Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdek felni attol, hogy...

Kezdek felni attol, hogy agyon lesz koordinalva a szulesem. Hogy alltok ezzel?

Figyelt kérdés

A 2. babamat varom, az elso szulesem gyors volt, intenziv, termeszetes es szerintem szep. Nem kaptam sem oxitocint, sem egyeb modon nem tagitottak, ugy vajudtam, ahogy nekem kenyelmes volt, jottem, mentem. Meg az elejen ellenoriztek a magzatvizet, a baba szivhangjat, azt, hogy van-e fertozesem (mert elfolyt a viz, ugy indult az egesz) es mivel minden tokeletes volt, igy hagytak a folyamatot a maga modjan menni.

Az egeszhez hozzatartozik, hogy kulfoldon szuletett az elso babam.


Most a 2. Magyarorszagon latja meg a napvilagot. A 25. hetben vagyok, nem feltem egyaltalan a szulestol, mert olyan szep volt az elso, hogy pozitiv izgalommal varom a masodikat.

Viszont most szult ket ismerosom es az o tortenetuk alapjan kezd eleg furcsa kep kialakulni a fejemben a magyar szulesrol es kezdek felni. Nem azert, mert elhanyagolnak, hanem epp ellenkezoleg.

Lehet, hogy ok epp rossz peldak, de mindkettojuknek agyon volt iranyitva a szulese (nekem ugy tunik). Naluk is minden rendben volt, amikor kezdtek (szivhang OK, kismama OK, magzatviz tiszta, stb), de az osszes mesterseges beavatkozast vegigvittek rajtuk, amit csak lehetett, hogy beinduljon a szules, illetve gyorsuljon.

Az egyikuk meg nem is erzett fajast, csak az nst mutatott nemi osszehuzodast, mire a doki ugy dontott, hogy megszuleszti (meg a kiirt datum elott volt egyebkent). Kapott infuziot, tagitottak zselevel, kezzel, burkot repesztettek, fel sem allhatott az agyrol, nem ihatott.

Olyan sok mindent csinaltak vele a szules meginditasa erdekeben, mintha annak a gyereknek kotelezo lenne 3 oran belul megszuletnie, ha akar, ha nem.

Vegul egy napos folyamatos piszkalas hatasara szuletett meg a baba.

A masik ismerosom tortenete szinte ugyanez, pedig masik orvos, masik korhaz, masik megye.


Nyugtassatok meg: ugye csak ket rossz tortenetbe futottam bele es lehet ezektol sokkal termeszetesebben is szulni? Ugye nem jatszik minden orvos Istent?

(Ne ertsetek felre, ha baj lenne a babaval, akkor nem erdekelne, hogy mit csinalnak, de a tul sok beavatkozast egy tiszta szulesnel en feleslegesnek tartom).


2009. nov. 3. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dokifüggő. Ha hagyod és belefutsz egy ilyen dokiba, így járhatsz. Én sose engedtem volna, hogy megindítsa a doki, nem is próbálkozott ilyesmivel.

Nem engedtem volna császárt, csak végveszélyben, nem is próbálkozott ilyesmivel.

Egy faros babát, majd ikreket szültem, természetes úton mindegyiket. Az elmúlt 4 éven belül mindet.

Ma Magyarországon ez kurriózum, mert mindkét eset általában automatikusan császár. De hát ugye, dokifüggő, meg lehet szülni természetes úton is őket, csak a legtöbb dokinál fő a gyorsaság és a biztonság (a sajátja, nem a tiéd persze...)


Úgyhogy körültekintően válassz orvost és kórházat.

Én 100 km-t utaztam ennek érdekében, megérte.

2009. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok múlik az orvosodon, és attól, hogy mia a "bevett szokás" a kórházban, mi a megengedett és mi az, amit nem lehet.

Én kompromisszumot kötöttem a dokimmal. Közöltem vele, hogy sem oxitocin, sem tágítás, sem burokrepesztés nem jöhet szóba, és a vajúdás java részét otthon képzelem el. Ha már sűrű a fájás, csak akkor megyek be szülni. Sajnos ebben a kórházban nincs ún. alternatív szoba, ezért döntöttünk úgy, hogy otthon vajúdok, és kb. 5 perces fájásokkal megyek be a kórházba.

Abban az esetben, ha valami oknál fogva probléma lépne fel, és abban az esetben császározni fognak. Nem kockáztatok, hogy esetleg baja legyen a babának.

Szülés előtt úgyis szinte naponta kell menni NST-re, és naponta lát a doki. Tehát nyugodt vagyok, mert tudom, hogy észreveszi a doki, ha baj lenne.

A szülésznő gyakorlott a gátvédelemben, és ha kell hát egész nap velem lesz. A baba akkor jön ki, amikor Ő akar, nem akkor, amikor a doki meg a szülésznő "ráér".

Ha már egyszer ilyen szépen elintézték, hogy fizetni kell mindenért, ha normális ellátást akarsz, akkor hadd történjenek már úgy a dolgok, ahogyan ÉN és a BABA szeretnénk. Elvégre az én pénzemből mennek nyaralni!!!

Ő a 3. dokim, aki ezt felfogta és megértette. Vagy úgy táncol, ahogy én fütyülök, vagy nem kap semmit.

2009. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetertek a kerdezovel, en elore kozoltem a szulesznommel, hogy az eg vilagon semmi intervenciot nem akarok szulesnel es ez az o feladata lesz kozolni az ugyeletes orvossal - termeszetesen ha a baba nem jol van akkor csinaljanak amit akarnak, de ellenkezo esetben addig tart ameddig tart es termeszetesen akarok szulni. Nekem nincs fogadott dokim, csak a szulesznom van, remelem igy is lesz, maskulonben ellenkezni fogok minden nemu beavatkozas ellen, ha nem szukseges.
2009. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak két rossz esetet hallottál. Bár az is igaz, hogy én is szerencsésnek éreztem magam szülés után, hogy ilyen csapat állt a hátam mögött, és jó helyen voltam jó időben. Bár én orvost is úgy választottam magam, nem kértem egyik barátnőm véleményét sem, és úgy nézz ki szerencsém volt. Én is a második babámat várom, félidős vagyok, és várom már a szülést is. Nekem nem volt semmi rossz tapasztalatom sem az orvosommal, sem a kórházzal a szülés miatt. Igaz, én túlhordtam a babát 1 héttel, 20 órát vajúdtam - ebből csak 6 órát voltam a kórházban -, ugyan nálam is burkot repesztettek és gátmetszést csináltak, de én ezt szükségesnek éreztem. Sosem volt olyan gondolatom, hogy sietnének, vagy kapkodnának, pedig mind a szülésznő, mind az orvosom több szülést is vezetett egyidőben, mint utólag kiderült. Igaz nekem nincsenek illúzióim, és elvárásaim az orvosom és a szülésznőm felé, csupán annyi, hogy akkor amikor kell, legyenek ott és tegyék a dolgukat.
2009. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!