Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, van másfél...

Terhes vagyok, van másfél évem még a suliból, mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
A barátom 3 éve dolgozik 160 ezer forintot keres, és én még a szüleimtől támogatást is kapok, szóval a háttér megvan. 5 éve vagyunk együtt, érettségim is megvan. 22 éves vagyok. másfél évem van a szakmából, ki hogyan birta suli mellett a terhességet, és később a babanevelést?
2013. okt. 11. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
GYES-re.
2013. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
GYESt fogsz kapni a baba 3 éves koráig, ez havi bruttó 28500 Ft (nettó 25), a szüléskor kapsz egyszeri anyasági támogatást, az 64000 Ft körül van, és még családi pótlékot, ami egy gyerek után havi 12000 párszáz Ft.
2013. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én egyetemen vagyok, várandósan vizsgáztam, nem volt semmi gond. A mostani félévet nem vállaltam, mert jön a baba, utána folytatom. Mivel van egy apukája, aki maximálisan benne van a babavárásban és a későbbiekben is lelkes lesz, vigyáz rá, amíg én bejárok. Más segítségünk nincs, de nem is kértük. Ketten vállaltuk (tervezetten) és ketten is valósítjuk meg. A kapcsolatunk erős, szeretetteljes, anyagi problémáink nincsenek. Szerintem neked kell érezned, hogy milyen az életed, a kapcsolatod, és mennyit bírsz. Én korábban 2 állásban dolgoztam suli mellett, érzem, hogy ez is menni fog, kemény nő vagyok :)
2013. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oep-et hìvd fel.Az a biztos.Biztosítási jogviszonyak számít valamennyi nappali tagozatos iskokai év, ha jól tudom.
2013. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En halasztottam 2 evet a fosulin(elotte minden vizsgam rendben megvolt,igy pont belefert) 1 evem volt meg hatra,azt utana megcsinaltam.Ha nagyon akartam volna eleg lett volna fel evet halasztani,de nekem igy konnyebb volt.

A fiam 18 honapos volt amikor visszamentem,addigra ataludta az ejszakat, jol megvolt apukaval/nagyszulokkel amig nekem oraim voltak,baratnoim is segitettek,igy tudtam rendesen keszulni a vizsgakra.

2013. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg egyetemre/főiskolára jársz, akkor kaphatsz még szociális ösztöndíjat is a baba miatt. A mi karunkon (egészségtudományi) nagyon sok kismama/anyuka van, szóval simán meg lehet csinálni baba mellett is, csak egy kis szervezőkészség kell hozzá :)
2013. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a suli csak 180 napnak számít, tehát a mellé kell még munkaviszony is ha gyedet akar az ember. Így gyesre leszel jogosult, egyszeri anyasági támogatásra, családi pótlékra, ha olyan helyen laksz lehet, hogy az önkormányzattól is lehet kérni életkezdési támogatást a babára, és a párod kérhet családi adókedvezményt.
2013. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) Remélem sikerül majd így is a vizsga :)
2013. okt. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!