Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Arról mit gondoltok,...

Kismamik! Arról mit gondoltok, hogy új babaágyat, kocsit, és hordozót, vagy inkább használtat?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos hogy ne legyen összenyálazva, mert előtte más gyerek is használta, hiába mosod ki. Viszont a másik része hogy egy kisbaba nem gusztustalan nem piszkos, és kilehet mindent takaritani 2 évre mért vegyen az ember 60-80ezrekért babakocsit. Ki hogy gondolja ezt?
2009. nov. 9. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem tudja értékelni az új dolgokat :) babaágy lehet használt, szépen lefested és máris szebb mint új korában :) Matracot csak újat, sőt én erre bőven áldoztam is, a kis gerince nkem nagyon sokat számít, nem is az, hogy ki nyálazta össze, de az már máshogy van kifeküdve...

Babakocsit, hordozó használtat vettem szintén, de én levehető huzatot, 90'C-ban kimostam, gyönyörű lett :)

Bár figyeltem, hogy jó állapotú, márkás legyen, így ez mind 36.000.- b került :)

37h km:)

2009. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, előző vagyok és álmos ezért fél mondatokat írok... azt akartam írni, hogy direkt levehető, mosható huzatú hordozót és kicsit vettem, hogy ki tudjam mosni :)
2009. nov. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a babaágy egyben pelenkázóval új volt, a babakocsi használt (de csak 1 éves), a hordozó pedig új.Az új dolgokat akciósan vettük, így nem volt annyira drága. Ha használtat veszel arra figyelj, hogy ha több babát terveztek akkor a 2. , 3. is tudja használni. Mert ha tönkremegy mire később kell, akkor mindegy, hogy most veszel újat , ami 3 gyerkőcöt kibír, vagy most használtat, ami tönkremegy a 2. babáig és akkor vehetsz helyette másikat, így végül nem is spórol az ember semmit. Meg vigyázni kell, mert némely ember olyan áron akar eladni használt cuccot, hogy van amelyik boltban olcsóbban megkapod vadi újan mondjuk egy akciónál.
2009. nov. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kiságyat, matracot újat vettünk, néztük a használtakat is, de pesten a bippá-ban 40000 ft-ért találtunk pelenkázós, ágyneműtartós ágyat, amit a vaterán 30-35 E-ért árultak. Matracot egyértelműen csak újat szabad (vaterán már 5-6 ezerért vannak új kókuszmatracok). Babakocsiból inkább használtat, de márkásat választottunk talpas hordozóval(Greco de lux, mert mis sokat fogjuk autóban utaztatni, nekünk fontos volt, hogy a talpa berögzíthető a kocsiba, nem kell mindig a hordozót bekötni, csak ebbe belepattintani, ami eleve be lesz mindig kötve). Azóta a kocsit teljesen "levetkőztettük" és kimostuk a huzatát. 1/3 áron jutottunk hozzá, mint újonnan. Vaterán érdemes szétnézni, de nagyon kell vigyázni, hogy azt kapd, amit vársz. hallottam sajnos, hogy mire megérkezett volt vele gond és az eladó azt mondta, hogy szállítás közben tört el (A fékje!!). Mi éppen ezért használtas bababoltban (nagyobb városokban már rengeteg ilyen van) vettük, ahol jól meg tudtuk nézni minden részét.

Jó nézelődést, vásárolgatást!(-: 30 hetes kismami

2009. nov. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En nem idegenkedek a hasznalt dolgoktol egyaltalan. Kulfoldon elek es itt a bolhapiacon isteni dolgokat lehet nagyon olcson osszeszedni. Jol at lehet oket mosni es semmi gond nincs veluk. Sajnos a ferjem nem igy gondolja es ragaszkodik mindenbol az ujhoz. Pedig nagyon sokat meg tudnank sporolni es lenne helye a felretett penznek. De ahogy irtam szemely szerint nekem semmi gondom a hasznalt dolgokkal.
2009. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az én babámnak eddig az összes ruhácskája használt, de, mivel első baba, nagyobb cuccokból, kiságy, hordozó, kocsi, ágynemű, mindenből újat veszünk, hátha kibírja majd az öcsit is. Különben ha kitartóan kapirgál az ember, tényleg nagyon szép cuccokat lehet találni. Én például rendszeresen járok turiba, mióta babát várok
2009. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiságyat és matracot újat vettem, de babakocsit hordozóval használtan, levehető huzattal. Az öltöztetőszekrénykét az apu megcsinálta sk., nagyon szép és egyedi lett (az anyag nem került annyiba, mint egy használt pelenkázós szekrény), turiból rendszeresen veszek kisruhácskákat, és ismerősöktől is kaptunk ezt-azt. Játékokból csak keveset, de azt jó minőségben, újat. Pelenkából sok kell, az is új, mintás és fehér. Járókát lehet, hogy használtat veszünk, meg bébikompot is. Az etetőszéken nem spórolok, az is új lesz. Ja és vettem esővédőt a babakocsira a Brendonban újat 2900-ért.

Kaptunk egy használt kengurut is, de azt csak fél éveskorától tudjuk használni.

Mindent szépen kimostam, és van amiről senki nem mondaná meg, hogy használt.

2009. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor szabad mindenből újat venni, ha az ember fia ás lánya több gyermeket tervez. Egyébként minden letakarítható, elsikálható, kimosható. Mi egy gyermeket szeretnénk, félig már kész van (26 hetes) :-), ezért sok mindenből használt lesz, főleg a ruhákból. Szuper turkálók vannak, és szerencsére vannak kisgyermekes barátok is. A kiságy az új lesz, mert kombi ágyat veszünk, ami később is jó, a babakocsit kapjuk ajándékba, de ha nem kapnánk, akkor biztos hogy egy jóminőségű használtat vennénk. Légzésfigyelő kölcsönözve lesz egy kis időre...stb. szóval csak ésszerűen, mert ha a szívére hallgat az ember, akkor még a lakás árát is a gyerekre lehetne költeni. ÉS nem ez a lényeg!
2009. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia!én nagyon szerencsésnek mondhatom magam szerencsére sögörnöméknek bababoltjuk van igy teljesen jo árba megvehetek mindent szinte fél áron a kiságyat hordozót vettük használtan a többiből ujjat veszünk!!pl:kocsi ami kerülne 40ezerbe 15ezerér veszzük mert raktáról és igy nagyon sokat spórulunk ha nem lenne ez akkor én is használtan venném a dolgokat mert nincs értelme több 10ezret költeni a babakocsira is mivel bérházba lakunk nemtudom kihasználni!!de ha megteheted akkor vedd meg azt ami teccik mindenkinek kellemes babavárást és sok boldogságot kivánok!!!!
2009. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!