Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok nagyon hányok...

7 hetes vagyok nagyon hányok fáj a gyomrom, szedem a b6 ot a femibion mellé de ez sem segit, egész nap nem tudok enni, olyan éhes vagyok pedig, már nagyon kikészültem, mit csináljak? Kinek volt hasonló? Hogy alakult a terhesség igy?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

először is nyugi.ha idegeskedsz,még jobban fog fájni a gyomrod.próbálj többször keveset enni,inni.még fekve az ágyban rágcsálj egy szem babpiskótát....vagy valami száraz kekszet.rostos gyümölcsleveket igyál-inkább egyszerre csak 1-2 kortyot.

igaz én nem hánytam,de pikk pakk lement rólam az 4-5.hétben 3kiló.mert szörnyen hányingerem volt.egyszerűen nem kívántam a kaját.aztán fokozatosan egyre többet próbáltam enni.és most 11hetesen már szinte alig alig van 1nap ilyen émelygés.

kitartás,azt mondják a 12.hét után megszűnnek ezek a tünetek.

2009. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,próbálom ugy csinálni hogy jó legyen remélem majd csökken vagy elmuladozik ez a hányás mert most elégé kimerültem a sok roszulléttöl.
2009. nov. 2. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! 15 hetes vagyok és már szinte el is felejtettem:) Nekem a 11. hétig megszünt. Pihenj sokat! Nekem bejött a 100%-os narancslé. És kicsi sós péksütemény.

Kitartás! El fog múlni!

Nagyon ritkán történik meg, hogy 11-12 hétnél tovább tart. A sógornőmet infuzióra fogták 2-szer is, de a második harmadban, egyébbként ő ikreket várt.

2009. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 8. héttől a 12. hétig minden nap, egész nap hányingerem volt. Volt olyan nap, hogy nem is tudtam enni...

6kg-ot fogytam és már olyan szinten voltam, hogy nem vállalok több gyereket! :)

Utána elmúlt, nagyon ritkán pár hetente volt/van még 1-2 hányás vagy hányinger.

Ő az első babám, most vagyok 25 hetes vele.

És már tervezem a tesókat! :)

2009. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

12+1 hetes vagyok és kiszámíthatatlan, melyik nap és mitől tér vissza a hányinger, hányás. De bírom, egyszer csak elmúlik. Legalább dekára a súlyomnál vagyok :)

Kitartás, elmúlik egyszer! :)

2009. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 idrzsupos válasza:

Ha koraterhes napokon át 6-8x hány, "mindent" kihány- az kiszáradásssal jár, és savasofik a szervezet. Ez a kismamának is rossz de a magzatnak is.

Ilyen fokú enni -inni nem tudás- ill. mindent kihányásnál a kiszáradás maga is hányingert okoz- a megoldás ilyen helyzetben sürgősen jelezni a kismamaszakrendelésen- "hyperemesis gravidarum" dg. - ezzel 1-2 napig kórház, infúzió, savcsökkentés, az acidózis szüntetése fontos. Nem szabad csak kellemetlenségnek és rendes velejárónak betudni mindent 7 hetes terhesen! Lehet ugyan ártatlan tünet, de korai toxémia, extraut. graviditás, GOR, epekő, terhességi cukor, epepangás stb. is okozhatja.

2014. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!