Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik gyerek pro-kontra...

Harmadik gyerek pro-kontra érvek érdekelnének? Olyanoktól is akinek kettő van? Többi lent

Figyelt kérdés

25 éves vagyok.Van egy 4és egy 2 éves gyerkőcöm.Férjem szeretne harmadik babócát,de én még tartok töle. Baráti társaságban most kezdenek jönni a gyerekek és olykor rám tör,hogy olyan jó lenne...:D Félek,hogy rossz szemmel néznének ránk valamiért...anyósomnál egyszer szoba került hogy mi lenne ha becsúszna..hát erre azt kaptam,hogy úgyis elvetetném nem??Anyagiak megvannak,ház,autók..nem dúskálunk a pénzben de jól elvagyunk.

Olvastam hogy 3.dik gyerektől ki lehet váltani majd a Fő állású anyaságot majd a Gyetet ha jól emlékszem és lehet majd a mellett dolgozni?Kicsit hosszú lett bocsánat :)


2013. aug. 29. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Majd biztos megírják sokan hogy mennyi támogatás van, ez viszont csalóka. Egyrészt mert bármikor elvehetik, másrészt mert csak bizonyos dolgokra járnak.

Étel, ruha, cipő, görkorcsolya, bicikli, gyógyszer - ebből mind kell 3 a 2 helyett.


Nem tudom, milyen autótok van, de olyan kell amiben elfér a 3 gyerekülés.

Amikor már mennek közösségbe, meg kell oldani az oda-és hazajutás, szakkörökre vinni őket.



Érzelmileg szerintem mindenképp megéri :-)

Ha konkrét tanácsot kérsz: még fiatalok vagytok, szerintem nyugodtan várhattok még pár évet a harmadikkal.

2013. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 van, 7,6 és 2 évesek. Max a pelussal kerül többe havonta, meg ha tápszeres, akkor az. De a plusz egy családi elég rá, szóval anyagilag nem megterhelőbb. Fő állású anya lehetsz, ennek az összege a gyessel egyenlő. És lehet mellette dolgozni, de asszem csak 4 órában, de ez nem biztos. Rossz szemmel néznének Rád? Hát ebben van valami....sajnos sokan azt hiszik, hogy csak a kisebbség vállal ennyi gyereket. De ne ezzel foglalkozz. Ha meg van az anyagi háttér, akkor hajrá!
2013. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Max a pelussal kerül többe havonta - ezt nem értem. A legkisebb gyereknek nem kellenek ruhát? Nem eszik? Ha beteg, nem kell neki gyógyszer? Ha majd iskolába járnak nem kell neki bérlet, osztálypénz, füzetek, tollak?
2013. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha még érzelmileg nem vagy készen 3 gyerekre bőven várhatok, hisz nagyon fiatal vagy.

Fő állású anyaság nettó 25 ezret jelent ami 3 gyerek mellett édes kevés. Heti 30 órát lehet mellette dolgozni.

Abban is igaza van az elsőnek, hogy a támogatás is csalóka, mert ha a férjed nem keres 400-500 ezer felett akkor hiába jár nagyobb adókedvezmény nem tudjátok érvényesíteni.

Ezt a döntést csak ti a pároddal tudjátok meghozni nem az anyósnak kell tudnia. Mindazon által amig kicsik oké elég sok mindent örökölnek de iskoláskorban már nem tanulhatnak egy könyvből füzetből, nem hordhatnak egy hátizsákba, tovább tanulásról egyetemről nem is beszélve.

2013. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Még nem igazán fogod fel, hogy mennyibe is kerül egy gyerek... Majd iskolakezdésnél, amikor fejenként 30ezer lesz nekik a tankönyv (mert ugye a támogatás megszűnhet), fejenként 10ezer a füzet, stb, fejenként 10ezer a tesicucc, ha nem szar kínai cipőben akarod őket futtatni (ez is minden évben, mert ugye nőnek) és akkor még nem vettél nekik ruhákat... ez összesen 150ezer és még akkor nem ittak ott, nem ettek, nem járnak szakkörre, nem járnak sportolni... Hát nagyon nem mindegy, hogy 2 vagy 3 gyerek, de ha ilyen tehetősek vagytok nyugodtan vállald.
2013. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vállalnék még így. Lehet, hogy míg picik nem kerülnek sokba, meg örökölnek a tesóktól, de a gyerekeket fel is kell nevelni. És azért kamaszkorában már lehet nem szívesen mászkál a testvérei levetett gönceiben. Ez az egyik. Oké, hogy sok minden a 3 gyerekeseknek ingyen van, vagy olcsóbb, de egyrészt ezt bármikor eltörölhetik, másrészt nagyon sok mindent így is meg kell nekik teremteni. Gondolom te még nem dolgoztál túl sokat, így nekem az is fontos lenne, hogy ne csak a férjem keresetéből éljünk. A GYET nem sok mindenre elég, így ez szerintem csak annak jó, akiknek rengeteg pénzük van amúgy is. Mellette pedig nem lehet teljes munkaidőben dolgozni. Szóval én nem vállalnék, meg amúgy sem, de a ti dolgotok persze.
2013. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szuleimnek elelmiszer boltjuk volt igy kb egesz gyerekkoromban dolgoztam.Suli befejeztevel is odd dolgozam.Nem az otthon maradas a celom.Imadok emberek kozott lenni.
2013. aug. 29. 13:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Sok szülőn észrveszem a környezetemben,hogy amikor gyerekvállalásról van szó, mindig csak az első max. 10 évet nézik. Nem gondolnak abba bele,hogy az a gyerek lesz egyszer 18 éves, és esetleg majd egyetemre akar menni. És ez bizony ma már nem kevés pénz. Mi megbeszéltük a férjemmel,hogy annyit vállalunk, amennyinek ugyanazt meg tudjuk adni, amíg ki nem repül teljesen. Mert nem mondhatom azt a 2.-nak vagy a 3.-nak,hogy ti már ne tanuljatok tovább, mert nincs rá pénz. Nyilván gyereket nem 10-15 évre szülünk, vállalunk! Arra pedig, hogy mit ad az állam, nem lehet alapozni, mert ezek bármikor megváltozhatnak!

