Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3,3 mm-es tarkoredo eredmeny...

3,3 mm-es tarkoredo eredmeny utan elmentem kombinalt tesztre, negativ lett, bar 1:670-hez, es az orvos azt mondta 1:1000-hez aranyt jobban szeretik az orvosok. Ti ezek utan megcsinaltatnatok meg a mehlepeny mintavetelt?

Figyelt kérdés

Nem merem bevallalni es bar negativ lett az orvos azt mondta hogy ez kozepes aranynak szamit.


Most meg lehet nyugodni egy picit??

Vagy mit tegyek? Ma mar kerdeztem ezt itt es volt aki azt irta negativ teszt utan nem csinaltatna kromoszoma vizsgalatot.

Volt olyan akinek negativ lett a kombinalt teszt es a mehlepeny vizsgalatot nem csinalta meg es beteg lett a babaja??


2013. aug. 29. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez attól függ, megtartanád-e a babát, ha kiderül a Down-szindróma. Ha igen, akkor felesleges. Ha nem, akkor én megcsinálnám, mert akkor tudnék nyugodt lenni. De ez én vagyok...

Remélem, minden rendben lesz a babával!!

2013. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az orvos javasolt valamit határozottan?

Azt hiszem ez attól függ, te be mered-e vállalni? Ha nagyon-nagyon aggódnék akkor megcsináltatnám, ha az orvos nem javasolta volna nagyon határozottan, akkor kockáztatnék. A 18. heti uh-on is nézik a Down-kór jeleit (orrcsont nagysága). De ez egy nagyon nehéz döntés, ne hamarkodd el. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2013. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem merem megcsinaltatni.


Felek hogy en leszek az az 1 kismama a 100bol aki elvetel.

Azt mondta az orvos ha azt nezzuk akkor 3x akkora az eselyem hogy elvetelek a vizsgalat soran minthogy beteg lesz a baba.

De mivn ha en vagyok az az 1 a 670-bol? :(

2013. aug. 29. 18:18
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed, akkor a prenatestet ajánlom, ha nincs rá, akkor én a helyedben bevállalnám a magzatvízvizsgálatot egy nagyon jó és megbízható orvosnál. Hajdu Krisztináról olvastam, hogy nagyon profi, nem csak ebben. No, de ez én vagyok, a lényeg, hogy te hogy érzed, hogy vagy nyugodt. Ha elég neked a kombi teszt a nyugalomhoz, akkor ne görcsölj ezen.
2013. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
én biztos hogy megcsináltatnám a mintavételt egy profival
2013. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es , ez a teszt hogy mukodik mennyire megbizhato es mennyibe kerul? Koszonom

Itt van vetelesi kockazat?

2013. aug. 29. 20:09
 7/19 anonim ***** válasza:
2013. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem 1:992-höz lett a kombinált teszt eredményem, tarkóredő 1,5 mm és tökéletes UH, mégis az orvos javasolta a négyes teszt elvégeztetését, ahová a 18-19. héten mentem, és az eredmény már 1:100000-hez lett a kockázat Down kórra, és a genetikus már nem javasolta a kockázat miatt a további vizsgálatokat. 2 hetes a kis Bébikém és minden rendben. Természetesen mindig van kockázat, a 100000-ből lehetett volna ő az 1 aki Down kóros baba.
2013. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A negyes tesztet en biztos elvegeztetem de ha nekem is ilyen eredmenyem lesz mint neked, illetve a 18. Hetin semmit nem talalnak ami downra utalhat, es ha utana a 20.heten levo sziv uh-n sem mondanak semmi nyugtalanitot, akkor fellelegzem.

Mert szerintem az lehetetlen hogy egy jel sem utal down korra es tokeletes a szive, illetve megvan az orrcsontja, jo helyek vannak a szemei stb, akkor ezek utan valaki downos babat szul.

Legalabbis en ugy gondolom

2013. aug. 29. 22:11
 10/19 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam egy oldalon, hogy azert a down kornak a kromoszoma szam elteresen kivul boven akad tunete. Ha csak egy is utal ra a tarkoredon kivul, akkor megyek a magzatvizvetelre. Ha azt vesszuk akkor egy honapot mondtak erre a mostani mehlepeny vizsgalatra, de egy honap mulva nekem mar meglesz a 4es teszt eredmenyem es majdhogynem akkor jutok el a 18.heti uh-ra, mert ma vagyok 13+1es a maganorvosom szerint
2013. aug. 29. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!