Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi teszt kijelezte,...

A terhességi teszt kijelezte, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Már 2 különböző teszt is kijelezte, hogy kisbabóm lesz! :)


Nagyon az elején lehetek, talán 2 hetes terhes lehetek! Mikre kell figyelnem? Mikre vigyázzak? Szeretném, hogy minden rendben menjen! :) Első babó lesz!


Köszönöm!


2013. okt. 8. 10:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

a 2 hét min. 4 hét.

szedj vitamint, elsősorban folsavat, ne igyál, ne dohányozz, ne drogozz és kb 2 hét múlva mehetsz a nőgyógyászhoz.

2013. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes terhesség nincs.Az utolsó menzeszed első napjától számold.Egyébként én ugyan úgy csináltam mindent,csak nehezet nem emeltem és nem fürödtem forró vízben.Ja és elkezdtem szedni egyből a Gravidát,nekem is első baba :)

Gratulálok :)


26 khm

2013. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Már 4 hetes terhességnek számítok? Ö ö elmagyaráznád miért? A peteérésem szeptember 20-án volt! Ekkor voltunk együtt párommal, így ekkor vagy szeptember 21.én foganhatott meg a babó! :) Akkor honnan kell számolni a terhességet?


Femibium 800-at szedek. Ezt már a babavállalás előtt elkezdtem szedni és a 12.hétig szedhetem az van ráírva! Igen ez tartalmaz folsavat is!

2013. okt. 8. 10:42
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és öltözz fel jól,nehogy kifázz,de mondjuk ez egyértelmű :)
2013. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A heteket az utolsó menzesz első napjától számolják. Mikor volt meg utoljára? Annak is az első napja.
2013. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A terhessègedet az utolsò menszitôl fogja szàmolni a doki is,nem a peteèrèsedtôl.Tehàt 4hetes vagy.A femibion jò,èn is azt szedtem,igen azt 12hètig lehet szedni,utàna majd mondja a dokim hogy szedj-e v.mit.gratulàlok
2013. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a legtöbb esetben a nők nem tudják mikor fogant a baba, és a peteérés napja eltérő a női ciklusokban, valamint a sok hormonális betegség miatt sokaknak nincsen normális, számontartható ciklusa, ezért egységes rendszert kellett bevezetni.


Ez azt jelenti, hogy a terhességet az utolsó menstruációd 1. napjától számolják. Igazad van, hogy a peteérésig, még szó sincs terhességről, de akkor is így számolják. Tehát ha neked 09.06-án volt az utolsó menzeszed első napja, akkor onnan számolják, vagyis 13-án 1 hetes, 20-án 2 hetes, 27-én 3 hetes, 4-én 4 hetes terhes voltál.


Ettől abban az esetben térnek el, ha ultrahangos méret alapján nagyon eltérő a számított terhességi kor, és a mért adatok szerinti terhességi kor.


Az én kicsikém 21. ciklusnapon fogant, nem 14-en, vagyis 1 héttel kisebb mint aminek számolják mensi alapján, de senkit nem érdekel, a mensim alapján írtak ki szülni is, amiért elég bosszús vagyok, de ez van.


Remélem érthetően tudtam leírni, boldog babavárást.


17+4 kismama

2013. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
szeptember 4.én jött meg. Ez az első nap volt! és szeptember 7.én volt az utolsó nap!
2013. okt. 8. 10:49
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor holnap töltöd az 5. hetet :)

Neked is szerdán lesz a hét fordulód,mint nekem :)

2013. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Jaj értem értem!! :) Köszönöm szépen, igen akkor ha szeptember 4-én jött meg, akkor ma vagyok 35 napos terhes? :) De furcsa ez a számítási mód!! :) Akkor valóban már akár 2 hét múlva mehetek orvoshoz is? Azt tudtam, hogy előtte nem érdemes, hisz nem tudná kimutatni a doki! De mivel úgy hittem 2 hetes terhes vagyok, így vártam volna még 1 hónapot a dokival, ami egy örökké valóság lett volna!! :)
2013. okt. 8. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!