Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyi gyereket vállalnátok?

Ti mennyi gyereket vállalnátok?

Figyelt kérdés
Van már két szép gyerekünk, most épp építkezünk nagyobb házba fogunk költözni. Ott lenne hely akár még 2-3 gyerkőcnek is. Igazából sosem féltem az anyagiaktól, elég életre való párom van mikor munkanélküli volt akkor sem szenvedtünk hiányt semmiben sem. Van jópár unokatesó akiktől rengeteg dolgot örököltünk már eddig is, egymás ruháit hordják a gyerekek. Jó persze most ovikezdéskor azért kellett költeni a nagyobbra jócskán, de valahogy nem érzem azt hogy a több gyerek akkora gondot okozna. Most hogy építkezünk és 4en vagyunk, így kb 70-80ezret tudunk félretenni egy hónapban. ha kész lesz a ház ugyanezt a pénz megint csak félre tudjuk majd tenni csak akkor már nem kell az építkezésre költeni. ti mennyi gyerkőcöt vállalnátok be? Nekem nagyon tetszik ez a nagycsaládos dolog, nyáron volt hogy 7 gyerek aludt nálunk unokatesók, barátok. El tudnám képzelni magam egy nagy 7személyes kocisval, ahogy megyünk mondjuk kirándulni, vagy nyaralni. Párom viszont egy picit tart ettől a nagycsaládos gondolattól. Mindig azzal magyarázza hogy 2 vagy max 3 gyereknek a jogsiját fizetni majd annak idején meg stb stb. De hiába mondom neki hogy nem kell elkényeztetni őket és nem kell érettségi vizsgára kocsit venni nekik... igazából ő is eljátszik velük és szerintem nagyon jó apa. Ő az aki az anyagiaktól tart. Szerintetek hülyeség egy nagy családról álmodozni? Mondjuk 4-5 gyerekkel? A munkahelye atombiztos, hacsak nem jön valami közbe bár az bármikor bárkinél előfordulhat még egy gyereknél is. Arra már rájöttem hogy több gyerek több szeretet. Nem feleződik hanem duplázódik. Nagyon jó dolog anyukának lenni és szeretem magam körbevenni velük. Ők őszinték és kedvesek. Persze tudom vannak rossz időszakok mint pl a hisztikorszak vagy ha beteg valamelyik biztos a másik is elkapja, de az élet mégsem erről szól. Arról hogy majd ha 60 évesen a karosszékben ülve azt látom hogy a gyerekeink és a sok sok unokánk milyen boldogan játszanak és boldogok mert szeretik egymást. Sok testvér sok szeretet.nincs igazam?
2013. szept. 18. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez mindenki maga látja, mindenki saját maga ismeri a környezetét, saját magát, a családját, a helyzetét.

Nekünk 1 gyerekünk van. Nem zárjuk ki teljesen a lehetőségét még egynek, de nem mostanában talán 2-3 év múlva. A fiúnk egyébként 3 éves.

Nehéz terhességem volt, nehéz szülésem volt, több betegségem is kialakult szülés után, műtöttek is, egy nagyon nagy házassági válságon vagyunk túl, de még mindig nem jó azért, de már sokkal jobb a kapcsolatunk és anyagilag is jelenleg örülünk, hogy ennek az egynek meg tudunk mindent adni. És persze ez a sok betegség, veszekedést, probléma a türelmünket, a kitartásunkat is megtépázta, én jelenleg el nem tudnám képzelni, hogy ez egészet elölről kezdjem egy újabb terhességgel és babával.


Attól, hogy valakinek sok gyereke van, illetve sok testvére, abból még nem következik egyértelműen, hogy az jó is lesz. Mert bármikor bármi miatt megromolhat egy házasság és nem mindegy, hogy az ember egyedül marad 1, vagy egyedül marad 3-4 gyerekkel. Nem mindegy, hogy egy jelen állás szerint jó az anyagi helyzet, majd pár év múlva kívülálló okok miatt elszegényedik a család és 1 vagy 3-4 gyereket kell eltartani, egyetemre járatni, stb. De ha valaki 70-80 éves koráig boldogságban kitart a másik mellett, az anyagiak is rendben mennek, nem fogy el a türelem, a kitartás 2-3 gyerek után sem, akkor miért ne legyen valakinek több gyereke, ezáltal több testvére?:)

