Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Változott a terhesség, és a...

Változott a terhesség, és a szülés 1980, vagy 1990 óta?

Figyelt kérdés
pl:.divatok,ruhák,munkahely,szabályok,életmód,császármetszés,ultrahang,vizsgálatok

2013. okt. 8. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Több gyerek marad életben, és kevesebb a fogyatékkal élő, mert sok sürgősségi császármetszés megmenti a gyerek életét, mert a fejlettebb technikának köszönhetően hamar észreveszik ha baj van. +az ultrahangos szűréseknek, uh készülékek korszerűsítésének is köszönhető.

Régen nem kerítettek ekkora cécot egy terhességnek, nem volt ekkora felület (internet pl), hogy kombináljon a kismama.

2013. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1980-ban születtem. Akkor nem volt UH, nem voltak leszabályozva terhesség alatt a kismamák,h miket ehetnek.Én 24 óra vajúdás után születtem meg. Nem volt oxitocin.

2013-ban szültem. UH, havonta vizsgálat, hosszú lista a tiltott kajákról, 3 óra vajúdás után oxitocin.

2013. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm '78-ban született akkor már volt uh. ;)

A 80-as èvek elejèn nem mondták meg a baba nemèt.

Nem voltak vitaminok vagy ha volt is egyfajta volt. Császármetszès is volt már,csak akkor mèg hosszában vágtak.

2013. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyut nem UH-zták. Lehet attól is függött anno, hogy vki hol lakik? Lehet a kis helyeken nem volt...?
2013. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

En 77-ben szulettem, tesom 80-ban, de anyunak nem volt uh egyszer sem. Vegig mondta a terhessegem alatt, hogy milyen jo, hogy nekunk mar van ilyen.

Viszont oxitocin volt, mert az en szuletesemnel (tehat 77-ben) kapott anyu. Igaz nem par ora vajudas utan. Erzestelenitot viszont nem kapott. Nem tudom volt e epiduralis vagy sem.

2013. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben születtünk,lehet csak a nagyobb városokban volt. Tuti volt,mert megvan a kèp...
2013. okt. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 1980-ban születtem Debrecenben. Anyukámat egyszer sem ultrahangozták. Azt mondta, hogy volt már uh gép, de mindig rossz volt, amikor ment vizsgálatra. A tesóm 1984-ben született, szintén Debrecenben. Akkor már ulrahangozták többször anyut.
2013. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1992-ben szültem először.

Vizsgálatok ugyanígy voltak,sőt talán több UH volt.Vitaminokat nem reklámoztak,csak D-vitamint.

Szülés:3 szülőágy,paravánnal elválasztva,8 ágyas kórterem.2 napig nem rakhattad mellre a babát.Normál szülés után 5 napig maradtál a kórházban.

Ruhák:kantáros farmernadrág.Nagyon gyűlöltem.Egyberészes hosszú ruhák,rengeteg anyagból,vállán fodrosítva,mellnél masnikával.

Munka:talán többen dolgoztak.Én 16 hétig(vendéglátás 16 órában).

Terhességről,szülésről a családtól,barátoktól hallottál.Net,mobil,de még a vezetékes telefon is ritka volt.Pár évvel később viszont már volt Kismama újság.

2013. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Kb kétszer akkorák a gyerekek.
2013. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90-ben szultem eloszor...Nem volt epiduralis,nem volt apas szules,vizben szules.Ha egyszer felfektettek a szulőágyra onnan nem kelhettel mar fel.5 napig korhazban voltunk,es a babat a latogatok egy fekete-feher teven nezhettek kb.1 percig.Napoonta 6x hoztak fel orara a babat szoptatni.Ennyit lathattuk az 5 nap alatt oket.
2014. jan. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!