Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szokjak le a dohányzásr...

Hogyan szokjak le a dohányzásról? Szörnyen érzem magam!

Figyelt kérdés
Pénteken pozitívat teszteltem. Nagyon örültünk a párommal, de egyáltalán nem számítottunk a Bébire. Na de már itt van, mi pedig szeretnénk Őt, viszont a cigizésem belerondít a dolgokba. Azt hittem, hogy egyszer csak leteszem és soha többet nem gyújtok rá, de sajnos nem ilyen egyszerű. Ha nem gyújtok rá, akkor feszült leszek és nem tudok magammal mit kezdeni. Viszont minden egyes szál meggyújtásakor szörnyű lelkiismeret furdalásom támad és csalódott leszek. Ha egyedül lennék talán könnyebb lenne, de a kollégáim is mind bagóznak, a szüleim is és folyton látom... Így nagyon nehéz ellen állni, bár mindent megteszek. Lecsökkentettem az adagot napi 2 szálra, de már most tök feszült vagyok. Mit csináljak? Jó anyja szeretnék lenni a Picimnek, nem pedig telefüstölni őt.

2013. szept. 9. 14:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19-es, én nem látok itt olyat aki nem tudta letenni a cigit...
2013. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én februárban teszteltem pozitívat (mi is örültünk nagyon, bár nem számítottunk rá) :) aznap volt még 3 szálam a dobozban amiket el is szívtam, de már ettől szörnyen éreztem magam. Azután a 3 szál után nem tudtam többé rágyújtani, és hatalmas segítség volt, hogy a párom is lerakta.

Rengetegszer próbáltunk közösen leszokni (soha nem sikerült :) ) A teszt után minden gondolatom a kisbabánk volt, egyfolytában a neten lógtam és a magzat fejlődésének a folyamatát néztem. :D

Sokan írják, hogy feszültek, és idegesek ha nem gyújtanak rá...na nálam ez egyáltalán nem jelentkezett. Én annyira boldog voltam/vagyok, hogy eszembe sem jutott a cigi!

A csökkentés is egy előrelépés, de nem az igazi. Minden fejben dől el. Én nem tudtam volna tovább mérgezni a kisbabám (valószínűleg a párom sem hagyta volna!).


Neked sok erőt, és kitartást kívánok a leszokáshoz, valamint problémamentes várandósságot :)


(39 hetes)

2013. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 zabmester ***** válasza:

Az már nagyon szép eredmény, hogy két szálra lecsökkentetted a napi adagot, de persze az is kemény meló lesz, hogy teljesen el tudd hagyni ezt a mennyiséget is. Átérzem a problémát, nekem sem volt könnyű, bár én felfüggesztettem a dohányzást teljesen a pozitív teszt után, de piszkosul nehéz volt. De neked is menni fog, hiszem már hozzá is kezdtél a dologhoz.

Annyit még hozzátennék, hogy nincs mindenkire ráhúzható, bombabiztos módszer. Vannak, akik azt állítják, csak úgy lehet, hogy azonnal abbahagyod a cigizést, másoknak meg a fokozatosság jött be. Ha neked fokozatosan könnyebb, akkor csináld így, egyelőre ez a csökkentés is szép eredmény, és sokkal kevesebbet árt a babának, mintha egyáltalán nem csökkentetted volna le a mennyiséget. Persze ezzel nem azt mondom, hogy ez a legtöbb, amit tehetsz, de jó kezdet.

2013. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Csütörtök óta már egyáltalán nem gyújtottam rá, és bár egy kicsit nehéz, de a kisember a pocimba nagy motiváció. Remélem, hogy végig erős tudok maradni. :)

Köszi mindenkinek a válaszát!

2013. szept. 14. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!