A másik része, hogy ilyen fiatalon, mint te, én nem vállalnék. Van egy ismerősünk, 30 éves korára négy gyereke lett. Anno, amikor a rokonok, család mondták neki,hogy várjon még, éljen, mert ennyi gyerekkel utána nagyon nehéz, annyit mondott,hogy ő kiélte magát az egyetemen. Most jött el az idő, hogy úgy érzi, sok dologról még lemaradt, ezért elkezdett mindenféle programot csinálni magának, sportol stb. Igen ám, csak ehhez az kell,hogy a nagyi vigyázzon a gyerekekre, mert apuka ugye rengeteget melózik,hogy a 4 gyereket el tudja tisztességgel tartani. Nagyi meg nekünk panaszkodik, hogy ő közel 70 évesen nem bír el egyszerre 4 gyerekkel, amit meg is értek. De anyukán meg látszik,hogy olyan, mint egy kalitkából kiszabadult madár. Új hobbikat talál, reiki táborokba megy több napra stb. Na erre mondták neki,hogy várnia kellett volna még egy pár évet legalább a 3. és a 4. gyerekkel!

2013. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet pusztán anyagi oldalról közelíteni a kérdéshez. Persze, az sem mindegy, hogy van-e mit enni, de ha nem az éhenhalás határán mozogtok, akkor be lehet vállalni, már ha szeretnétek mindketten. Anyóssal ne foglalkozz, nem az ő gyereke lesz, hanem a tiéd. Azonkívül ha megszületik, biztosan majd agyonkényezteti. hogy őszinte legyek, kiütést kapok az olyanoktól, akik azt mondják, a többesik gyerekre, hogy ugye majd elveteted. Ha öreg és beteg lesz, akkor őt is elássátok, mert nem hasznos?

A gyet a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár, 4 órát vagy otthon korlátlan időt lehet mellette dolgozni. Étkezés 50%-os, tankönyv ingyenes, családi adókedvezmény. Mint ahogy előttem is írták, addig, míg nem változik a törvény.

Én nagyon örülök, hogy megszületett a harmadik gyerekünk, őt látva olyan természetes, hogy van, el sem tudnám képzelni nélküle az életem. A foglalkozásokra járás követel egy kis logisztikát, de meg lehet oldani. Azt viszont nem tudom, hogy fér el a kocsinkban a 3 gyerekülés, ha a hordozóból már kinő ;) A mi környékünkön sokj a 3-4-5 gyerekes, itt például arra néznek furcsán, akinek csak 1 van ;D

Összefoglalva: nektek kell eldöntenetek, hogy szeretnétek-e még babát, senki másnak semmi köze hozzá.

2013. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

26vagyok, 4-2,5 a felállás nálunk. Amíg nem lettek azt hittem 4nél se állok meg, az anyaságot talán a szenvedélyemnél is jobban fogom szeretni, és hajjaj. Na erre a sors leosztott egy csapnivaló férjet-apát, egy nagyon de nagyon kegyetlen 4évet ami mögöttem van, és nem túl rózsás jövőt innen nézve.

Ezek után a következő baba akkor jöhet nálunk ha minden spórolás nélkül meg tudom venni egyszerre zsebből a 400ezres babakocsit, meg 400ezerért minden mást, és az apcija mintaapa-férj(nem venném akkor se, ha tudnám, csak érzékeltetésnek írtam). Erre az esély jelenleg semmi. Egyenlőre elegem van a nyomorgásból, és egy harmadik apróság nagyon de nagyon megkeserítené az életünket, és nem csoda lenne, hanem átok, levegőre van szükségem, hogy élvezhessem az életet a gyerekeimmel is.

2013. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!