Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Mofli211 kérdése:

Van itt olyan kismama, akinek kifejezetten korán mozdultak meg a babák? És a nemük az mi volt?

Figyelt kérdés
Nekem a lányomnál már 13. héten éreztem olyan kis bogárka szerű motoszkálást. Most picit hamarabb de szintén érzem és talán erőteljesebben is néha. Talán ő kisfiú? Az Uh. Méretei is nagyobbak voltak a lányoménál.
2013. aug. 30. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem három lányom van.

Egyre korábban éreztem őket, a harmadikat a 11. héten először. Egyre nagyobbak, mozgékonyabbak és erősebbek is lettek, mikor megszülettek.

Bár nem tudom, ez számít-e, vagy az hogy én tudtam, "mit kell érezni".

2013. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. baba 14. het- kislany

2. baba 11. het- kisfiunak tunik:-)

2013. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. fiú, 13héten éreztem meg először.

2. kislány 16héten rúgott először érezhetően, amikor hasra feküdtem, hogy megtudjuk odabent van e még, mert se kép se hang. Végig bújócskázott velünk, nem csak nem rúgta szét a ház oldalát, de mindig összehúzta magát minden vizsgálaton

2013. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor hasonlóan érzünk, engem kinevetett a kislányom terhességénél a védőnő, hogy nem mozoghat 13 hetesen, az lehetetlen! De én váltig állítottam neki. Most léptem a 12. hétbe és másoknak is mondtam h ez a babóca hamarabb mozdult meg, és el is hitték, mert látványosan hamarabb nő a hasam és már nem csak motoszkál, hanem érzem h elég mozgékony, legtöbbször étkezés után mocorog. De új védőnőm van egy fiatal kezdő, de neki meg sem merem említeni, mert ez hülyébb az előzőnél is. Sőt az Uh képen is nagyobbak a méretei mint a kislányomé voltak ilyenkor. jó lenne, ha ő kisfiú lenne.
2013. aug. 30. 16:01
 5/12 A kérdező kommentje:

Még valami, megírnátok hogy mennyiben tértek el a születési

súlyuk? Esetleg a fiúk nagyobb súllyal lettek? Mert nekem a

kislányom 40+3héten született 3800gr és 53cm-el.

2013. aug. 30. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:

első vagyok

Szerintem tök fölösleges a védőnővel közölni, hogy mozog a babád. Te tudod és ez a lényeg! :)

első babám: 2850g (38)

második: 3660g (38/39)

harmadik: 4090g (41+6)

2013. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Húú gratulálok!! :) Akkor lehet jók az én megérzéseim is

és ez a babóca nagyobb lesz. Kérdezhetek még valamit?

Esetleg a terhességi tüneteid eltérőek voltak a fiú és lány babáknál? Mert én a lányommal hánytam 9 hónapon át még a mentőbe is :) és imádtam a húst a colát, a sütiket édességeket. Ezzel a babával pedig aki ép most is ad hírt magáról :) vele az uborka, szőlő, alma, pedig azt nem is szerettem és a fanta narancs a menő, jah és a paradicsomos ételek. És vele fáradtabb vagyok a cicim leszakad.

2013. aug. 30. 16:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Először is: minden baba megmozdul már a 8. hét körül, csak ezt még nem lehet érezni, mivel nagyon pici. Szóval az, hogy 13 hetesen mozog, az nem kuriózum, hanem teljesen normális dolog, az lenne a baj, ha nem mozogna.

Másodszor: az, hogy ki mikor érzi először a magzatmozgásokat, egyénileg elég eltérő lehet. Sok mindentől függ, pl. a méhlepény elhelyezkedésétől, a baba testhelyzetétől, a még alakjától, méretétől stb.

Harmadszor: ennek az égvilágon semmi köze nincs a baba neméhez, szóval nem lehet abból következtetni a baba nemére abból, hogy ki mikor kezdi el érezni a mozgást.

2013. aug. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem kioktatást kértem, ezt én is elolvasom, olvastam bármelyik netes oldalon. Nem vagyok holmi tudatlan akárki, csak kíváncsi, és szeretem mások tapasztalatait meghallgatni. A többieknek köszönöm!
2013. aug. 31. 13:57
 10/12 anonim ***** válasza:
A kérdésed arra irányult, hogy kinél mikor mozdultak meg a babák, arra utalva, hogy esetleg a fiú babák máskor mozdultak meg, mint a lányok. Ha nem vagy "tudatlan", akkor te is tudod, hogy mindegyik baba nemtől függetlenül ugyanakkor mozdul meg, ez esetben nem értem a kérdésedet.
2013. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!