Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok a negatív dolog körülöttem...

Sok a negatív dolog körülöttem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves vagyok,14 hetes terhes,párkapcsolatban élek 3 éve.A babát nem terveztük,fogamzásgátló mellett csúszott be.5 napja derült ki,hogy már milyen nagy a baba.

Vérzésem volt,így nem volt semmi feltűnő,teljesen véletlen csináltam tesztet (még szerencse).

Először anyukámnak mondtam el,hogy pozitív,akkor még nem voltam dokinál.Aztán apa is megtudta,majd ebből hatalmas feszkó lett,hogy nem vagyok rá érett (ami igaz) nincs fix állásom és csak albérletben lakunk.Gondoltam,hogy nem fogják nagyon jól fogadni,de arra nem számítottam,hogy azt mondják,hogy vetessem el.


Ők jó anyagi helyzetben vannak,támogattak engem mindig,jó kapcsolatunk van,a tágabb családomban is mindenki elég jó módú,a páromnak fix állása van és egész jól keres.Ja,és ő 25 éves.Egyedül a párom családja,és a rokonsága a szegényesebb,de ez számomra nem mérvadó.


Tehát a szüleim teljesen abortuszpártiak voltak,amíg ki nem derült,hogy 14 hetes vagyok,szóval már nem is lehet.

Apám ekkor teljesen kiborult,hogy most rontom el az egész életem.Anyu az valamivel pozitívabb volt,mondta,hogy ezen már nem lehet változtatni,szóval mostmár a lehető legjobbat kell kihozni a dologból és rendesen felkészülni,megadni a picinek mindent,amire szüksége lesz.

Azóta (5 napja) elmondja minden nap,hogy mennyire fontos,hogy én kiegyensúlyozottan várjam a babát,ne stresszeljek,ne idegeskedjek...erre ő minden nap belém vágja az ideget legalább 10x.Sok apróság miatt is,meg persze a legtöbb a baba miatt.

Mondtam neki,hogy én így nem tudok nyugodt maradni,meg hogy szerintem nagyon rosszul fogja fel a dolgokat.A párommal együtt vagyunk,szeretjük egymást,esküvőt is terveztünk és babát is,igaz még nem most.A családom is tud támogatni,senki nem él putriban és egy jó színvonalú életet tudunk adni a picinek.

De anya rengeteget problémázik és már miatta is többször idegeskedem,hogy nehogy emiatt történjen vele valami.

Bűntudatom is van,hogy megint rám kell költeniük ennyi pénzt,miközben mostanra a saját életüket építgethetnék tovább.

Apámmal nem beszéltünk azóta a babavárásról,ő elfogadta,emésztgeti de nem is cseszeget vele.Tudom,hogy idő kell mindenkinek,de így mégis hogy legyek nyugodt és kiegyensúlyozott??


Vagy mit kellene tennem,hogy kicsit nyugodtabb legyen a családi légkör?


Ja,és ennek örömére,az "anyósom" akivel nincs valami jó kapcsolatom,örült a dolognak és rögtön elfogadta,lelkesen várja a babát,miközben ők kiszámolgatják hó végén is a pénzüket a boltban,ellenben az én szüleim,akik jól állnak anyagilag,nem számolgatnak semmikor,pedig ekkora feneket kerítenek neki.


Nem tudom mit tegyek,hogy anyukám lehiggadjon?


2013. szept. 11. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Az idő segít, ezt tapasztalatból mondom. Anyám el akart rángatni abortuszra 20 évesen úgy, hogy munkám is volt, rendes párkapcsolatom, albérlet... Majd amikor már nem lehetett fokozatosan lenyugodott, sőt. Egyre jobb lett minden, főleg amikor őt hívtam el ultrahangra, és látta hogy a kis unokája ott ficánkol. Most már 1 éves a kislányunk, és minden rendben van. Anyukám imádja. Anyagilag nem tudnak támogatni, de nem is szorulunk rá. Neki nem is igazából a pénzzel volt gondja, hanem szintén az "éretlen vagy", "nem tudod végig csinálni", "elrontod az életed" szövegekkel jött. Bevallom, sok mindenben igaza volt, hiszen sokszor érzem úgy, hogy tényleg korai volt, de akkor sem bántam meg. :) Csak adj nekik időt, a babának pedig nem lesz baja a sok idegeskedéstől, hiszen sajnos ma már minden kismama végigstresszeli a terhességét, köszönhetően a rossz anyagi helyzetnek, a menekülő apukáknak, a cseszegető szülőknek, ismerősöknek, mégis egészséges babák születnek.