2013. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, mi már 10 éve vagyunk együtt. Sok problémán és néhány kapcsolati mélyponton már túl vagyunk. Már túlléptünk azon hogy ha bármi problémánk van akkor az elhagyás jusson elsőnek eszünkbe. Mindig megbeszéltünk minden problémánkat sosem fekszünk le aludni úgy hogy haragudnánk a másikra, vagy durcásak lennénk valami miatt. A gyerekeink nagyon szeretik egymást és úgy gondolom ez is elsőképp nevelés kérdése. Hogy nem versenyeztetni akarod a gyerekeket egymással hanem együttműködésre összetartásra nevelni. Nekem van két testvérem. Apámék mindig azzal próbáltak meg noszogatni minket hogy egymáshoz hasonlítottak. Ez nagyon rossz volt mert így mindig magamat a nővéremhez akartam hasonlítani. Mára már elfogadtam hogy ő olyan amilyen én pedig ilyen. Már nem versengünk egymással, pedig tini korunkban ez ment. Kinek vannak jobb jegyei kinek van több pasija stb stb...persze fent állhat a lehetősége annak hogy később a gyerekek valami miatt megharagszanak egymásra, de az a jövő zenéje. Nem az a lényegh ogy mit hozhat a jövő, hanem a jelen amiben élünk, az hogyan történik. A jövő az titok marad de a jelent mi éljük meg. Boldognak lenni minden nap. Minden nap egy csoda a gyermekeimmel. Minden egyes átvirrasztott éjszaka egy jó dolog mert van ki mellett virrasztani. Mert ott lehetek mellette és vigyázok rá. Sokszor eszembe jut hogy hány olyan gyermek van a világon akiket nem szeretnek akik rossz körülmények között élnek. Olyankor hálát adok hogy nekünk milyen jó életünk van. és ezért szeretnék nagy családot, hogy többen jobban segítsük támogassuk egymást.
2013. szept. 18. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szép gondolatokat írtál, és tényleg becsülendő a mai világban az olyan nő, aki az életét szenteli a családnak. Én az első babámat várom 38 évesen , így a korom miatt még abban sem vagyok biztos, hogy lesz testvére a pocaklakómnak. Ha előbb szültem volna, akkor sem hiszem, hogy 2 gyereknél többet vállaltam volna, persze ezt most mondom, úgy hogy nem tudom még mivel jár egy gyerek, mennyi örömmel. Én pl. nagyon szeretem a hivatásomat. 3 vagy több gyerek mellett az ember vagy főállású anya vagy mire visszamegy dolgozni nem találja a helyét a munkában. Mivel én élvezem a munkámat, így nehéz lenne lemondanom az életemnek azon részéről. Szóval én talán elégedett lennék a két gyerekkel is. Amit a férjed mond, azon is gondolkodtam már. No, nem a jogosítványon, de pl. hogy egy kis lakást tudok-e majd a biztosítani a gyerekemnek , hogy elinduljon az életben. Nekem nem volt olyan szerencsém, hogy 18-20 évesen legyen egy kis saját vackom, és szeretném, ha az én gyerekeimnek ez meg lenne. Az jövendő első szülöttemnek meg is van. Összetett kérdés, ami az anyagiakat, a hivatást, az anyaság érzését is mérlegre teszi
2013. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kettőt szeretnénk,már van egy 1 éves kisfiúnk. Egyszer hallottam,nem tudom hol,hogy "ne legyen több gyereked,mint ahány kezed van",szerintem nagyon találó,egyet értek vele :) én úgy érzem,hogy két gyerekkel még ellennék,mindegyikkel elegendő időt tudnék foglalkozni,hárommal már nem biztos... Persze,még az is lehet,hogy 3 lesz,ki tudja. Mindig is irigykedve és mély tisztelettel tekintettem a nagycsaládosokra,tényleg le a kalappal előttük,én nem bírnám.
2013. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. 5 lányunk van. 21 éves házasok vagyunk, most tervezzük a 6.babát! :). Anyagilag mindent meg tudunk adni, mármint amit említettél, jogosítvány, laptop, stb. Mindenük megvan, amit szeretnének, ép ész keretek között. Magyon boldogan élünk, és nagyon jó testvérek!!! Nagy családi házban lakunk, 7 személyes toyotánk van, mindenki belefér :). És Én imádom a gyerekeket. Ezért is vállalnék még egyet, de elég nehezen jön össze. Január óta tervezzük, de még nem jön...
2013. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! akkor nagyon drukkolok nektek hogy mihamarabb összejöjjön a 6. pici is :) Irigyellek, jó nektek. Akkor ti is jó fiatalon kezdtétek a közös életeteket, ha már 21 éve házasok vagytok. :) Hát igen ha nekem is lett volna egy olyan hivatásom amit szívvel lélekkel csinálnék akkor nyilván nem is jutott volna eszembe fiatalon anyává válni és nyilván az sem hogy nagy családot tervezzek. De mivel egyszem érettségimmel kisvárosban elhelyezkedni nagyon nehéz, továbbtanuláson gondolkodtam már, de az is csak egy pénznyelő, és mire elvégzem egyszer sem biztos hogy el tudok vele helyezkedni . az én gyerekkori álmomat hogy egészségügyben dolgozzak az apám szétfoszlatta. nem engedett egészségügyi iskolába mondván hogy nem fizetik meg őket rendesen. és lám itt vagyok lassan 30 éves és még mindig a szívem az egészségügy felé húz. De mire befejeznék egy főiskolát, mire elhelyezkednék, addigra meg nyilván kifutóban lenne az időm is ha esetleg később nagycsaládot terveznénk.
2013. szept. 18. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, Én is remélem hogy hamarosan összejön :) És jó lenne egy kis fiú :).Amúgy Én már elmúltam 40. , és menet közben csináltam még pár sulit. Belefért az időmbe :) Még így munka mellett is. Hát kívánom hogy legyen olyan életed, amilyennek szeretnéd! És vágj bele bármibe, amit szeretnél...aki nem mer, tudod, az nem nyer :)! Szóval hajrá!!!
2013. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!