Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam kézhez az AFP-t A...

Mofli211 kérdése:

Ma kaptam kézhez az AFP-t A védőnőm szerint elég alacsony, de beleesik a jó értékbe. Megírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek dokihoz, bár tegnap megnézett uh.-on azt mondta hogy minden oké, és a baba is korának megfelelő.

Csak ez az eredmény aggaszt mert ez csak ma jött meg és még a dokim nem látta. Leírom az értékeket, kérlek írjátok meg kinek volt hasonló, és mit mondott rá a dokitok?

AFP: 0.29/MOM

HCG: 1.3

SP1:0.47

terhességgel szövődött plazma protein (PAPP-A): 0.7


LÉgyszi írjatok, nagyon izgulok. Ezek jók??


2013. okt. 8. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az AFP értéka 0,7-től számít jónak, valahol csak 0,8-tól fogadják el
2013. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mit mutat az AFP-vizsgálat?


Az AFP értékének meghatározásakor az anyai vérben lévő fehérjekoncentrátum mellett figyelembe vesszük a kismama pontos várandósági korát, testsúlyát és testmagasságát is. A 16. hétben járó kismama esetén így 0,7-2,5 MOM közötti AFP érték tekinthető normálisnak

2013. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem 0,59 volt igaz az magasabb, mint a tiéd. Totál kivoltam a védőnő hergelt, hogy nagyon alacsony gond lesz. Dokimnak amikor mondani akartam az eredmény közölte, hogy őt nem érdekli mert az AFP megbízhatatlan. Ő az ultrahang által mért adatoknak hisz. Szerencsére nem volt gond. Viszont ott és akkor megfogadtam, hogy ha még egyszer terhes leszek akkor csináltatok kombinált tesztet. Nem érdekel az ára a nyugalmam és a bizonyosság többet ér. Így is tettem minden rendben volt és a 2.-nál már meg sem néztem a hülye AFP-t.


Ez nem azt jelenti, hogy nálad is minden rendben lesz, persze remélem, hogy igen, hanem, hogy sokszor ad fals eredményt. Sokat lehet tőle stresszelni és szar az egész. A 12 hetes uh egyébként minden rendben volt?

2013. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen a 12. hetinél is minden oké volt. Sőt az afp papíron is az van írva hogy negatív és nincs sehol pozitív. Már síró görcsöket kaptam, a párommal is jól összevesztem.
2013. okt. 8. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon bizonytalan vagy akkor integrált tesztet még mindig tudsz csináltatni...de én azt mondom, hogy ez a vizsgálat csak arra való, hogy a kismamákat felizgassa. Elviekben arra találták ki, hogyha túl magas akkor ugye utalhat a velőcsontzáródás rendellenességekre (vagy mire) Az alacsony AFP=magas down kockázat csak egy megfigyelésen alapszik. Mégis mindenki ettől retteg. Főleg úgy, hogy születtek beteg babák tökéletes afp-vel és fordítva. nem értem amikor van ezer más vérvételes vizsgálat ami megbízhatóbb eredményt ad, miért ez a szaros AFP az amit a tb finanszíroz és előír. Egyébként is nem az volt, hogy kivezetik?
2013. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jajj, az afp egy elavult vizsgálat, irányadó lehet, de nem kell megijedni egyből, főleg a te esetedben, ahol a határértéken belül vagy.

Ha az uh-k jók, akkor ne félj semmitől! Kombinált tesztet csináltattatok?

2013. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A 0.29 MOM valóban alacsony érték. Nem küldtek genetikára? Nekem azt mondták,hogy 0,7-től 2,5-ig jó.
2013. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

En nem akarlak riogatni, csak kerdezni szeretnek.

12. Heten lathato volt orrcsont? Mennyi volt a tarkoredo (NT) ertek akkor?

Voltal azota ultrahangon?

2013. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Afp vizsgálatot törlik a protokol vizsgálatok közül. Már nagyon elavult vizsgálat.
2013. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az Afp vizsgalatot ha jol tudom, sok orszagban mar nem csinaljak, annyira gaz, itthon novembertol torlik el asszem.

Tok megbizhatatlan teszt.

Az integralt, kombinalt teszt is egy becsult ertek, en mar banom, hogy csinaltattunk, csak a genetikai uh kellett volna.

Menj el az Istenhegyi gendiagnosztikaba, ha ottuh-n azt mondjsk hogy rendben van, akkor megnyugodhatsz.

2013. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!