Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több gyerekes anyukák, hogyan...

Több gyerekes anyukák, hogyan vészeltétek át a nehéz időszakokat, amikor a második ( harmadik) babátokat vártátok?

Figyelt kérdés
2,5 éves a fiam, 7 hetes terhes vagyok, és gyakorlatilag állandó hányingerem van, és szédülök. Ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot? Mert az élet nem állhat meg... A gyereket játszótérre kell vinni, főzni kell( úgy, hogy mindentől undorodom) és ott a házimunka, bevásárlás...
2013. szept. 2. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 2 és fél évesem és egy egy évesem :) Szerencsére a férjem és a szüleim sokat segítenek. Hányinger nekem is van mindentől, így vagy anyukámék csinálnak vmit vagy a párom üt össze vmi könnyűt amit el tudok neki mondani. Hűtőt nem bírom kinyitni mert bele tudnék hányni (nem büdös, de egyszerűen már a gondolattól is rosszul vagyok) így reggelit meg vacsit párom olyat hoz, hogy csak oda kell nyomjam a gyerek kezébe és már eheti is. Házimunka nagy része is páromra marad, de szerencsére meg is csinálja, mert tudja, hogy ez most ilyen időszak. (másik két gyereknél ugyan ez volt) Hát a gyerekek más kérdés. Ha nincs itthon a párom, akkor tisztába kell rakjam, nem várhatom meg míg hazajön.. :) hát nagy erőfeszítések árán megy de utána rohanás a wc -re. Én már 10 hetes vagyok és már 4 hete ez megy. Remélem egyszer csak alább hagy mert el nem fog múlni teljesen nálam. Sajnos tapasztaltam másik kettőnél.

Sok sikert neked is és kitartást erre az időre :)

2013. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Családi segítséggel. Férjem főzött, csinálta a házimunkát, munka után lementek a játszótérre a gyerekkel.

Anyósom és anyukám is átjöttek hogy unkázzanak és olyankor mindig hoztak főtt ételt.


Persze olykor előfordult, hogy rendeltünk pizzát vagy csináltam valami gyorsfagyasztott kaját, halrudat, csirkefalatokat. Persze nem heti többször, de azért 2-3 hetente belefér.

2013. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos segítségemre nincs. Férjem rengeteget dolgozik, van, hogy egy héten több éjszakát nem is alszik itthon. Nagyszülők is aktívan dolgoznak. Így mindent egyedül kell megoldanom. Nem ért meglepetésként, tisztában vagyok vele, hogy nehéz lesz, ennek tudatában vállaltuk a második babát. Hátha jár erre hasonló cipőben járó anyuka, akinek van pár bevált trükkje :)

Kedves Első! Boldog babavárást:)!

2013. szept. 2. 16:22
 4/10 anonim ***** válasza:

És ha esetleg a kaját rendelnétek addig, amíg hányingered van? Legalábbis nekem az a legjobb, hogy az ételek közelébe nem kell mennem. Takarításra nálam az vált be, hogy azokat a dolgokat nem szabad használnom, amit a terhességem előtt használtam. Azoknak a szagát ugyanis nem bírom. A másik, hogy nálunk még most is folyamatosan megy a ventilátor (nem a gyerekek közelében) hogy minden szag megszűnjön.

(Első voltam)

2013. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem egyiknél se volt hányingerem stb stb de úgy megszültem,hogy szinte észre se vettem,hogy terhes vagyok :) A nagyobb mellett nem igazán volt időm majd estére energiám saját magammal és a problémáimmal foglalkozni.Mondjuk a szülés utáni pár hónap sokkal nehezebb volt mert a kicsi elég hasfájós volt és attól,hogy ő meg én nem aludtunk semmit éjszakánként a nagyobb simán aludt és korán reggel már ébren volt.3 hónapos volt a kicsi amikor a nagyobb kezdte az ovit és sokszor volt,hogy teljesen elegem lett mindenből mert alig aludtam,korán reggel ébredés és 2 gyereket időre lerendezni,hogy időbe beérjünk majd ajtó bezár kapuból vissza mert a kicsi ki bukta a tejet és tiszta olyan lett vagy mire indulásra készek voltunk úgy ahogy kellett telepakolta a pelenkát és erre még jöttek az extrák amikor éppen szakadt az eső stb stb Nah,de ezek is kellenek,hogy olyan kerek legyen minden :)))
2013. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy majszolsz valamit, amikor hányingered van. Akkor enyhébb lesz.
2013. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bevált trükk szerintem nincs...én úgy voltam vele,hogy első,hogy ellássam fiam, kaja meglegyen,a háztartás meg ráér.

Sokszor volt olyan,hogy nem tudtunk kimenni,mert rosszul voltam...sőt az elején hematoma miatt feküdnöm kellett,na egy hétig ment,utána egyedül voltam a fiammal,de szerencsére nem lett baj.Mondjuk nekem 17 hónapos volt mikor teherbe estem.Oké szüleimre számíthattam ha megkértem őket,de nekem sem aludt férjem itthon elég sokszor.

Szerintem bőven elég,ha nagyjából takarítasz, aztán később úgyis jobban bírod majd,főzni csak egyszerű,gyors kajákat,amiktől nincs hányingered.Én pl az első 3 hónapban egy tojást nem tudtam felütni mert mentem tőle hányni...szóval nem egyszerű,de 2 picivel még nehezebb,főleg mikor egyedül vagy éjjel,szóval kitartást:))

Nekem volt olyan,hogy a picit szoptattam éjjel,a "nagy" meg ott dekkolt mellettem és várta,hogy letegyem,hogy mellé bújjak:D na jó,ez nagyon az elején volt,hamar megszokta az új felállást:)

2013. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 éves volt lánykám mikor kiderült hogy érkezik a tesó,és a hányós korszakom volt kb 20. hétig tartott,addig fáradtságnál aludtam vele ha aludt,ha oviban volt pihentem,állandóan rágóztam...Főleg ülős dolgokat csináltunk,hogy én feküdhessek,játszótérre délután mentünk amikor enyhült a rosszullét,merthogy csak enyhült egész nap valamilyen szinten volt.Volt pár nyugis hét,de aztán hirtelen elkezdtem vizesedni,pocim növekedni,csontjaim fájni igen hamar,úgyhogy vegetáltam,amit muszáj volt azt csináltam,mindent lassan(ez főleg nyáron.Szerencsére sokat segített,lehajolt helyettem meg könnyű dolgokért elszaladt másik helységbe.Most ugye én már 33 hetes vagyok,ő 4,5 éves,nem tudom most e nehezebb vagy elején,de már nagyon várom a végét.
2013. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja hányinger ellen,meleg ellen én egyfolytában hideg vizet ittam....
2013. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam pont 2 éves most, én 10 hetes terhes vagyok. Napi 2-6 alkalommal hányok és átlag 75/52 a vérnyomásom úgyhogy gyakorlatilag egész nap fekszek. A kisfiam nagyon rosszul viseli úgyhogy amikor csak lehet anyósomék elviszik magukhoz. A kaját rendeljük, a lakás viszont olyan mint egy szemétdomb. Már nagyon kész vagyok ettől de nincs senki aki segítsen. Túl kell élni...
2013. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!