Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esett át valaki lepkehimlőn...

Esett át valaki lepkehimlőn terhessége alatt? 20 hetes vagyok és olyan tüneteim vannak, de ma megyek orvoshoz. Ha volt valakinek egészséges babát szült?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 04:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az alapvetően ártatlan vírus azonban veszedelmessé válhat a magzat számára, ha a várandós fertőződik meg. Ilyenkor 30 % esély van arra, hogy a magzat elkapja az anyától a betegséget, a placentán keresztül megfertőződik. A terhesség első hónapjaiban ez vetéléshez vezethet. A várandós tünetei eltérhetnek a megszokottól. Egy hirtelen fellépő anyai vérszegénység hátterében is lehet ez a parvoB19 fertőzés. Egy tanulmányban, ahol a B19 fertőzött terhes nőket vizsgálták, azt tapasztalták, hogy a nők 84%-a, aki eljutott a terhesség végéig, egészséges gyermeket hozott a világra és ezeknél a gyermekeknél a későbbiekben sem tapasztaltak fejlődési problémákat.
2013. szept. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 E61 ***** válasza:

Pont 12 hetes voltam, amikor a nagylány hazahozta az oviból. Belázasodtam és én is nagggyon paráztam. SEnki nem tudott választ adni a kérdéseimre ezzel a dologgal kapcsolatban. De a lényeg, h makk egészséges kislányt szültem!!!!!!

Ne idegeskedj, legalábbis próbálj meg nem idegeskedni, aggódni!!!!

2013. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most voltam bőrgyógyásznál és nem lepkehimlő,hanem valami vírusos fertőzés után jöhetett ki. Megnyugtatott,hogy ártalmatlan a magzatra,csak calcimuskot és kenőcsöt kaptam rá. Az igaz,hogy a múlt héten lázas voltam egy napig és enterális panaszaim voltak. Úgy néz ki ez annak még az utórezgése. Az arcom félelmetesen nézki,nem gondoltam volna,hogy egy vírusos gyomorrontás ilyet okozhat! Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 2. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!