Amikor az ember nagyszülő lesz, ő is változásokon megy keresztül, ezt anyukám mondta. Neki is ugyanúgy fel kell dolgoznia, mint neked, te szülővé válsz, ő nagyszülővé, ez is fontos.

2013. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Én meg azt mondom, h igazából sose lesz nyugtod. Ez mindig is szálka lesz a családtagok szemében, főleg, ha költeniük kell a babádra vagy vigyázni rá, stb. Hogy ezt te akartad, te szülted, nekik nem volt beleszólásuk, nagylány voltál a szüléshez, oldd meg a problémád. Még azt is megkockáztatnám, ha fiúd az első át nem aludt hét után a fejedhez vágja, h ez a te hibád, te akartad, kelj hozzá te. Nem irigyellek kicsit sem.


Nem lehetsz valami értelmes, ha a 14. hétig nem jöttél rá, h terhes vagy, de ezt úgyis megkapod majd a családodtól is. Vagy direkt így akartad, h nehogy a fiúd abortuszra küldjön. De hát akkor meg ne csodálkozz majd, ha nem úgy áll a babához, ahogy te elképzelted.

2013. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,neked szerintem szövegértési problémáid lehetnek,a "fiúm",aki a vőlegényem,sokkal jobban örült a hírnek,mint én,vagy bárki a családban és ő akkor sem akarta elvetetni,amikor még nem derült ki,hogy mennyi idős vagyok.


Tudom,a mai világban furcsa,ha valaki boldog párkapcsolatban él,és még ki is jönnek egymással és még a férfi is babapárti és örül a hírnek,de nálunk ez a helyzet.


Az én értelmi képességeimmel pedig semmi gond nincs,tablettát szedek 6 éve,mindig megjött a mensim,mint ahogy most is,tehát SEMMI nem indokolta,hogy a terhességre gondoljak.A tesztet is "véletlenül" csináltam,barátnőm miatt,de ez nem lényeg.


Az elsőnek köszönöm a választ.:)

2013. szept. 11. 18:53
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Én is így jártam, csak 24 éves vagyok és volt állándó jól kereső állásom.

Gyógyszer mellett 10 hetesen derült ki, hogy babát várok. Volt lehetőségem elvetettni de az apuka akkor úgy nézett ki, hogy támogatt(mára kezd megváltozni a véleményem).

Na mikor a család megtudta, hogy terhes vagyok, akkor egyből abortuszra küldtek. Nem vetettem el.

Összeköltöztem párommal.

Az idegeskedésnek köszönhetően 12. hetesen munka után menstruációs szintű vérzésem volt. akkor azt hittem, itt a vége. De megmaradt a baba.

16. hetesen keményedéssel voltam egy hetet a kórházban. Az idegeskedés mire képes... :S

Most 22 hetesen már úgy néz ki, hogy a család kezd belenyugodni és együtt nézegessük a babakocsikat és együtt rendezzük be a baba szobáját.

Ehhez mondjuk kellett az a 2 hét kórházban töltött idő. Most sem vagyok nyugodt, sokat idegeskedek de mióta mozog a picim sokkal jobb lett minden.

addig szed a magne b6-ot 3X2 napi és a terhes vitamint. Akkor nem lesz semmi gond.

Ha van kedved írj nekem, mert szinte ugyanabban a cipőben vagyunk.

22hetes kismama

2013. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha volt vérzésed és lészre sem vettél smemmit, miért csináltál végül tesztet? Hogy jött ha nem volt semmi jele? vagy azért volt valami?
2013. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

jézusom, utolsó, te aztán primitív vagy a javából.

írta, hogy volt vérzése, és szedett gyógyszert is, ki a fene gondolná ezek után, hogy terhes lehet?


egyébként a párod mit szólt hozzá? mert azt nem írtad le.


