beteg, akkor meg NORMÁLIS táplálkozással, sok év alatt leadni a kilókat. A normális alatt egészséges összetevőket és egészséges mennyiségeket (nem sok, nem kevés) értek. Nincs genetikailag kövér ember, csak a rossz táplálkozási szokásokat lehet örökölni. Ha ezeket nem képes megváltoztatni, a terhességgel csak romlani fog a helyzet, mert azzal fogja magát vígasztalni, hogy "kettő helyett eszik", és nem lesz megállás. Mert éhes lesz, azt biztos.

2013. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sehogy ne vedd rá. Lehet, hogy nem (csak) emiatt szeretnének még várni, csak úgy gondolják - teljesen jogosan - hogy ez magánügy, csak rájuk tartozik.
2013. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Miért akarod rávenni, hogy essen teherbe? Könyörgöm, 22 éves a lány... rá ér még arra 3-4 év múlva. Inkább tényleg orvoshoz küldd el, ha mindenképpen bele akarsz szólni az életükbe.
2013. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!