Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vállalnátok így a kisbabát?...

Ti vállalnátok így a kisbabát? Részletek lenn

Figyelt kérdés
A következő helyzetben vagyok: pajzsmirigybeteg vagyok, helyreállt a tsh szintem, de az orvos azt mondta nincs peteérésem, azt majd valamikor helyre kell rakni. Nem védekeztünk a férjemmel. Most viszont kiderült, hogy kisbabát várok. Saját lakásban élünk, van autónk. Hitelünk nincs. A férjem nem dolgozik, mert úgy jár levelezőre egy suliba, hogy havonta kétszer szerda, csütörtök, péntek kell bejárnia. Ezt egy munkahely sem tolerálja hosszú távon. Így megegyeztünk, hogy ő inkább suliba jár, és addig megleszünk. Én dolgozok, nettó 140 000 forintot keresek. A férjemnek van egy boltja amit kiadunk , havi 90 000 jön be belőle. Így a jövedelmünk 230 000 ft. Én is fősulira járok, de azt b tudom fejezni később. Szerintetek ilyen körülmények között bevállalhatjuk a babát? Köszi a válaszokat.
2013. szept. 15. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell eldönteni, én úgy látom hogy az anyagiakon nem múlik, mert a fizudból max gyed lesz és a táppénzed se lesz rossz, ha amúgy is nehezített teherbeesést jósoltak én biztos nem vetetném el, mert mi van , ha utána meg éveket kell küzdened érte, mert elcsúszott a hormonpanelod, vagy fölszalad a tsh-d. De ti döntsetek.
2013. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ha alapvetően nem szenvedtek hiányt most semmiben, esetleg van megtakarítás, én nem a pénztől tenném maximálisan függővé, hogy maradjon-e a baba.
2013. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igen :)

22 hkm

2013. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hany hetes vagy egyebkent? :)
2013. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Hasonló jövedelemmel rendelkezünk mi is, és nálunk is becsúszott a baba, mert EGYSZER részegen nem védekeztünk a férjemmel, és utána nem vettem be esemény utánit, mert úgy gondoltuk, hogy úgysem eshettem teherbe, mert azt mondták, hogy természetes úton nem lehet babánk, és mi vállaltuk. Nem is volt kérdés, csodának tartjuk a mai napig. Nemsokára fogok szülni, és azt veszem észre, hogyha az ember akarja, akkor bármit meg tud oldani. És bár sokba kerül egy kisbaba fogadása, azért nem annyira sokba, mint sokan mondják, csak egyszerűen okosan kell vásárolni, orvost választani stb.
2013. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj a helyzetetekkel! :) Gratulálok a babához és sok boldogságot kívánok nektek! :)
2013. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a gratulációt. :-) Én már nagyon vágytam rá, és nagyon szeretném is, csak aggódok kicsit hogy mindent meg tudjunk adni neki. 7 hetes vagyok egyébként. Köszi mégegyszer :-)
2013. szept. 15. 19:00
 8/15 anonim ***** válasza:

És ha nem fogsz tudni dolgozni,akkor mi lesz?

Ha nem fogod bírni,vagy ne adj isten komplikáció lép fel,ami miatt otthon kell maradnod.

Akkor is meg fogtok tudni élni??A te fizetésed nélkül?

Erre is gondoljatok majd,ha döntötök!!

2013. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyen háttérrel?? Vicces kérdés!! Hogyne!! Főleg, h akartatok is babát, képes lennél elvetetni ha kicsit kevesebb jutna Rá??? Jujj, neeee,.. Sok boldogságot és tudd, a kicsinek nem az számít milyen márkás ruhában jár, hanem, h milyen szülei vannak. :)
2013. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megtartanam.

Nincs lakas gondotok, se hitel, szoval nyugodtan.

Gratulalok. :)

2013. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!