Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme elmenni az első...

Van értelme elmenni az első trimeszterben 2hetente UH-ra, hogy tuti minden rendben legyen?

Figyelt kérdés
Félek attól, h egyszercsak nem lesz szívhang és észre sem veszem, h meghalt a baba.
2008. júl. 8. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is félek ettől. 5. héten állapították meg a terhességet uh-val, és csak 10. héten kell megint mennem. Ha néha szurdogál a hasam, egyből előjönnek a rossz érzések... De szerintem maximum magad megnyugtatására menj el. Szerintem ezek a félelmek természetesek, én is így érzek.

8 hetes kismama

2008. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj.Biztos minden rendben lesz,nem véletlenül találták ki,hogy milyen időközönként kell menni uh-ra.

Nem jó a babónak,hogy mindig kukkolják.Nekem 5hetesen állapították meg a babát,akkor még nem látta a szívhangot,7hetesen kellett visszamennem,és akkor már szépen látszódott a szívhang.Utána majd csak 12 hetesen kellett mennem az első genetikai uh-ra.Tehát ha azt nézzük,az az 5hét is sok volt.Utána 18hetesen kellett menni a következő genetikaira,22 hetesen elmentünk 4d-re,fantasztikus élmény volt.

Kitartás,minden oké lesz,és boldog babavárást kívánok.

24hetes kismama

2008. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem, hogy ártasz vele, ha két hetente mész UH-ra.

Ha te ettől jobban érzed magad, akkor szerintem semmi akadálya. A doki biztos nem fog elküldeni!

Sajnos attól még előfordulhat szívleállás, és ez ellen a gyakori UH se nyújt védelmet!

Egyébként az én dokim magától két hetente hív, pedig nem is kértem.

Mindenki izgul, nem csak az elején, később is, sajnos!

Kitartás!

Jó babavárást!

2008. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valóban rossz érzés, hogy ritkán van Uh, nehéz kivárni. Én is féltem, hogy valami baj lesz, de sajnos mégha naponta is járnánk akkor sem garantált semmi. Az uh nem tud rajta segíteni. Nekem is voltak rossz gondolataim, emaitt annyira bestresszeltem, hogy állandóan görcsölt a hasam, a végén már sírógörcseim voltak. Aztán az Uh-on minden rendben volt,és szó szerint a hasfájás egyik pillanatról a másikra elmúlt. Próbáld elfoglalni magad, és szuggeráld be magadnak, hogy semmi baj nem lehet. Ja! és én addig ezen az oldalon semmi olyat nem olvastam el, hogy valakinek a babájának megállt a szíve meg elvetélt és ilyesmi...
2008. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ilyeneken jár az eszem, mivel az első terhességem elhalt, ezért most igencsak stresszes ez a második terhesség. Mondtam a dokinak, hogy nagyon sűrűn szeretnék jönni UH-ra, de azt mondta, semmi értelme, higgyem el, és csak 3 héttel későbbi időpontra rendelt vissza.

Azt hiszem, természetesek a félelmeink, remélem nálad sem lesz semmi gond. Ha meg tudod beszélni a dokiddal, akkor menj 2 hetente, hiszem az is fontos, hogy az anyuka ne idegesítse magát.

2008. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajna a doki elment szabira, elég sokára jön vissza, úgyh elmennék máshoz uh-ra. Csak az a baj, h én csak benne bízom, nem szívesen megyek máshoz, de megnyugszom ha látom, h ver a szive és jól van.
2008. júl. 8. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
attol nyugodtan elmehetsz máshoz ultrahangra,én is elmentem,nincs gond belöle.
2008. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged és neked ez akkora pluszt ad, akkor menj, de arra is gondolj, hogy valószínűleg a második és a harmadik trimeszterben épp ennyire aggódni fogsz. Akkor mi lesz? A terhességed felét orvosnál töltöd? Engem az még jobban idegesítene, bár én tipikus kórház és dokikerülő vagyok. Csak most terhesen nem sok választásom van...

Egyébként remélem el fog múlni a bizonytalanságod. Emlékszem, én is eleinte voltam a legtürelmetlenebb az ultrahang miatt, amikor még szinte nem hittem el, hogy babám lesz, nekem nem is nagyon volt tünete, most viszont már nő a pocim, alakulunk és valahogy érzem, hogy minden rendben van, pedig én messziről sem vagyok ellátva úgy ultrahanggal, mint ti ott Magyarországon. Én külföldön élek és itt két ultrahang van, egy a 12. és egy a 20. hétben, aztán már csak akkor látom a babát, ha megszületik, vagy ha kiadok egy vagyont privát ultrahangért. Mindezt úgy mondom, hogy nekem részleges placentaleválásom is volt, szóval egyáltalán nem vagyunk problémamentesek, de ez van!

Ugyanakkor tudom, hogy a baba jól van, én is jól érzem magam, babaszívhang hallgatóval minden este lecsekkolom.

Gondolj arra, hogy más is úgy érez, ahogy te, mindenki megerősítésre vár, de az ultrahang nem előz meg semmit, ha baj van, akkor azt észre veszed! Egyébként meg nem is lesz semmi baj veletek! :-)

Egyébként meg az én babám például nem is szereti, ha figyelgetik. Ultrahangon is jobbra-balra ugrált és észrevettem, hogy a szívhanghallgatást sem díjazza, néha szó szerint menekül, emiatt volt, hogy hetekig nem figyeltem, mert nem akartam felzaklatni feleslegesen.

Az rendben van, hogy egészségügyileg káros hatása nincs, de szerintem megérzik a babák, ha kívülről piszkálják a mama hasát és én jó ideig épp emiatt fogtam magam vissza ezen a téren.

2008. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!