Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoport öröklődésben van...

Vércsoport öröklődésben van ilyen "szabály"?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e összefüggés olyan téren, hogy egy lány baba jellemzően inkább az anyukája, a kisfiú inkább az apukája vércsoportját örökli? Mutatható ki ilyen összefüggés, vagy ez ettől egyáltalán nem függ? Azt tudom, hogy milyen kombinációk lehetségesek bizonyos vércsoportok esetén, csak érdekel, hogy ez befolyásolja-e, és nem találtam erre vonatkozó információt.
2013. szept. 12. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs.Nekem két fiam van az egyik azén vércsoportomat örökölte,másik fiam az apjáét örökölte.
2013. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nincs ilyen
2013. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen összefüggés nincs.

Mindegyik szülő ad egy gént (A, B, 0). Tehát nem az egyik szülő vércsoportját örökli, hanem a két szülő "egyvelegét"

Anya és apa is lehet A-s (ez AA, A0-t takarhatja), B-s (ez BB, B0-t takarhatja), 0-s (ez 00-át takar) és AB-s (ez AB-t takar).

Mindegyikből ad egy szülő 1 darabot. Ezért van az, hogy pl egy A0-s és egy B0-s szülőpárnak lehet A0, 0, B0, AB gyereke is.


Tehát nem létezik olyan, hogy anya vagy apa vércsoportját örökli, hanem a kettő egyvelegét.

2013. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam apáét, a lányom az én vércsoportomat örökölte.
2013. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Genetikai táblázattal ki lehet számolni,hogy százalékos arányban mekkora esélye van egyes vércsoportokra a szülők vércsoportja alapján.De az,hogy milyen nemű gyermek örökli az teljesen véletlen.
2013. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 12. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!