Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy 7 hetes...

Ma tudtam meg, hogy 7 hetes terhes vagyok. Nagy dohányos vagyok, naponta kb.15 szálat elszívtam. Természetesen, ma már nem gyújtottam rá, de aggódom, hogy a 7 hét alatti dohányzással mennyit ártottam a babának?

Figyelt kérdés
Nem tudtam, hogy terhes vagyok, tüneteim voltak, de 4 napig normálisan megvolt, és a hányingert a tabletta abbahagyására fogtam. Ráadásul megszakítással védekeztünk... Szóval mi sem nagyon értsük, hogy sikerülhetett a baba...(4 évig így védekeztünk,és hatásos volt, most pedig egyből ott van a picur:D )
2008. júl. 3. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát szerencsétek van, mert mások hónapokig, évekig próbálkoznak. Mostmár tényleg vigyázz a picurra, elvileg a 12. hétig fejlődik ki mindene, talán nincs késő a káros szenvedélyek abbahagyására.
2008. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem anno hat hetesen derült ki a terhességem, előtte én is sokat cigiztem, egy doboz simán elment egy nap. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, egyből leraktam a cigit (na jó, 6 hónaposan egyszer egy fél szálat elszívtam, de ennyi volt), nem lett semmi baj. Sokan csak 6-7 hetesen tudják meg, hogy terhesek és akkor hagyják el káros szenvedélyeiket, ilyenkor még nem késő. Csak mostmár ne legyen több cigi. Én sajnos nem mondhatom, hogy kimondottan büszke lennék magamra, mert amióta nem szoptatok, sajnos rögtön vissza is szoktam, pedig nem akartam, csak mindig ott motoszkált a fejemben, hogy mostmár lehetne. Kár volt.
2008. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is dohányos voltam, sajnos kb. az első 4hétben dohányoztam a bébivel mert még nem tudtam hogy babás vagyok, ahogy megtudtam rögtön abbahagytam, még a férjemet is kizavartam a lakásból a cigivel, és hála az égnek eddig nincs baj! MIndenképpen kezdj el szedni terhesvitamint, meg esetleg magne B6-ot, mert ez segít a babának abban hogy mindene szépen, rendben kifejlődjön, ne igyál semennyi (!!!!) alkoholt, még egy picit se! és próbálj meg nem stresszelni, pihenj sokat, egyél minnél több gyümölcsöt! Olvasgass utána az első pár hét történéseienk! Én is meg voltam rémülve, de ne izgulj! A 12.hétig fokozottan figyelj ezekre a dolgokra és nem lesz baj!
2008. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Mostmár megnyugodtam :) Vettem zöldalmás cukrot, és mikor rágyújthatnékom van, akkor bekapok 1 szemet, ezzel nem ártok, és jobb mint a cigi:)
2008. júl. 3. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy van aki nem undorodik meg a cigitől amikor terhes lesz (a hormonok elvileg így védhetik a babát) így sokkal nehezebb letenni, és állandó bűntudat gyötörheti a mamát, amiatt hogy kívánja a cigit, vagy hogy el-el szív egy-egy szálat. Ajánlok Neked is egy jó könyvet, nem azért mert reklám, hanem mert nekem tényleg bevált és segített a leszokásban: Allen Carr Rövid úton leszokni a dohányzásról. Mindenkinek csak ajánlani tudom mert csodát tesz! Boldog babavárást kívánok!!!
2008. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hallottam, hogy aki nem undorodik meg a cigitől, annak nem is szabadna egyből letenni, hanem szépen fokozatosan csökkenti 1 hétig és végül abbahagyni, mert ha egyből leteszed akkor az még jobban káros. Ezt az 1ik ismerősöm nődokija mondta. Persze, az lenne a legjobb ha undorodnék tőle..., és annak a legkönnyebb...
2008. júl. 3. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hetes voltam, mikor megtudtam a babát, és egyből le is raktam a cigit. Ne gyújts rá, hülyeség, vigyázz a babára!!! Szerintem az baromság, hogy ha nem gyújt rá az ember, akkor az idegesség is árt a babának. Az idegességtől nem jut be legalább nikotin a szervezetébe!! Vigyázz rá és ügyesen a leszokással!! Nekem megy :D 17 hetes kismami
2008. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is cigiztem és amikor megtudtam, hogy jön a gyerkőc, eldobtam. Ugyanígy paráztam, ahogy Te is, de nem kell aggódni, ha ezután nem gyújtasz rá, nem lesz semmi baj. Az első ultrahang, ami már komolyabb eredményeket is mutat, 12. hetesen lesz, ott biztos meg fogsz nyugodni.

Amire viszont készülhetsz, az az, hogy a cigi nagyon fog hiányozni, de le van ejtve, mert a fejlődő baba biztos Neked is fontosabb, mint egy hülye bűzrúd (sajnos, vannak, akiknek nem...:(....). Nálam pár hét volt, amíg a szervezetem már nem kívánta annyira. Valószínű,hogy a kilók is jobban meg fognak tapadni, de nem kell aggódni, majd leadod.

34. hetes kismama

2008. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A meghízástól nem félek, sőt inkább örülök neki. 168 cm vagyok és 54kg, pedig 60 kg lenne a normális. Hízó kúrát is csináltam már, nem használt, ilyen génállományt örököltem. Talán a terhesség segít...
2008. júl. 4. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!