Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik első babájukat várják...

Akik első babájukat várják hogy birják anyagilag a vásárlást?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiságyat kaptunk,amit lehetett akciósan vettem meg. A babakocsira nem sajnáltam a pénzt(70 ezer). Vettem légzésfigyelőt használtan,AVENT szettet,fürdőkád,kelengye,játékok,körforgó,matrac,rácsvédő,takarók,így kb. 200 ezerbe került minden.
2011. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére nem jelentett gondot. De nagyon jó dolgokat lehet használtan is venni, én is vettem turiban nagyon cuki rugikat, tökéletes állapotban:)
2011. febr. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is sok mindent használtan vettelm, illetve kaptam ajándékba a gyerekes barátnöimtöl, nem kell a legklasszabb, legdrágább dolgokra költeni, hisz a baba pillanatok alatt mindent kinö, meglátod majd. Viszont így elöre nem kell eltúlozd a bavásárlást, csak az alap dolgokat vedd meg, azt meglásd, mire lesz szükséged ha meg lesz a babád, és igény szerint megveszed azt, ha kell.Én például légzéfigyelöt semmi pénzért nem vennék, ha egészséges a gyermeked, és a kórzázból hazajöhetsz, tök fölösleges és kidobott pénz, az ilyensmi, az csak STRESSZET okoz, amire nem lesz szükséged. Nyugodtan lepontozhatnak, de én tudom miröl beszélek. Nekem koraszülött ikreim vannak, akik 6 hétig inkubátorban voltak, mivel ök a 30. hétben születtek, 1,5 kg-osan, és korházbóol hazaengedéskor, miután megkérdeztem a föorvost a bécsi Neonatológián, hogy mit ajánl a légzés megfigyelésre, azt mondta szembe ne jusson!!!!Képzeld még az én esetmben sem, pedig, ha valakinek, akkor nekem meg lett volna rá az okom. Szóval az ilyenekre nem kell pénzt kidobálni.
2011. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alaphangon nálunk is kb. 200 000 Ft volt a babakelengye. Ebben benne van a bútor, szobafestés is. Mi szinte semmit sem kaptunk, 1-2 body-n, rugdalózón kívül. Most kaptunk kölcsön olyan dolgokat amiket amúgy sem vettem volna (pihenőszék, cumisüvegnek tároló).

Ruhákból sok a használt, potom pénzért jutottam hozzá némelyikhez.

Tudatosan vásároltunk, jól körbenéztünk, bejártuk a boltokat, hol, mi az, ami olcsóbb, jobban megéri.

2011. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy öcsém,így könnyebb,kaptunk babakocsit,kiságyat,utazóágyat,hintát,etetőszéket kis kádat,szekrényt,babaülést,babahordozót,járókát,ruhákat,babyjátékokat,más kisgyerekes rokontól ruhákat.Még hiányzik néhány apróság,néhány hiányzó ruhadarab, a pelenka,popsitörlő,későbbre,cumi,cumisüveg,meg a tisztálkodó dolgok,krémek,kis takaró.Eddig kb 20ezret költöttünk rá(néhány ruha,textil pelus,szoptatóspárna).Nagyon szerencsés helyzetben vagyunk,össze is teszem a kezemet.Mikor öcsém született neki a dolgok úgy kb 3-400ezer Ftba kerültek,ha nem többe.
2011. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi most pár hét múlva várjuk a kislányunkat, szerencsére rengeteg dolgot kaptunk, kiságyat meg nagyon olcsón vettünk.

Remélem jók lesznek majd rá az 56 os rucik, mert abból van sok, és 62 ből meg alig :)

De elég nehéz, még most is van egy fél füzetnyi cucc összeírva ami kell, és hát ezeket csak apránként tudjuk megvenni.

2011. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre még jól, még nem vettünk semmit :) De örökké nem lehet halogatni. Még nem volt merszem összeszámolni mennyi lesz minden de főleg a bababútor és a babakocsi lesznek nagyobb tételek, a babaruhától nem tartok. Nagyszülők is ígérték hogy besegítenek majd.
2011. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!