Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes legkésőbb...

Mikor érdemes legkésőbb elkezdeni a vásárlást? Hány hetesen?

Figyelt kérdés

Február közepére várjuk a babánkat és nem hiszem, hogy bárkitől kapnánk bármit is. Úgy gondoltam, hogy majd Karácsony után, de januárban már 34 hetes leszek, az meg már későn lenne, ugye?

25+4 hetes


2009. nov. 1. 18:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hagyd kesobbre, mert a 34. hettol mar a 20 perces acsorgas-bongeszes is ki fog meriteni, kesobb meg annyira fajnak a csontok a sulytol, hogy nehezkes lesz medencesajgassal hosszasan valogatni a babadolgok kozott.
2009. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a 28-34-ig ideális, ebbe a babona is belefér, még fitt vagy, de már nagy a baba. Én így csináltam, aztán a mosás- vasalás +1 hét, és igen, 36 hetesen már annyira fáradt leszel, hogy nem lesz kedved megmozdulni sem a nap nagyrészében :D

boldog babavárást :)

36h km:)

2009. nov. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

mi január végére várjuk a pocaklakót. Listám már van (kisebb-nagyobb hiányosságokkal), de mi előbb alaposan utánanéztünk, utánakerestünk az áraknak. A kiságyat azért vettük meg, mert le volt árazva, a babaruháknak a gyékénykosarakat pedig azért, mert most végre találtunk olyat, amilyen tetszik. Folyamatosan gyűjtjük a pénzt, de sokat számolunk is. Pl. szombaton anyukámmal számoltam ki, hogy ugyanott vagyok vele, ha veszem, vagy varratom a babaágyneműt. Persze előtte meg kellett nézni, hogy hol mennyiért árulják, mennyibe kerül a boltokban az anyag, stb. Közben kicsi pénz mindig van nálam, ha valahol egy turiban meglátok valamit, muszáj megvegyem. A napokban találtam egy angol turiban tök jó bélelt kezeslábast a babámnak, de nem volt nálam pénz, és mire másnap mentem megvenni, már nem volt meg :( Szóval nyitott szemmel kell járni.

Karácsonyra szeretnénk, ha minden kész lenne.

2009. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi december elejére várjuk a törpét,holnap töltöm be a 35. hetet.Nekünk a kád és a pelenkázótáska kivételével minden megvan.Kádat csak azért nem vettük meg,mert kicsi a lakás és amíg nem kell,nem kerülgetjük.Kezd el szerintem is a vásárlást,nem lehet tudni,mit hoznak az utolsó hetek.Eddig tök jól elvoltam,most pedig már nagyon hamar fáradok,keményedek,örülök,hogy kész van minden.És most meg azzal ijesztget az orvos,hogy lehet,hogy a 37. héten be kell költöznöm a kórházba.
2009. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várj olyan sokáig.Egyik ismerősőm megszült 28 hetesen és nem volt semmijük.Butaság ez a babona,nem jó mindent a végére hagyni!
2009. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem babobából nem vettünk még semmit, 2-szer feküdtem bent a kórházban, úgyhogy volt elég izgalomban részünk, de mostmár bízom benne, hogy minden rendben lesz, mostmár tudok a vásárlásra koncentrálni.

Szerintem ebben a hónapan nézelődünk, aztán decemberben elkezdünk vásárolni.

Köszi a válaszokat!

2009. nov. 2. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!