Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha fennáll a terhesség gyanúja...

Ha fennáll a terhesség gyanúja és hüvelygombám lett mit használhatok ami biztosan nem ártalmas a babának?

Figyelt kérdés
Hétvégén lenne esedékes a menszesz de lehet terhes vagyok viszont hüvelygombám lett. Tesztet csinálnom leghamarabb jövőhét elején érdemes. Mit használhatok ami biztosan nem áratlmas a babának? Hüvelyflóra helyreállításra mit ajánlotok ami terhesség alatt is alkalmazható? köszi
2013. szept. 3. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne amúgy pont most írtam ki egy kérdést utánad pár másodpercel csak nekem el sem akar múlni :(
2013. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is elég gyakran szokott hüvelygombám lenni, én

Canesten Kombit szoktam rá használni, amit a betegtájékoztató szerint terhesség esetén is lehet használni, csak annyi különbséggel, hogy kézzel kell felhelyezni a hüvelykúpot. Három napig kell használni, és nekem ez alatt el is szokott múlni.

2013. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is használtam Canestent a terhesség alatt, annyi van ráírva, (ahogy előttem is írták), hogy ne használjuk az aplikátort, és hogy az első trimeszterben kérdezzünk meg orvost, és még az is rajta van a papíron, hogy szülés előtt is lehet használni a szülőút fertőtlenítésére. Nekem gyorsan használt egyébként szerencsére.
2013. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ti amúgy miért vállaljátok a rizikót ezzel az öndiagnosztizálással? Hihetetlen hogy nem tudtok elmenni az orvoshoz, hogy megvizsgáljon, megállapitsa hogy milyen fertőzésetek van és az arra megfelelő gyógyszert felirja. Gombák között is van többféle és nem mindre jó a Canesten. Főleg ha terhes vagy nem szabad kigondolnod neked melyik a megfelelő kezelés.
2013. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban ön-gyógyítani magam, de leghamarabb jövőhétre vagy utána kapnék időpontot az orvosomhoz és addigra kiderül terhes vagyok e vagy sem és ha mégis gondolom nem kellene addig is annyiban hagyni a dolgot, nehogy felszálló fertőzés legyen...
2013. szept. 3. 15:44
 6/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszertárban canesten kombi uno-t tudtak adni. Azt is használhatom?
2013. szept. 4. 08:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Na közben sikerült elérni az orvosomat és azt mondta nyugodtan használhatom.
2013. szept. 4. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni candida tesztet dm-ben, én azzal ön-diagnosztizáltam, mert én is csak 1 hét múlvára kaptam időpontot, addigra el is múlt a Canestentől.
2013. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!