Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fizikai munka terhesen de meddig?

Mupp kérdése:

Fizikai munka terhesen de meddig?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szeretnem tudni,hogy szerintetek terhesen meddig lehet fizikai munkat végezni?es hogy aki így dolgozott,meddig mennyi ideig?!

Koszonom a válaszokat 22hkm



2013. okt. 12. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy meddig lehet.

Ameddig bírja az anyuka.

A férjem unokahúga még az utolsó terhességi hetében is végzett fizikai munkát, mert jól érezte magát és bírta.

Én már a 20. hetem környékén begörcsöltem, ha kicsit jobban megerőltettem magam, így én vigyáztam, hogy mit csinálok.

Figyelni kell, nem cementes zsákokat kell pakolászni, de azért némi fizikai munkát, ha a kismama el tud végezni, akkor nyugodtan elvégezhet. Nincs erre olyan, hogy meddig szabad, meg meddig nem.

2013. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Addig, ameddig a kismama ezt bírja, előre nem lehet ezt megmondani.

Bár saját tapasztalatom nemigen van, de én első terhesség alatt szülési szabadságig dolgoztam, ilyen jövős-menős munkát (gyalog is és biciklivel is). De nehéz dolgokat nem emelgettem, maximum otthon fát vágtam, hordtam, ilyesmi.


Most 22 hetes vagyok, dolgozom ugyanazt, mellette van egy 2 éves fiam, akit ugyanúgy emelgetek mint előtte, csikipartizunk, fogócskázunk...én intézem a fűtést, fabehordást. Biciklizem, simán cipelem a teli szatyrokat.

Én nem vagyok görcsre hajlamos, ezek a dolgok nem terhelnek meg. De van olyan kismama, akinek végig feküdnie kell, hogy el ne menjen a baba, ha ilyen eset van, nagyon fontos, hogy vigyázzon magára az ember.


Persze az sem mindegy milyen fizikai munkát végzel, mennyire kimerítő, nincs-e légszomjad, nehéz dolgokat kell-e pakolni, rakodni, vagy valami más jellegű? Lényegében szerintem majd megérzed, ha már nem bírod, és akkor elmész táppénzre.

2013. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!