Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szokjak le a dohányzásr...

Hogyan szokjak le a dohányzásról? Szörnyen érzem magam!

Figyelt kérdés
Pénteken pozitívat teszteltem. Nagyon örültünk a párommal, de egyáltalán nem számítottunk a Bébire. Na de már itt van, mi pedig szeretnénk Őt, viszont a cigizésem belerondít a dolgokba. Azt hittem, hogy egyszer csak leteszem és soha többet nem gyújtok rá, de sajnos nem ilyen egyszerű. Ha nem gyújtok rá, akkor feszült leszek és nem tudok magammal mit kezdeni. Viszont minden egyes szál meggyújtásakor szörnyű lelkiismeret furdalásom támad és csalódott leszek. Ha egyedül lennék talán könnyebb lenne, de a kollégáim is mind bagóznak, a szüleim is és folyton látom... Így nagyon nehéz ellen állni, bár mindent megteszek. Lecsökkentettem az adagot napi 2 szálra, de már most tök feszült vagyok. Mit csináljak? Jó anyja szeretnék lenni a Picimnek, nem pedig telefüstölni őt.

2013. szept. 9. 14:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

....Szerintem nem fogja rosszabbul érezni magát hogyha itt bunkóznak vele, max nem jön ide a GYK-ra többet. A kérdező arra kíváncsi hogy csinálja hogy le bírjon szokni, nem arra hogy mekkora egy felelőtlen gyerekgyilkos.

Így is elég nagy bátorság kell ahhoz, hogy az anitdohányosok és a pozi teszt után rögtön leszokó anyukák keresztüzébe ne kerüljön.

Inkább tanácsokat adjunk, ne lelkiterrort!


Az igazi dohányos meg nem tudja letenni azonnal, ha le tudja az nem is volt igazi dohányos. Most nem a naponta 3 -4 szál 0,01-es nikotontartalmú slim-et szívókra gondolok! Aki tudja miről hadoválok az megérti, aki meg nem az meg pontozhat lefelele!

2013. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

napi 1 doboz kék szofit szívtam és le tudtam tenni.

Arra gondoltam,hogy a picinek teszek jót vele,és nem gyújthatok rá miatta.Ennyi.

inkább nasizz valamit,az a picinek is jobban fog esni.:)

Sok sikert.

2013. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy majd ettől a paraszt beszólástól fog a kérdezőnek könnyebben menni a leszokás.... ne viccelj.

A lényeg hogy a kérdező nagyon jó úton halad és ha így halad tovább hamarosan nem fog dohányozni.

Igen, vannak olyanok akiknek egyik napról a másikra is megy, de mint mondtam mások vagyunk, igenis csökkentve is le lehet szokni, itt vagyok példának rá én. Ugyan így 2-3 szálat szívtam és a 10. hét környékén ezeket is elhagytam. Lehet hogy a kérdező is így lesz majd. Én parasztkodás helyett inkább drukkolok neki hogy minél gyorsabban és zökkenőmentesen le bírja rakni

2013. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 csokipofa válasza:
33%
Akarat gyenge vagy! Az összes ismerősöm aki abba hagyta a dohányzást az egyik napról a másikra tette. Legyél jó anya és tedd le.
2013. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én se bántásból írom,de én is rögtön letettem :) első babámnál is sikerült és most a második babámnál is.

Pedig én is napi egy doboz cigit simán elszívtam.

Nekem se könnyű,minden ismerősöm cigizik,sőt a férjem is!

De ahogy megláttam az első Uhn,tudtam hogy több cigi nem kell,nem ér ennyit egy szál cigi sem!!!Valóban erős akarat csak az egész.

2013. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Akarat kérdése az egész, ugyanis bármennyire hiányzik nem fogsz belehalni, hogy nem gyújtasz rá. Kösd le magad jobban, úgy, hogy ne legyen időd a cigin agyalni. Vagy találj ki valamit, ha esezdbe jut, hogy cigiznél, mondjuk egyél valamilyen magvakat/gyümit/zöldséget, ezek legalább egészségesek is.
2013. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szia,Én is nem rég tudtam meg,hogy babás vagyok és Én is cigezek,tőllem megkérdezte az orvos,hogy cigizek-e és én mondtam neki.hogy sajnos igen és Ő azt mondta,hogy ha már így van akkor napi 2-3 szál már nem fog ártani a babának,mert legalább egy éve le kellett volna rakni a cigit,hogy ne legyen a szervezetedben nikotin (legalább is ne annyi) és most már hiába rakom le attól a kicsi ugyanúgy kap a nikotinból.És ha most megkívánom a cigit és nem gyújtok rá akkor az még ártalmasabb lehet a picinek,mert a feszültség és idegesség még rosszabb.Persze én is kevesebbet cigizek és folyamatosan csökkentem,de ha nagyon kell akkor rágyújtok.És attól még jó anyukája lehetsz,mert néha rá gyújtasz.
2013. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A dohányzás kora terhesen vetéléshez vezethet,később pedig elhaláshoz is!

Érdemes mérlegelni és oroszrulettezni!!!!????

2013. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Én nem cseszem le se a kérdezőt, se mást, aki dohányzik, mert az ő dolga, és az ő gyereke. DE! Azon azért le vagyok döbbenve, hogy itt az a sztár, meg a jó, aki nem tudta letenni, és az, aki bár dohányos volt, de ha beledöglött is, megerőltette magát, az a rossz!
2013. szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

amugy nem a lerakódott nikotinnal van a legnagyobb baj!

de ennek érdemes lenne utánaolvasni! Magas szénmonoxid és oxigénhiány-minden egyes szál cigi elszívásánál fellép! :(

Később még a bölcsőhalál is előfordulhat tőle!

2013. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!