Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » II. trimeszterben tünetmentese...

II. trimeszterben tünetmentesen honnan tudtátok, hogy minden rendben?

Figyelt kérdés
elmúltak a tünetek ahogyan elvileg a könyvben meg van írva,de én így idegeskedem,hogy jól van-e odabent a csemete.Miből tudhatom esetleg,hogy ne őrüljek bele?Hasfájások naponta vannak,de azok ugye rosszat is jelenthetnek,illetve van,hogy jele sincs.
2013. szept. 18. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
nyugi biztos nincs semmi gond. A hasfájás is normális. Ha nagyon nem tudsz felül kerekedni az aggodalmon akkor vegyél szivhang figyelőt. De hamarosan ha már érezni fogod a mozgást abból is tudni fogod hogy minden ok.
2013. szept. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátom az Angelsound szívhangfigyelő volt. Van, aki nem szereti, nekem két-háromnaponta azt az 5 percet megérte, nagyon megnyugtatott.


[link]

2013. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is szívhang-figyelőztem, a nélkül nehezen bírtam volna. :)
2013. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Először engem is nyugtalanított, hogy a 2.tri-ben alig van vizsgálat, szegény kismamát hagyják lógni a levegőben. A tünetek kedves kérdező nem azt jelentik, hogy minden rendben van odabent, lehet tünet nélkül is (nekem nem volt) gondolok arra, hogy csak akkor van jól a baba, ha nekem piszok hányingerem van. Ahogy korábban írták a mozgásoktól már nyugodtabb leszel, de a szívhangfigyelő is megoldás lehet. Igazából én is a 24.héttől a 32-ig izgultam kicsit, mert ugye az már élveszülésnek számít általában maradandó károsodással, ekkor amiben tudtam kíméltem magam, de nem azt jelentette hogy feküdtem egész nap.
2013. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van szívhangfigyelőm, de nálunk ilyenkor is van 3-4 hetente vizsgálat. Próbálj meg egyszerűen abból kiindulni, hogy ha nem érzel baj, valószínűleg nincs is :-) Tudom, idegőrlő, de ha nagyon aggódsz, és dokit meg nem akarsz felkeresni, mert mondjuk ciki, akkor menj el a védőnődhöz, szívhangot nézni, megnyugtatni pl. ő is tud.
2013. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokan ilyenkor szoktak beütemezni egy soron kívüli 4D-s uh-t, hogy lássák is a babát és megnyugodjanak.

Nekem is nagy barátom lett a szívhang figyelő, bár én a 14. héten vettem meg.

Már mozog a baba, de tegnap is és ma reggel is meghallgattam, mert amióta megérkezett ez a hidegfront, a baba annyira bevackolta magát, alig akar mozgolódni.

2013. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
lehet veszek én is de ismerem magam folyamatosan azon ücsörögnék és azt sem akarom.De akkor szerintetek ha nincs vérzés és erős görcs akkor egyre nagyobb a csöppöm?
2013. szept. 18. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az angelsounds-al eddig csak egyszer tudtam bemérni a pici szívhangjat, mert mindig csak a saját ütőeremet hallottam és mivel nekem mindig 100 felett van a pulzusom, nehéz is volt megkülönböztetni. A picim sem szereti és a doki meg a védőnő sem javasolja. Ennek ellenére valakinek bevállt. Hány hetes vagy? 18. hét környékén már szerintem ne vegyél, mert hamarosan érzed is majd a picit. Én 19. hetes leszek holnap és már erősen rúgdal, de előtte nekem is rossz volt. Próbáltam bízni a piciben, hogy elég erős :-) jah és nekem is minden nap görcsöl a hasam, szóval nem lesz gond, hidd el!
2013. szept. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én a 20 héttől igencsak tudtam, hogy minden ok, a gyerek folyton kapálózott, taposott :) amúgy a 12-14. héttől az abszolút "csendes" időszak van, alig van valami furcsaság.

a méhszalagok nyúlnak ilyenkor, ettől a petefészked környékéről érezhetsz sajgást, inkább kellemetlen érzésnek mondhatnám...

amúgy meg, MIÉRT LENNE BAJ? volt már vetélésed? esetleg a családban valakinek? szerinted van bármilyen ok, ami miatt az egészséges - rendszeresen vizsgált (gondolom jársz nőgyógyászhoz, aki csinál ultrahangot és különböző vizsgálatokat, ill. elküld vérvételre, stb.) - szóval az egészséges magzatod/babád veszélyben lenne?

ne aggódj, MOST VAN A LEHETŐ LEGBIZTONSÁGOSABB ÉS LEGJOBB HELYEN, ha már volt olyan erős, hogy ezidáig rendesen kifejlődött, és az orvos is rendben talált mindent, és te makk egészséges vagy, a családod is egészséges utódokat és várandósságokat tudhat magáénak, akkor semmi baj nem lehet! élvezd ki ezt a nyugalmas és boldog időszakot, járjon át az esti lefekvésnél az a boldog tudat, hogy egy új életke fejlődik benned :) napközben meg magadat kényeztesd, foglalkozz olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek, törődj magaddal, használd ki ezekre az időt, mert ha megszületik, te magad csak második leszel :)

boldog babavárást :)

2013. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát akkor már nem is veszek mert 1-2 hét és már rugdosni fog erősen:)csak ugye amíg nem rugdos nem tudom biztosan,hogy rendben van-e,addig pedig csak bízni lehet.Vetélésem nem volt még szerencsére,és a családban sem fordult elő.Már ennyi idős terhesen nem lehetne baja tünet nélkül igaz?
2013. szept. 18. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!