Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes legkésőbb...

Mikor érdemes legkésőbb elkezdeni a vásárlást? Hány hetesen?

Figyelt kérdés

Február közepére várjuk a babánkat és nem hiszem, hogy bárkitől kapnánk bármit is. Úgy gondoltam, hogy majd Karácsony után, de januárban már 34 hetes leszek, az meg már későn lenne, ugye?

25+4 hetes


2009. nov. 1. 18:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 30hetesen kezdtem apránként.

36km

2009. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor decemberben érdemes lenne, szinte mindent beszereznünk. Karácsony után nem szokott leárazás lenni a babaholmiknál?
2009. nov. 1. 18:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, hogy teljesen híján vagytok mindennek, szóval még egy kis ruhát sem vettél, vagy csak a nagyobb dolgok hiányoznak?

Jó, ha írsz egy listát, akár apránként írogatod össze, akár a védőnő segítségével, mindenképpen hasznos. Rendszerezheted, hogy mi kell általánosságban, mi kell neked, a kórházba stb.

Szerintem nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni semmit, mert az új ruhákat, textilpelusokat át kell mosni, vasalni, az utolsó nehezebb hetekben nagy pocival ez már kimerítőbb lehet. Te is nyugodtabb leszel, ha nem kell az utolsó pillanatban még azon agyalni, hogy mi hiányzik.

Boldog babavárást!:)

2009. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Semmink sincs még, elég döcögősen indult a terhességem, így nem mertem eddig még nézelődni sem.
2009. nov. 1. 19:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt javaslom, hogy a 36. hétre legyen meg minden, mert akkor már bármikor jöhet a baba. S nagy hassal már nem azon fog járni az eszed, hogy mit kell még venni, hanem azon, hogy hol tudnál pisilni, mikor tudsz egy kényelmes fotelbe leülni. Olyankor már nem túl praktikus boltból boltra járni.
2009. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 25+3 napos vagyok, és még csak listám, listácskám van:-) No meg turtam 2 rugit és 2 kocsikabátot, de eldugtam őket:-) Szóval valóban nekikezdhetsz a nézelődésnek, a listaírásnak. Vannak boltok, ahol a babakocsitól a fültisztító pálcáig minden megkaphatsz, akkor a listaírás a hosszabb idő, a vásárlás órák alatt megvan. Ha gazdasádgosan szeretnéd csinálni, akkor meg kell keresni, hogy mi hol olcsóbb. A főbb dolgokat én már kiválasztottam. Decemberben megrendeljük, megvesszük a babakocsit, az ágyat és tartozékait. A kisebb dolgokat hagyom januárra, mert akkor már nem fogok dolgozni, kell az időtöltés. A lista a fontos, mert ha hamarabb érkezne a baba, akkor az alapján a legszükségesebbeket más is megveheti. Persze minden attól is függ, hogy a vizsgálatok mit mutatnak. Ha felmerül a koraszülés veszélye, akkor bizony hamarabb fogjuk a beszerzést lebonyolítani. Szóval szerintem nem vagy elkésve, és 34 hetesen sem leszel, ha minden rendben lesz veletek. És miért is ne lenne?!:-) Minden jót és kellemes beszerzést!
2009. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 32 hetes vagyok és már majdnem mindent megvettünk.Egyedül a fürdetőkád nincs meg.Én már 30 hetesen elkezdtem a vásárlást,elötte körbenéztem pár helyen.Árfelmérést csináltam.Nem akartam késöbbre hagyni,mert nagyon nagy a pocim és késöbb még nehezebb lesz.Meg kitudja milyen idő lesz.December 27-re vagyok kiirva.Boldog babavárást!!!
2009. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Dec. 24-re vagyok,a26 héten megvettünk mindent a ruhák kivételével,azok még most szállingóznak be:)
2009. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elkezdheted én is ennyi hetesen láttam neki! Kényelmesebb volt amíg nem volt akkora a hasam. De bevallom még most a 37. hétben is van mindig valami amit veszünk mert nem tudjuk ott hagyni a boltban :-)
2009. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 28-30 hetesen indultam neki. A 36. hétre minden megvolt.

Képzeljétek! Amikor szültem, volt benn egy 34 hetes kismama vérezgetések miatt. A dokik megjósolták, hogy a maradék hetekben valószínűleg benn is marad. A férje babonából SEMMIT sem engedett neki venni....semmit! de még csak egy bodyt sem. A csaj olyan para volt szegény, és abszolút érthető is. Azt mesélte, hogy a férje kikötötte, hogy csak akkor lehet a babának bármi is venni, ha megszületik. Azért ez meggondolatlanság és határtalan butaság a részéről, nem?


Szerintem apránként elkezdheted és nagyjából január közepére legyél kész. Megnyugtató lesz a tudat meglátod, hogy rendben vár minden.

2009. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!