Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi betegállomány...

Terhességi betegállomány miben más, mint a sima táppénz?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen szóltok hogy terhességi betegállományba vetessem fel magam. Ma voltam a háziorvosnál, ott az asszisztens közölte, hogy kérjek vmi igazolást a nödokitól vagy terhesgondozástól, hogy fekvőbeteg vagyok és ez kell a táppénzes papírhoz. Most akkor ez mi? veszélyeztetettnek vesznek fel? hogy fogom én ezt a terhesgondozáson elmakogni, hogy minek is kell ilyen igazolás....


31hkm


2013. szept. 4. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam :) ha terhességi betegállományba vesznek fel, akkor nincs az a betegszabadság, ami 15 nap és a munkáltatót terheli, hanem ez első naptól kezdve az állam fizeti a táppénzedet.Nem kell ehhez fekvőbetegnek lenned, hisz a 31 hetes kismamák 70-80%-a táppénzen van.Én is 31 hetesen mentem táppénzre, és csak annyit mondtam a dokinak,hogy folyamatosan keményedek, nem bírok már utazni, legyen szíves 9es kóddal felvenni táppénzre.A 9es kód a jele a terhességi betegállománynak
2013. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szoval most a munkaltato kijatszik h ne fizessen nekem betegszabit? :O
2013. szept. 4. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát így is mondhatjuk,bár tudomásom szerint te rosszabbul nem jársz így sem.Én úgy voltam vele,hogy inkább fizessen az állam,mint a főnököm :-)
2013. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért játszana ki? Ha a terhesség miatt vagy táppénzen, akkor nem jár betegszabadság.
2013. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mondjuk mindegy ,mert 11éig sima szabin vagyok a maradékot még kivettem utána lesz táppénz.


koszi a valaszokat!

2013. szept. 5. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!