Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák, fordultak-e a...

Vilcsianyuja kérdése:

Ikres anyukák, fordultak-e a babáitok fejfekvésűbe az utolsó trimeszterben? Sikerült-e spontán megszülni őket?

Figyelt kérdés
Én nagyon szerettem volna, ha spontán összejön. 26 hetes vagyok, A baba faros, B baba haránt fejjel felfelé, és a dokim ma kiábrándított, hogy ikreknél ebben a terhességi korban már minimális az esély, hogy ekkorát tudjanak szaltózni hely hiányában. Kinek mik a tapasztalatai ebben a témában?

2013. okt. 1. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 32 és 35 hét között fordult B babám fejvégűvől farosba. Nem vettem észre mikor, csak azt hogy már nem nyomják annyira a hólyagomat, mert csak egy fejecske volt ott már. A baba végig fejvégű volt, B babám először faros, aztán 30-32 hét között befordult, de mégis vissza, biztos nem volt kényelmes úgy.:-)

Én simán szültem őket, mivel A be volt fordulva, és előtte nem rég (21 hónap) szültem, így azt mondta a doki, ha B faros, akkor is megpróbáljuk simán, és szerencsére nem volt semmi gond. Szépen kibújt, ő volt a kisebb kicsivel, úgyhogy ez is jó volt szerintem, 3 perc van köztük.

2013. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy medence- és harántfekvésben voltak az enyémek is. Nekem a 32. héten volt ez látható, és akkor mondta a dokim, hogy nem fognak tudni már helyet ill. fekvést változtatni. Már csak emiatt is mindenképpen császár lett volna, de végül más miatt lett az.
2013. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy ha B haránt lett volna, akkor császár. Simán csak úgy, hogy mindkettő be van fordulva, vagy A befordult és B faros.


És még: hallottam olyat, hogy 36 hetesen fordult be mindkét iker egyszerre. Azt anyuka megérezte, azt mesélték egy piros lámpánál álltak és ki kellett szállnia az autóból.:-)

2013. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még befordulhatnak.

Druk kolok hogy így legyen! :-) Boldog babavárást!

1 és 3-es válaszoló

2013. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, engem is felhomályosított a doki, hogy ha még A be is fordulna véletlenül, de a B haránt marad, akkor mindenképp császár, mert amíg A-t megszülném, B komoly veszélyben lenne az összehúzódásoktól.
2013. okt. 1. 22:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is bízom még a csodában:) Persze az egy dolog, hogy ez a vágyam, de ugyebár ha mégis császár lesz, hát akkor majd csak átvészelem én is, mint annyian mások, csak a babák egészségesek legyenek!
2013. okt. 1. 22:51
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Szia. A baba végig fejvégű volt, B babám mocorgott (most is :)) folyamatosan. Fejvégűből 36. héten haránt .. Császár lett a 37. héten, de csak a kórház miatt (Veszprém), itt egy ikrest sem hagynak 37. hétnél tovább és mindenkit császároznak. 5 éves kisfiam simán szültem. Nagyon szerettem volna a Lányaimat is. Legalább azt hagyhatták volna, hogy spontán meginduljon .. de azt se. Felháborító ... Végül 3250 és 2900 grammal születtek 37+1 napra :)
2013. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első gyerekeim voltak az ikerlányaim, 38+1 - re szültem őket. Spontán indult a szülés (magzatvízelfolyással), oxitocinos rásegítéssel sikerült természetes úton szülnöm Őket. A baba fejvégű volt, B haránt. Miután az elaő kibújt, "megfordították", irányba tették a másodikat.
2013. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj még. Nekem 30. hèt után fordultak be, mind a kettö fejvégüre. Aztàn a szülès mindennel együtt 45 perc volt' természetes úton. Még böven van idejük.
2013. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem ikrekkel voltam kismama, de a lányom a 39. héten volt fejvégű, azt mondták, innen már nem tud visszafordulni, nincs hely. Na a lányomnak sikerült a 40.hétre farosba fordulni. Láthatod, hogy nincs lehetetlen! :) Van még idő, simán irányba fordulhat még B baba is! Jó egészséget! :)
2013. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!