Hát, én csak a saját példámat tudom mondani, én is 14 hetes vagyok bár én már az 5. héttől tudom de megtartottam és az én szüleim ugyanúgy állnak hozzá mint a te szüleid, állandóan stressz van, hogy miből, nem vagyok készen, ráért volna, nem tudok majd mindent megadni stb.


pedig nekem sincs állandó munkám ,vagyis volt, de veszélyeztetett terhes lettem, én még azt is megkaptam, hogy eljöttem a munkából miközben vérzek és pihennem kell hetekig...azt mondták felelőtlen vagyok.

csak visszakérdeztem, hogy a felelőtlen anya az, aki vérzés és görcsök ellenére folytatja a munkát, vállalja, hogy elveszíti a babáját, vagy az, aki inkább mindent megtesz azért, hogy a babája megmaradjon és inkább fekszik hetekig vagy akár hónapokig ha arról van szó?

senki nem szólt semmit. ez ma volt. mára ez jutott.

tegnap meg az, hogy semmilyen anyagi támogatásra nem számíthatok, holott nem részletezem, hogy nálunk sem volt soha semmi probléma a pénzzel...

nem tudok mit tenni, minthogy megnyugszom és ki kell zárnom ezeket, mert ez a vérzés sem véletlen, ez egy jel volt, hogy most már tényleg nem foglalkozhatok a külvilággal, mert nagy baj is lehet.


én már ott tartok, hogy nem beszélek velük és majd rájönnek, hogy részt akarnak - e venni az unokájuk életében, ha nem, akkor fájó ugyan, de nekem úgy is jó, lehet választani.

az első válaszolóval egyetértek, az idő majd megold mindent és meg fogod látni, hogy állnak hozzá a szüleid.


csak annyit tudok mondani, hogy ne akarj úgy járni mint én, stresszelek hetek óta eleget, meg is lett az eredménye.

nyugodj meg, élvezd a terhességet és ne hallgass másokra, csak arra, ami benned van.

a párod most nagy segítség lehet, fontos, hogy melletted álljon.

és én még annyit mondanék, hogy egyáltalán ne legyen bűntudatod a szüleid miatt, mert ha egy szülő addig tartja szülőnek magát, amíg a gyereke nem lesz 18 éves, az nem is igazi szülő.

egyértelmű, hogy ha olyan helyzet van, akkor még akár 30 éves fiamnak és lányomnak is fogok segíteni, amennyiben a lehetőségek engedik.

2013. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
korrigálok, nem az utolsónak szólt, hanem a második válaszolónak, csak túl sokáig írtam a választ és addigra már írtak mások is.
2013. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem véletlen, hogy 14 hetesen akartak rávenni. Ennek a babának bizony maradnia kell. :)
2013. szept. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A tesztet úgy csináltam,hogy barátnőm védekezés nélkül feküdt le a párjával,egyetlen egy alkalommal,de a vérzése késik.Ő nem szed tabit.Nagyon meg volt rémülve és mondtam,ha az segít neki,csináljuk együtt.

Igazából nagyon vicces volt,ő védekezés nélkül nem lett terhes,én 6 év gyógyszer mellett az lettem.

De legalább kiderült :)


Köszönöm mindenki válaszát,a párom teljes mértékben velem van,várja és akarja is a babát.Ő már nagyon tervezget,ő már babakocsikat is nézett,babaholmikat,bútorokat stb.


Én még az itthoni helyzet miatt,eddig el sem jutottam.

Hétfőn megyek először a védőnőhöz,eljön velem és mindent megbeszélünk a védőnővel,így remélem megnyugszom majd.Meg persze itthon is igyekszem figyelni magamra,hogy ki tudjam zárni a bosszantó dolgokat.

2013. szept. 11. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, 18 elmúltál, van személyid és a szüleidnek nincs már köze hozzá.


Majd beletörődnek. Nyugi. Ha megszületik, meglátják milyen édes és akkor minden rendben less.


Kerüld a stesszt az életedből, mert ez nem tesz jót a kicsinek.


A szüleid anyagiasak és gondolom, "nem méltó" az apa.


Nyugi, ez a te életed. Ne törődj senkivel.

2013. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!