Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyi házimunkát tudtok...

Ti mennyi házimunkát tudtok megcsinálni egy nap 28-30 hetesen?

Figyelt kérdés
Lakásfelújítás utáni takarításban vagyok, de összeporszívózok, felmosok, berakok egy mosást, teregetek, voltam boltban, és gyógyszertárban, főzök, levittem a dobozokat a szemétbe (üresen) és kipurcantam, pedig ezek csak az alap dolgok, még számtalan plusz várna rám. Én vagyok gyengébb, vagy általános, hogy gyorsan fárad ilyenkor az ember?

2013. aug. 23. 16:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ami még meglep, hogy amit máskor fél óra alatt megteszek, az most min. egy óra hossza. Kicsit fáj a csípőm, derekam, ha guggolok, hajolok, ezért ezeket lassabban csinálom. Olyan vagyok, mint egy fekete fehér lassított film :) :) Első baba, ezért nem tudom, ez általános dolog ilyenkor, vagy csak én vagyok rossz formában, és lehetnék ennél sokkal fittebb is?
2013. aug. 23. 16:34
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

36 hetesen költöztünk.

Mindent össze kellett pakolni, kitakarítani, új lakásban mindent ki csomagolni, kitakarítani. Emellett van egy 4 éves lányom, és csak a férjem segített. Programozott császárom volt a 39. héten, mivel az első is császár volt...

A szülés előtti nap éjfélig dolgoztam, mert még napi 4 órában dolgoztam:)

S reggel 4-kor keltem, 5-kor indúl zünk a kórházba.


Le le ültem pihenni, de hát nincs aki megcsinálja bármit is helyettem...

2013. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vagy semmi! Biztosan lehet azt is bírni, de most úgy olvastam a történeted, mint ha G.I. Jane lennél :) Én is mozgok még, persze, csak elfáradtam, nem esik jól. El sem tudom képzelni, mennyire nehéz lehetett neked! Gratulálok a gyerekeidhez! :)
2013. aug. 23. 16:37
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

33 hetes vagyok. 2 hete volt nalunk is lakas festes. Igaz picike a lakasunk szal nem tartott hetekig a nagytakaritasa.

Fitten egy nap lett volna A-tol Zi-ig. De igy nagy pocakkal nem ment. Igy hat festes utan a furdot anyukam takaritotta ki, nem akarta, hogy clorox-ozzak meg ilyenek abba a pici helyisegben. A gaztuzhelyet is belkelett fujni eros zsiroldoval azt a parom csinalta meg. Szal volt egy ket dolog amit semmikepp nem hagytak volna, hogy en csinaljam. A tobbi pepdig reszletekre osztottam. Egyik nap a konyhat, masik nap a szobat. Es igy tovabb. Minden napra hagytam egy keveset.

A napi tenni valok kozott is szuneteket tartok. Sajnos sokszor ramjon eros szivdobogas ilyenkor szakad rolam a viz es szedulok is kisse. Ugy erzem mintha egy szikla darab lenne a mellkasomon. Ezert eleg gyakran szunetet tartok. Pl. kimegyek a boltba... pihi.. odarakom a kajat... pihi... letorolgetem a port... pihi... felseprek, felmosok ... pihi

2013. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
4es vagyok. Azt meg hozzateszem, hogy mar az egyszeru mosogatas is gondot jelent. Mert a nagy pocakomtol nem ferek oda rendesen a mosogatohoz. Igy behajolva kell alnom... es alapbol nagyon faj a derekam igy meg aztan, hogy ilyen pozicioban kell mosogatni estere mindig tonkre van :S
2013. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

ma kitakarítottam az egész lakást, tortát csináltam, megfőztem, mosogattam, elláttam a ma 2 éves lányomat! Szinte minden nap így telik!


29 hetes leszek holnap!

2013. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Hú! Jó sok itt a fitt kismama :)


Én nagyon fos voltam sajna, alig bírtam tenni valamit, mert folyton le kellett feküdnöm a derekamtól meg a görcsöktől. Egy hete jobb egy kicsit, most meg enyhén toxémiás lettem, azért kell sokat feküdni, nem is tudom, mi lesz később...

Mindenesetre megvár minden, szép lassan, apránként azért elkészülök mindennel, amit betervezek. Természetesen nem ilyenkorra kell időzíteni a világmegváltó dolgokat!

36 hkm

2013. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Nekem eddig annyi energiám volt hogy még a férjem is mondta hogy te nem is vagy terhes, minden nap kitakaritottam , elintéztem hivatalos ügyeimet, főztem , 6 éves kislányom mellett. Eddig ez mind meg se kotyan most kezdtem el érezni hogy már nem annyira bírom 1-2 napja .


38+5 hkm

2013. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én még csak 20 hetes vagyok, de olyan vagyok, mint egy reumás csiga, nagyon hamar elfáradok, és alig bírok a házimunkával, pedig pici a lakásunk és első babánkat várjuk. A nyári melegben meg különösen nem ment semmi. A lépcsőzéstől is nagyon hamar elfáradok. (Csak azért írom le, hogy aki nem bír ennyit ne érezze annyira rosszul magát:))
2013. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Mindent! 33 hetesen a párommal 2-en festettük ki a házunkat segítség nélkül(52nm) nem nagy lakás de elég volt!Négykéz láb festettem és sikáltam mindent.Kibírtam és nem lett semmi bajom csak a bokám degadt be és fájt a derekam!Most 39.hetes vagyok és magamba takarítottam most ki 2 órája a fűrdőt.3 hete pedig ablakot mostam!!!Még egyben vagyok! :))))
2013. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!