Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az hogy az embert...

Miért van az hogy az embert még duplán "megalázzák" amikor így is kellemetlenül érzi magát?

Figyelt kérdés
5 hetes vok, tom h nem sok de nagyon vártuk már és izgultam így elmentem orvoshoz és szó szerint kérdőre vontak h minek jöttem ilyen korán és meg akarták magyrázni h nem lehetett akkor az ucso menzeszem aire én mondtam! teljesen megviselt az egész, mindig ilyenek lesznek az összes vizsgálaton? kedvességre és barátságos légkörre számítottam, hisz mégis csak babáról van szó és perzse h elmentem vizsgáltara hisz izgulok meg mégis csak az 1 babám! ahhhh, kibuktam, hazaérve zokogtam percekig, h kerüljem el h ennyire felzaklasson?
2013. szept. 19. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen, és még biztos fogsz is ilyennel találkozni. AZ, ami neked öröm, másnak csak egy átlagos nap. Ez van! De ez téged ne rettentsen el, légy vidám, és boldog! Hiszen az a te babád!
2013. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, Sztk-s rendelésen voltál...

Sokan az ilyen bánásmód miatt keresnek magándokit.

Ne keseregj, ne sírj ezen. Hidd el, a várandósság alatt (és amúgy is) fel kell venni a vastag bőrt a pofira, beszedni a leszarom tablettát, és úgy menni.

Sokszor megpróbálnak majd megalázni, hülyének nézni, de sose hagyd magad! Az ilyen tuskó modorú személyzet bele sem gondol abba, hogy egy-egy ilyen megnyilvánulás, beszólás után a kismama talán el sem megy, ha gond van.

Keress egy szimpatikus dokit és ha teheted, végig járj hozzá.

2013. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is korán mentem, de engem még be is fektettek a kórházba, mondván, hogy még nem látnak semmi az ultrahangon, ezért akár lehet méhen kívüli is. Sajnos tényleg korán mentél te is. Nekem is első babám lesz és fogalmam sem volt, mit kell a pozitív teszt után csinálni. Második babával már csak hét hetesen fogok menni az tuti. Csinált amúgy ultrahangot neked, vagy semmit? Ne aggódj! Minden rendben lesz. Mi már 19 hetesek vagyunk :)
2013. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mert nekik te csak 1 vagy a sok közül, és pont lesz@rnak... Ez a magyar eü. Vagy mész magánba, és fizetsz, vagy marad ez... 2. gyerekünket várom, tudom miről beszélek, sajnos.
2013. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
menj magán rendelésre ott tuti kedvesek lesznek. Mondjuk én már renegeteg orvoson vizsgálaton vagyok túl igy engem nem hat meg ha bunkók, de a terhesgondozásnál fontos lesz hogy teljesen megbizzak az orvosban és ne legyen gyomoridegem tőle.
2013. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, szívem szerint magán dokihoz mennék, de nem igazán tehetem meg... de lehet inkább utána nézek mi mennyibe kerül, mert nehezen viselem az ilyen történéseket! igen csinált ultrahangot, és rendesen látszott a petezsák... :D
2013. szept. 19. 16:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Oh, ha ott van a petezsák, akkor meg ne törődj a bunkó orvossal. :) Én jártam egy időben magándokihoz, de nem volt többször elérhető a számomra, mint egy SZTK-s doki. Én úgy gondoltam, ha fizetek neki, akkor éjjel-nappal fel tudjam hívni, ha panaszom van, de nem így volt. Az SZTK-ban meg mindig szívesen láttak. Ha gondom volt, (márpedig sajnos volt és jogosan voltam orvosnál)felhívtam őket és két órán belül már túl is voltam a vizsgálaton :) Lehet mondjuk, hogy én nem választottam jól magándokit :) Szóval a lényeg, hogy tényleg ne parázz, ne ez az első találkozás határozza meg a terhességedet és ne félj ismét elmenni orvoshoz, ha úgy gondolod, szükséges. Majd tapasztalod, az orvos sem lesz mindig ilyen tulok, sőt a nővérkék a terhesgondozóban és a védőnő is nagyon aranyos lesz. Ott aztán minden panaszodat elmondhatod :)
2013. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pontosan így jártam én is.A pozitív teszt után barnás folyásom lett,ezért azonnal orvoshoz mentem.Hülyének nézett,hogy valószínűleg a mensim előjele és minek vagyok itt.Mondtam,hogy pozitív tesztem van,vannak tüneteim,tudom,hogy terhes vagyok.Fintorgott,majd megvizsgált.Azt mondta ő nem érez semmit,itt nincs baba.Az asszisztensnő mondta,hogy csináljunk ultrahangot,erre kelletlenül rábólintott,de szerinte úgysem látszik semmi.A kolléganője kedves volt velem,próbált biztatni,hogy,ha most nem is kimutatható még lehetek terhes.Tudtam,hogy az vagyok,a barnázásról még szó sem esett.Az orvos megnézett,ő maga is ledöbbent,hogy petezsákot lát,bár hozzátette,hogy ebből még bármi lehet.Első babásként ez szíven ütött.Kérdeztem őt a barna folyásról,azt mondta,ha egy baba el akar menni az elfog,bármit is csinál.Szedjek magnéziumot és kíméljem magam.Ez volt életem első terhes gondozása.Azóta van választott orvosom,kaptam utrogestant,mert természetesen a barnázás nem múlt el magától.Ne vedd a szívedre.Azóta én úgy vagyok vele,ha kitesznek az ajtón visszamászok az ablakon.Addig megyek a dolgok után,amíg nem vagyok benne biztos,hogy a babám jól van.Leszarom,hogy ki mit gondol.Ez a munkája,akkor végezze!
2013. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen, velem az ápolónő figyelmesebb volt, doki még telefonált egy jó 3 4 percet miközben én széttárt lábakkal vártam... s mikor látta a petezsákot mert én mondtam h terhes vok tudtam éreztem, nem hiába késett már több mint 1 hete 2 pozi teszt, de hülyének néz h ez csak pár napos terheség lehet...na amikor meg aztán látta, akkor is csak odavetette h ja ott van de még ugye bármi lehet kb olyan stílusba mint akit én bántottam meg azzal h tom mit érzek... :O
2013. szept. 19. 16:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Én a 6-7ik héten voltam először és még akkor sem nagyon látott semmit, csak annyit mondott, hogy lehetséges a terhesség, én meg biztosan tudtam hogy az vagyok. Nem is a dokival volt gondom, hanem a védőnővel aki közölte a kiskönyv írásánál, hogy még akármikor elvetélhetek, ne éljem bele magam...na az jobban szíven ütött!
2013. szept. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!