Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a nagy függőleges barna...

Mi az a nagy függőleges barna csík a terhesek hasán?

Figyelt kérdés
az megmarad szülés után is? és egyáltalán mi az?
2013. szept. 6. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

linea negra a neve

eltűnik szépen fokozatosan a szülés után, az ősidőkből örököltük

nincs mindenkinek, nekem sem volt egyik terhességnél sem

2013. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem van:) de nem széles és nem üt el nagyon a bőr színemtől.
2013. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak a harmadik babával lett, szerintem attól is függ, hogy mennyire nagy a pocak, mert ő 4 kg felett volt, és nagyon megnyúlt a bőröm.

Most 15 hónapos, már nem látszik, vagy csak nagyon közelről, nagyítóval. :)

2013. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3. terhesség, és még egyszer sem volt.
2013. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem függ a pocak nagyságától, már csak azért is, mert még 12 hetes sem voltam, mikor halványan megjelent, és már a köldököm is kifordult kissé, holott a hasamon még szinte meg se látszódott, hogy terhes vagyok. Most 28 hetes vagyok, nem erősödött, kifejezetten halványan látszik csak.
2013. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36 hetes leszek, kicsi a pocakom az "átlaghoz" képest, és nekem is van. Valakinek köldökig van csak de nekem köldök felé nyúlt, és emberfüggő, hogy kinek milyen erős.
2013. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A barna csík megjelenése hormonális okokra vezethető vissza: a hormonális hatásra bekövetkező fokozott pigmentanyag (melanin) termelés eredményeként a feszülő bőrben pigment-felhalmozódás következik be. A sötétebb bőrű kismamáknál a „Linea nigra” megjelenése intenzívebb, láthatóbb; míg a világos bőrűeknél, a szőkéknél általában kevésbé sötét a barna csík. Aggodalomra nincs ok, a terhességet követően a barna csík néhány hónap alatt nyomtalanul eltűnik.”
2013. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nem tudom, hogy lehet e koze a baba nemehez, de nekem az elsonel, aki fiu volt, kb 4-5 honapos korara halvanyodott el teljesen, most a masodiknal, aki kislany, nincs...:-)
2013. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

linea negra (ha jól írom)

babona hogy a baba nemétől függ a hossza, nos ez nem igaz. ha minden babonát figyelembe veszek fiam van, amúgy egy 8 hónapos kislány szuszog a helyén :D

szóval a vonalra visszatérve, el fog halványodni, nem marad ott :) nekem is volt a pocakom tetejéig, mára már nyoma sincs :)

2013. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!