Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi teszt kijelezte,...

A terhességi teszt kijelezte, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Már 2 különböző teszt is kijelezte, hogy kisbabóm lesz! :)


Nagyon az elején lehetek, talán 2 hetes terhes lehetek! Mikre kell figyelnem? Mikre vigyázzak? Szeretném, hogy minden rendben menjen! :) Első babó lesz!


Köszönöm!


2013. okt. 8. 10:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen voltam először,mert nem bírtam ki :D Akkor volt 4mm-es petezsák.8 hetesen mentem ismét,akkor 11 mm-es élő embrió,szívhanggal,és minden eredmény jó volt :) De 2 hét múlva igen,már mehetsz :)


26 hkm

2013. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Fantasztikus!!! Egyben félek is! :) :( Mikre figyeljek? Mit szabad csinálnom mit nem? Azt mondják kritikus az első 3 hónap...az pedig olyan sok idő!!!
2013. okt. 8. 10:57
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen szedj kismama vitamint, es folsavat a 12. Hetig! De ezzel ne vard meg az orvost, a folsav nagyon fontos, hogy jol zarodjon a baba gerince es az idegcso elzarodast is megelozheto vele!

Tovabba ami szerintem meg fontos, amit mas is irt, hogy oltozz fel, nehogy felfazz, nekem az orvos azt is mondta, hogy keruljem a tul meleg vizet, de korai szakaszban meg az ulofurdot is, mert ilyenkor hajlamosabb a szervezet a fertozesekre.

Probald kerulni a gyogyszereket is (gondolok itt fejfajas elleni gyogyszerre pl)

Lehet, hogy kicsit tulzasnak tunik, de ilyenkor meg tenyleg nagyon oda kell figyelni mindenre, sot a legtobb gyogyszert nem ajanljak az elso 12. Hetben, probald kerulni. (Ezt is az orvosom mondta)

Pihenj, egyel sok gyumolcsot, zoldseget, elvezd a terhesseget!! :)

Boldog babavarast!

2013. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A peteérés "bármikor lehetett" azt nem látja senki. De az hogy vérzésed van azt biztosra tudod mert látható jelei voltak. Ezért veszik ezt alapul a terhesség során. A baba így valójában ha tényleg azt nézzük, hogy peteéréshez képest 38. hétre fog születni, de orvosilag és minden tekintetben 40. hétre fog születni, igaz ebből 2 héten keresztül nem is létezett még. Folsav nagyon fontos azt kell szedni, még a Femibion mellé is lehet szedni plusz folsavat így az elején aztán elég lesz csak Femibion vagy egyéb vitamin (vagy semmi vitamin), de elején a folsav a legfontosabb. C- vitamint is lehet szedni az sem árt amúgy is jön a megfázós korszak, valamint a fogaknak is nagyon jó kevésbé fogja megviselni a terhesség. Egyébként pedig nyugodtan éld az életed több zöldséggel, kevesebb káros szenvedélyjel.
2013. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt kritikus.Nem is voltam rágörcsölve.Ahogy az előbb is írtam,nehezet ne emelj,forró vízben ne fürödj,öltözz meleg a hűvös időben,kényelmes ruhákban járj,NE idegeskedj és pihenj :) Attól hogy izgulsz,hogy jaj ez lesz meg az lesz,avval mész semmire.Élvezd a terhességet,addig míg lehet,mert így közeledve a 30.héthez már nem olyan egyszerű :D
2013. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Itt mindent nagyon reszletesen leir!


[link]

2013. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ami fontos, ne fürödj forró vízben, ne hajolgass hirtelen és ne emelj nehezet. Ennyi :)


boldog babavárást!

2013. okt. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Majd 6. héten kell dokihoz menni. (mensidtől számítva 6. héten) Akkor egy nagy szív lesz már a babád. Kapsz ott papírt amit elviszel majd a védőnőhöz. (élő embrio található a méhedben) Védőnőt nem lehet választani fel kell hívni a helyi gyermekorvosi rendelőt vagy védőnői szolgálatot és ott megmondják melyik védőnőhöz tartozol és mikor és hol tudod elérni. A védőnővel 5-6 hetente kell majd találkozni kb. 10-15 percet beszélgetni vele, kivéve az első alkalmat akkor kb 40-60 perc míg a papírokat kitöltitek. Kapsz a dokitól beutalót vérvételre is. Minden trimesztereben egy vérvétel. Dokihoz 6., 12., 20.,26., 35.,36,37,38,39,40 hétek körül kell menni.

Itt szerintem nagyon jól le van írva mikor kell terhes gondozásokra járni.

[link]

Ez egy jó terhességi kalkulátor.

[link]

Ez egy jó kis terhesség hétről hétre, hasznos kis olvasmányokkal.

[link]

Itt tudod nézegetni mennyi hízás fér még bele, vagy mennyi ajánlott.

[link]

2013. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Épp tegnap ültem egy kád forró vízben :S Jaj jaj többet nem teszem!! :S
2013. okt. 8. 11:40
 20/23 anonim ***** válasza:
igen-igen, az utolsó mensi első napjától számolják a terhességet és lassan be is jelentkezhetsz dokihoz :) vigyázz magadra, fel ne fázz, a Femibion jó ötlet.
2013. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!